VIDEOKAMERY.cz | DVD-kamera; a umí i fotit: Canon DC40..

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › DVD-kamera; a umí i fotit: Canon DC40..

DVD-kamera; a umí i fotit: Canon DC40..

Srovnání tří DVD-modelů v perspektivě (Klikni pro zvětšení)
Tradiční odkazy na souvislosti dnes změňme na poučení a osvěžení znalostí (pěkné sousloví). Samotná historie pojmu Digital Versatile Disc je skoro až tak zajímavá, jako u jeho jednoduššího sourozence CD (Compact Disc). Už v roce 1995 se objevují první DVD-disky, po (ne)dohodě na platformách SD (Super Disků: Toshiba, Matsushita atd.) a MMCD (MultiMedia CD: Sony a Philips), aby se - po logickém vývoji - objevily už i spotřebitelské přístroje. Ale my si tadyhle povídáme povětšinou o videokamerách: éra 8cm-disků je přece jenom podstatně kratší a kupodivu ji nezačínal žádný ze známějších gigantů spotřební elektroniky, i když o velikosti OBRA Hitachi se dá jistě vést debata. Coby autor textu a kapku poučený laik v oboru nejsem přesvědčen, že komprimát MPEG2 by měl být pro záznam videokamerou až nějakým vysvobozením - spíše naopak - ale ony výhody ukládání videa na nepásková média coby jaksi zcela úplně samostatných souborů s okamžitým přístupem ke každé scéně samozřejmě ctím. Rozebereme si tedy dnes mj. teoretickou, praktickou i uživatelskou stránku jedné z dalších hračkáren (jak by napsali chlapi na jednom serveru), která fanoušky musí fascinovat hned několika NEJ…

Detail kamery Canon DC40 zleva (Klikni pro zvětšení)
Detail kamery Canon DC40 zprava (Klikni pro zvětšení)
Nejvyšší rozlišení v dosavadní historii DVD formátu (CCD 4,3MPx s úhlopříčkou 1/2,8"), optika nejrenomovanější firmy ve foto-oboru, 10násobný motorový ZOOM (44,5-445 mm ke kinofilmu), širokoúhlý výklopný 2,7" LCD a barevný širokoúhlý hledáček 0,33" (oba s celkem 123kPx), vestavěný slot na mini-SD-karty pro foto, PLNÝ (!) širokoúhlý formát videa 16:9, maximální rozlišení foto-režimu až 2.304 x 1.736 bodů, kompaktní rozměry (Š x V x H je 60 x 87 x 126 mm) a hmotnost 480gramů budiž základním výčtem parametrů této krásné mašinky. Rozšíříme-li záběr předchozího souvětí, vyjmenujeme ještě procesor DIGIC DV s oddělenými cestami zpracování videa a fota, vestavěný blesk a LED-světlo, průměr závitu na optická příslušenství 37 mm nebo krásný a kompaktní design. Budeme-li ale chtít vývojáře aspoň trošku vyplísnit, všimneme si pravosti plastové očnice hledáčku, speciální AV-zdířky bez možnosti universální náhrady, absence mikrofonního vstupu anebo třebas vkládání AKU do prostoru pod LCD-displej bez obvyklé možnosti dokoupení (např.) 3 různých kapacit…

Pohled na Canon DC40 zezadu (Klikni pro zvětšení)
Pohled na Canon DC40 zepředu (Klikni pro zvětšení)
Canon DC40 je nepochybně fešná strojovna. Na svém stříbřitě-šedém těle má plně tlačítkové ovládání veškeré výbavy, včetně fines, jež byly donedávna známy pouze ve fotoaparátech. Bude-li kdokoli z fanoušků videa jako obvykle v opozici, zdůrazňuji, že nejen kamery Canon dokazují už několikátou sezónu, že focení kamerou není tak úplným nesmyslem - a že právě zde má být právě tato funkce vyzdvižena osazením stroje, to je nabíledni. Ono se často odsuzují fotící kamery, dokud se jeden nepřinachomýtne k fakt použitelné krásce a nezkusí si to, že. Video ve formátu MPEG2 nakonec taky vyznává každý profesionál pouze v domácím přehrávači a ke stříhání např. svatby by jej nesnesl, to dá rozum, že ano. Hrál jsem si s popisovaným stříbrným bolidem přes 4 týdny - a zkusím se v následujících řádcích podělit o poznatky a zkušenosti s držením a obsluhou i výsledky videa a fota v praxi. Pokusím se nešetřit chválou, ale ani kritikou tam, kde si ji Canon-čtyřicítka zaslouží…

Perspektiva kamery DC40 zepředu (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie je bez připomínek a klidně napíšu i dokonalá. Přinejmenším (třeba mé) běžné, ale i menší ruce, musí padnout veškeré ovládací prvky jako ulité a po krátkém zácviku se zde dá zvyknout i na křížkový ovladač (joystick) nebo kolečko motivových voleb pro levou ruku. Velice maličká výklopná páčka transfokátoru má o kousíček větší chod ze středové polohy do krajních mezí (než třebas u konkurence), hlavní vypínač má nepochopitelný systém postupného přepínání režimů, spouš pro video i druhá pro foto-režim jsou bez výhrad. Palec se nemusí lopotit s žádným čudlem, i když orientaci v MENU křížkovým ovladačem bez levičky by asi nezvládl ani Copperfield a jakékoli manuální volby jsou vůbec bez levé ruky komplikované. Po vyklopení LCD-panelu čekají na příznivce značky soňácké výstřelky v podobě tří tlačítek na dolním rámečku displeje - DISPLAY (volba indikace údajů na displeji), BACKLIGHT (protisvětlo) a třetí WIDE SCR/PLAYLIST (volba širokoúhlého zobrazení). Jediným tlačítkem za AKU a mechanickou západkou k uvolnění AKU je popis prostoru pod LCD v zásadě vyčerpán…

Spojení DC40: USB-port vzadu dole (Klikni pro zvětšení)
Speciální zdířka AV-výstupu na DC40 (Klikni pro zvětšení)
napájecí a nabíjecí zdířka pod LED-lampou (Klikni pro zvětšení)
Jediná důležitá zdířka ke spojení kamery s digitálním okolím je fešácky zakrytý port USB na zadní oblině těla přístroje. Celkový dojem z dobře osazené a už jmenovanými daty charakteristické mašinky zde výrazně stvrzují výkony. Start do plné funkčnosti v intencích pomalejšího startu DVD kamer vychází solidně okolo 8 vteřin. Všechny známé komplikace uzavírání (FINALIZE) a otevírání (UNFINALIZE) DVD-disků jsou samozřejmě k trápení uživatele i zde, ale na to už jsme si u fenoménu 8cm kotoučků holt zvykli. Pozitivní vlastností DC-čtyřicítky je přijímání kterékoli značky média bez odmlouvání, které uživatele tak šikanuje u konkurenčních kamer Sony. Z jiného soudku je zase možnost přepnutí z režimu videa do módu fotografování velmi jednoduše palcem pravičky. Podobně prakticky se zvolení média ovládá i u tzv. dlaňových prcků (nejen) tohoto výrobce, spíše ale ukazovákem nebo prostředníkem. Proč je vývoj a výroba malých dlaňových videokamer ukončena či v útlumu - to ale podle producenta, např. Canon se zjevně snaží - nechme na jiné povídání a přejděme k vlastnímu natáčení s Canon DC40…

Některé z nabídek videokamery DC40 (Klikni pro zvětšení)
Už jsem psal víckrát a předkládal pro to tvrzení i videoklipy, že za jediný použitelný mód u komprimačních formátů kartových, diskových a DVD-kamer považuji ten nejvyšší. Vložení disku je stejně jednoduché nebo složité (jak pro koho), jako u každého jiného DVD-stroje. Po volbě otevření mechaniky je třeba vyčkat několik vteřin na reakci a zejména u dvoustranných disků je dobré dávat pozor na osahání. Nutno podotknout, že příznivý údaj o rychlosti najetí do plné pohotovosti se po vyjmutí a opětovném vložení disku prodlouží velmi výrazně, ale když si kamera nemusí opakovaně načítat DVD, je práce vcelku (pro trpělivost kameramana) udržitelná. Zapisování probíhá naprosto stejně jako u všech nelineárních formátů: to znamená s oddělenými soubory skoro po každém střihu (zahájení a ukončení nahrávky), ale to opakuji jen pro ty, kteří vědí o matce moudrosti. Nastavení balance bílé barvy má po automatu ještě 6 zajímavých předvoleb a sedmou jako plný manuál, obrazová nastavení jsou 4 plus CUSTOM jako páté a z digitálních efektů je snad použitelná pouze zatmívačka (má 9 variant); tzv. MIX z karty se asi nevyužije a volba nahrávacích módů má klasicky 3 možnosti XP, SP a LP. Mimochodem: přepínáním mezi nimi se indikuje místo pro 21, 31 a 63 minut, přičemž v LP-režimu se navolí automaticky formát na 4:3…

Náhled na jednotlivé scény na LCD (Klikni pro zvětšení)
Nahrávání videa nemá žádných odchylek od běžné amatérské práce, zopakujeme-li podesáté odlišnosti vlastní činnosti s DVD-přístrojem oproti formátu mini-DV. Přístroj je dost tichý a pokud nebude uživatel zkoumat stroj ve stylu co kdybych vytáhl aku, neudělá nic, co by se nedalo nazvat blbuvzdorným zacházením. Po každém ukončení záznamu spouští pro video je totiž nutno chvilku počkat, až se zapíše celá poslední scéna a zaparkuje (to je ale jen má domněnka) zapisovací hlavička. Z celkem dlouhodobého zkoušení mám několik postřehů a o pár z nich se tu rád podělím. V první řadě je potřeba upozornit, že bez vyjmutí DVD-kotoučku nebo přepnutí módu kvality si přístroj nahrávané scény spojuje v jeden celek: tedy nahraji-li krátký šot před akcí a po pauze v záznamu pokračuji za chvíli dál, nevytvoří se další soubor. Chci-li například natočit velmi krátký klip cviku dítěte (koně atd.) a mít jej nachystán pro @-poslání příbuzným (nebo třebas pro tuhle recenzi) jako jednoduše hotový kousek videa bez dalšího střihu, musím alespoň pootevřít dvířka mechaniky disku, jinak mi přístroj připojí scénu k dalšímu natáčení a i když málo, přece jen mi přidělá práci…

Koláž z prostředí Pinnacle VS10+ (Klikni pro zvětšení)
Druhý postřeh se týká číslování souborů - pokud si chce točič po víkendu např. vypálit 3 malé disky 1,4GB na jeden běžný 12cm (obvykle 4,7GB), narazí na drobný problém: na každém 8cm DVD jsou jednotlivé úseky videa číslovány od jedničky. Jak tedy ucelit soubory, aniž by si Pan počítač nechtěl stále znovu přepisovat ony stejně označené klipy? Krátce a jen a jen pro laiky, znalejším tento odstaveček zapovídám a propagátorům jiných střihových SW vzkazuji, že by nebyl dobrý na jejich nervy: pro jakési sjednocení videoklipů ze tří malých disků na jeden velký jsme totiž použili program Pinnacle VS9+. Za volbou editace jsme postupně otevřeli tři obsahy DVD, jež jsme předtím (s)prostě nakopírovali na HDD. V položce Označit názvy pro import jsme vybrali části disků, které jsme chtěli zpracovávat a následně si ještě vybrali mezi poměry 4:3 a 16:9. Další funkce jsou už totožné všem formátům čili typům kódování, ale že to není o půvabu v jednoduchosti, to se musí hned za tepla bonznout. Nech profíci prominou laický popis (já psal, že to nemají číst :-0), ale vzdorovitost DVD-formátů je dokonána: zavírání + otevírání disků (finalizace a opačně) a hlavně dlouhá čekání na všechny reakce a operace přístrojů jsou hotovým očistcem. A ani po konečném uzavření disku není práce s nahrávkou tak pohodová, jak se snaží naznačit dezorientující televizní reklamy nejmenované firmy…

Ovladač motivových režimů DC40 (Klikni pro zvětšení)
Pohled na DC40 shora (Kliknutí zvětší kameru vodorovně)

Velmi praktickými možnostmi manuálních voleb jsou přímá řazení regulace expozice a ručního ostření dolní a horní polohou křížového ovladače na boku bez nutnosti založení účtu (to mám z těch reklam, pardon :-D); zde samozřejmě bez nutnosti odklápět LCD-panel. Vlastní řízení těchto funkcí se provádí levou a pravou polohou stejného joysticku, vypnutí jejich funkčnosti nastává stejným pohybem křížku jako při zapínání. Automatický vypínač kamery v nečinnosti je nastaven asi na 5 minut - dá se vypnout - a je-li činný, stačí po upozornění kamery na jeho vypínací akci pohnout například páčkou transfokátoru k deaktivaci a novému odpočítávání. Ve foto-režimu je zvolen automaticky formát 4:3 a k běžným nastavením je tu i funkce blesku (automaticky nebo potlačení červených očí anebo direktivně zapnout a stejně "násilně" vypnout) a kupodivu lze i shodně jako u videa zapnout přisvětlovací LED-lampu, předpokládám k lepší orientaci vnitřní elektroniky videokamery pro onu funkci automatického ostření…

DC40: Motorový vlak, 8sec., XP; 9,7MB (Klik otevře)
DC40: část drezůry, 9sec., XP; 8,2MB (Klik otevře)
DC40: Diagonála v klusu, 14 sec.; 7,8MB (Klik otevře)
DC40: Foto u koní, 2.340x1.736, WIDE; 1,2MB (Klik zvětší)
DC40: Foto u koní, 2.304x1.736, TELE; 1,1MB (Klik zvětší)
DC40: Foto ulice, 2.304x1.736, WIDE; 1,1MB (Klik zvětší)
DC40:  Foto ulice, 2.304x1.736, TELE; 0,98MB (Klik zvětší)
DC40: Hloubka ostrosti, T, 2.304x1.736; 0,9M (Klik zvětší)

Galerie videoklipů a fotografií. Chtíc naznačit cosi o zatím NEJ-čipu DVD-kamer a zapojené elektroniky, přikládám dva klipy v největší kvalitě XP - z nichž první jsme oddělili od koníčků v Pinnacle VS10+ - a jeden v nejekonomičtějším módu LP (tedy jako 4:3, všimněte si a poměru stran :-0)). Z fotek je tu demonstrace přiblížení a momentky z mistrovství čR v drezurním jezdectví. Oproti třebas nedávno představené diskovce Sony SR90 je zde praktická možnost ukládat fotky na mini-SD-kartu, přičemž cenový vývoj se u této specialitky mezi médii hýbe kladně a např. kapacitu 256MB - vyfocenou pro článek ve slotu - jsem koupil kvůli recenzi za pár stovek. Ano, chci mimochodem připomenout, že ke kameře s MOC 30tisíc korun se nedodává ani maličká kapacita potřebné karty (lakomost standardem). A jak už v poslední době připomínám vždy, podržením kurzoru PC-myšky na snímku se odhalí popis klipu nebo fotky i s velikostí a kliknutím na obrázek se pak soubor otevře nebo uloží do zvoleného místa v počítači. A že je focení u této kamery opravdu použitelnou funkcí, to mi asi dají za pravdu všichni degustátoři nabízených snímků. Apropó: všimněme si pohlaví obsluhy profičky na závodech, kdo první mi @-klikne správné označení stroje (bez písmen za názvem: stačí tvar Philips-ABC123), má 1 profi-kazetu mini-DV jako výhru…

Srovnání DVD-kamer formátu DVD-R/RW (Kliknutí zvětší)
Klady a zápory. Jak už jsem psal výše, je tu výborné osazení a přece jen rychlejší práce, než tomu bylo u zatím představených DVD kamer. Vlastník DC-čtyřicítky musí mít dobrý pocit, že nemá (!) v ruce žádnou obyčejnou hračku. Vyhnu-li se opakování pochval o napucované tváři popisované videokamery, je tu zjevně nejatraktivnější čip, solidní optika a praktická možnost oddělení fotek od videa, přičemž obě hlavní funkce jsou použitelné. Relativné malé kapacitě přiloženého akumulátoru sekunduje relativně malá kapacita disku, nikoli relativně chybějícím vymoženostem typu mikrofonní zdířky zase sekunduje absence botičky na doplňky. Praktická automatická krytka objektivu sice nikde neplandá, ale u každého technického hračičky vyvolá zadumání ve stylu další věc na pokažení. Pokud bych chtěl srovnávat čtyřicítku s konkurencí, nejsem si jist - a to ani přes daktyl-displej u Pětsetpětky - že by se dal určit jednoznačný vítěz. Tady se klaním vyspělosti a výbavě, ale vyjmenovaná negativa nepromíjím. V kategorii DVD kamer je pro domácí amatérské video fajnšmekrů verdikt VYNIKAJÍCÍ, profíkům doporučuji každý den malou motlitbu za co nejdelší život čtvrtpalcové pásky mini-DV, alespoň prozatím…

Technické parametry popisované kamery DC40 na českých stránkách Canon...

neco
Vyšel ven s něčím, co už bylo pár týdnů "v šuplíku": Petr Jelínek

Fotodokumentaci mi (vesměs) předpřipravil kolega: Jirka Rakušan
Prodává se TO jakž takž, máme TO skladem a lze i přes ON-LINE.

A dovolujte se dál, my jsme občas taky :-)

Vydáno dne 10. 8. 2006 (37 359 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 11:00), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13658 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:52

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7120 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:57

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5633 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:30

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4960 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:57

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2104 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:12

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout