VIDEOKAMERY.cz | Geniální mimčo s 3CCD: Panasonic S100

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Geniální mimčo s 3CCD: Panasonic S100

Geniální mimčo s 3CCD: Panasonic S100

Srovnání: SD-prvotina a SDR-S100 (Klikni pro zvětšení)
Tradiční odkazy k související problematice dnes zkusme trošku jinak. O novodobé historii pojmu CAMCORDER jsme tu už sice mluvili vícekrát, ale protože opakování je čísi matkou, nemělo by být chybou znovu zavadit o vývoj nahrávacích médií. Nedávno jsme naznačili, že ono klasické uspořádání "pásková kazeta-mechanika kazety-záznam" může mít na kahánku. Jednou z výrazných variant se sice jevil mini-DVD-disk s průměrem 8cm, ale nejen kvůli velmi omezené kapacitě toto médium zřejmě pomyslný pohár vítězství nezíská. Ne že by paměové karty měly nějak zásadně velkou kapacitu - za rozumné pořizovací sumy - ale obrovská výhoda přenositelnosti (jakýchkoli) digitálních dat mj. pomocí universálních čteček se může jevit jako výhra široké skupině fanoušků. A v úvodu zmíněná nepřímá úměra kapacit a cen bude (snad) dostatečným hnacím motorem případně většího zájmu právě o tyto kartovky, aspoň v rámci amatérského videa. Panasonic SV-AV10 (R) byl ještě hračkou, SV-AV100 (R) už plnohodnotným miminem a SDR-S100 (čs. WEB) je dokonce osazen třemi CCD (3x800kPx a 1/6")…

Nejmenší mini-DV světa vedle SDR-S100 (Klikni pro zvětšení)
Velikost a konkurenti. Úvodem se koukněme, jak si nový prcek stojí v porovnání s dalšími miniaturami dnešního trhu. Jak vyplývá z naší někdejší tabulky video-mrňat i z našich přiložených snímků, jedinou mašinkou z ranku mini-DV, jež může se zde dnes popisovanou krasavicí (úspěšně) soutěžit - tj. co se týče velikosti - je Sony DCR-PC55 (45 x 99 x 72 mm a 290g). Naše S100vka má totiž 50 x 97 x 80 mm a 243gramy. Pro srovnání ještě přidejme stejné parametry u již i výše zmiňované prvotiny plného MPEG2 (SV-AV100): 33 x 90 x 65 a 156gramů. Důležitý rozdíl je ale ve zvýšení hmotnosti po naplnění akumulátorem a kazetou: zatímco u PC55 tak naroste hmota na 360 gramů, S100vce se přitíží pouze na 282 gramů (vážili jsme u řezníka :-D). Nepochybně jsem sice neobjevil Ameriku, ale když už se bavíme o nejmenší a nejskladnější kategorii ve stylu nošení "přístroj vždy a všude s sebou", mohou být zajímavé i takovéto detaily. Hned další nápadnou součástí přístroje, v níž lze vidět i protiklad snahy o co nejmenší stroj, je poměrně velký objektiv s průměrem 37mm a optickým stabilizátorem obrazu (k tomu v dalším textu)…

Z nejmenších:  PC1000, PC55 a S100… (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie a ovládání mašinky. Na jedné straně vzkaz všem konzervativnějším uživatelům, kteří si zvykli na uspořádání VIDEOKAMERA - tohle je opět jinak a naprosto nestandardně! Na straně druhé ale opět po delší době jeden přístroj, který může ovládat i fajnšmekr (spořící laik si S100vku nekoupí) dokonce LEVOU rukou, a to z úplně jakýchkoli důvodů. Oproti dlaňovkám Canon nebo Sony zde chybí klasický zápěstní řemínek (přes hřbet ruky) a stejně jako u druhdy i námi zde recenzovaných dlaňových kamer JVC GR-DX25 (a taktéž DX35 atd.) je tu všechno palcem. Ani při velkých schopnostech v disciplíně prstová ekvilibristika se totiž hlavní vypínač, volič režimů a hlavně spouš s transfokátorem nedají ovládat jiným prstem, než právě (i když zde i levým) palcem! Netvrdím, že tohle je na hlasitou kritiku, ale nabonzovat čtenářům se to musí. Jinak bych oba pojmy z úvodu odstavce - chápaje snahu to vůbec nějak nechat řídit - hodnotil jako uspokojivé a vydal bych se s naší foto-dokumentací po krásách praktického zvládnutí této krásné miniaturky, protože pochval mám nachystáno více než kritik…

Jednotlivé obrazovky nabídky MENU (Klikni pro zvětšení)
Hlavní volič režimů zde nabízí 5 poloh: nahrávání videa, přehrávání záznamu, pořizování digi-fotek, prohlížení snímků a modře označenou komunikaci s počítačem. Podle logiky (nejen tohoto) výrobce je tu vždy červená coby záznam a zelená jako symbol přehrávání, přičemž například spouš už tady není oddělená, ale společně s tzv. video-startem je v požadovaném módu přístroje ono tlačítko i jako fotící. Hlavní nabídka je podobná grafice malých tříčipovek mini-DV a obsahuje tři skupiny BASIC, ADVANCE a SETUP. Orientace v tomto MENU je snadná a křížkovým ovladačem se kameraman logicky dostává hlouběji do nabídek, vybírá potřebné funkce nebo se naopak vrací o patřičný počet kroků zpět. Podstatně více cviku (nebo zvyku) chce ovládnutí manuálních nastavení, jež jsou nabídnuty po zařazení manuálních voleb: tady se bez bližšího seznámení uživatele asi dá nasekat několik zmatků a pak je nutno relativně složitě např. manuální balanci bílé, expozici nebo zesílení zisku zase případně vracet zpět, i když se většina návratů k automatickým nastavením dá vyřešit elegantně a "hromadně" posunutím páčky zpět na AUTO…

Detail uspořádání zespodu a AKU… (Klikni pro zvětšení)
Uspořádání malé mašinky je zásadně odlišné oproti (např.) diskovým kamerám JVC, ale i jejich kartovým čs. verzím. Výklopný LCD-panel je podobně jako u PC55 sklápěn svisle a podélně s tělem kamery na výšku a je širokoúhlý (2,8", 16:9 a 210.000pixel). Hledáček u S100 - podobně jako u všech Victorových Everií - úplně chybí, což se asi opět holt musí z důvodů ušetření místa pochopit. Nahrávání poslepu je proti Sony DCR-PC55 vyloučeno, stejně jako u řad JVC Everio. Vespod levé strany pod displejem je s mechanickou aretací vyskakující krytka paměového slotu pro vkládání SD-karty, přičemž v základní sadě je zde přiložena kapacita 2GB. Pravda, v nejlepší kvalitě XP to stačí pouze na půlhodinku (výrobce udává jen 25´, displej píše 27´), ale pomocí třebas takové záložní databanky Braun, jíž jsme už také představovali v aktualitě, se dá snadno odkládat každých (těch necelých...) 30 minut videa až do plné kapacity HDD: a 40GB místa může být až pro zhruba 9 hodin (!) videa. V uspořádání je nutno doplnit zdířky, uvolnění západky blesku pro pravý ukazovák, vestavěné stereo-mikrofony na horní straně těla a nový maličký akumulátor CGA-S303 (7,4V a 750mAh) pod víčkem na pravé straně stroječku…

Detail: vyklopený LCD-panel a SD-slot (Klikni pro zvětšení)
Samotné natáčení videa s SDR-S100 je opět o zvyku, stejně jako výše zmiňované zvládnutí prcka patřičnou rukou uživatele. První odlišností od všech dosud známých mašinek s komprimáty MPEG2 - a už na DVD-disky, CF-C nebo třeba s HDD - je velice rychlý start mrněte do úplné pohotovosti, jenž mi vycházel opakovaným měřením ždibec pod 3 vteřiny. A hned druhým pozitivem je každému poučenějšímu laikovi po zahájení záznamu a zvláště i u fotografování stabilizátor: u této miniatury fakt stabilizuje, jak má psáno v rodném listě - tedy opticky. Palci ovládací končetiny (u mě pravičky) je určeno dle předchozího textu více úkolů, ale na tohle se zvyknout určitě dá. Dobrá rada bude asi odzkoušet si několik videozáběrů s následnou prohlídkou v TV a podle jejich (ne)roztřesenosti užívat případné podpory druhé ruky, a to vždy, je-li tato levička (pravice) volná k pomoci stabilnímu záběru. Pípání je tu klasické (vypnutelné), hodinářský zvuk strojku po zapnutí vyluzuje otevření zajímavé krytky (viz níže), kontrola voliče režimů kamery při každém zapnutí je žádoucí. Formát 4:3 nebo 16:9 je naproti tomu vidět z LCD-čka hned…

Detail SDR-S100 zezadu zleva… (Klikni pro zvětšení)
Videokamera SDR-S100 je navzdory své velikosti relativně solidně citlivá na slabší světlo a dušičce technického hračičky nabízí velice intenzivní pocit něčeho extra. Ono se ostatně za uvedených 24 deka chce v tzv. MOC 36 tisíc, a to je "na váhu" po skončení DCR-PC1 asi vůbec nejvíc na trhu! Videozáznamy tu vytváří už notoricky známá políčka (snímek z MC200) náhledů sekvencí, ale protože u S100 je LCD-panel širokoúhlý, vešlo se tam těch okýnek vývojářům nikoli jen 3x3 (devět), ale rovnou 4x3, tedy dvanáct. A hned u náznaku každého políčka je vidět i to, jde-li o sekvenci v klasickém poměru stran nebo širokoúhlém módu 16:9: černým mini-orámováním z obou boků snímečku (dobré oči jsou předpokladem). Při ovládání prezentace videa i fotek je křížkový minipětičudlík přece jen podstatně pochopitelnějším i pro ty z nás, kteří z jakýchkoli důvodů nepoužívají české návody. Kontinuita přehrávání scén plynule za sebou je dodržena i tady, s možností opakování pouze některé z nich nebo podle data pořízení, ale také s uzamčením kterékoli proti nechtěnému vymazání atd.,...

Obě polohy blesku S100 (Kliknutí zvětší vedle sebe)
Důkaz možnosti nasazení filtrů na S100 (Kliknutí zvětší)
Specialitky SDR-S100. První libůstkou, s níž nabídl producent malý hlavolam pro všechny hračičky, je krytka objektivu. Kvůli případnému použití optického doplňku totiž musí kameraman nejdříve celý díl odšroubovat, ale ouha! Tahle věcička má v sobě zabudován malý (a důmyslný) mechanismus, jehož ovládání zajišuje správně zasazená dvojice jakýchsi 2 chlopní: pevná drží mechanismus na objektivu a pohyblivá jej efektně otevírá. Z přiložených snímků by (snad) mělo být jasné, o čem tu píši: možné poškození důležité (!) části přístroje je nabíledni. Možná v Japonsku vědí, že např. my máme Zlatý český ručičky, ale jak k tomu přijde třebas Němec, že ano (:-D). Z úplně jiného ranku je vyskakující mini-blesk, ale spíše kvůli až podezřele vysoké účinnosti tohoto doplňku - samozřejmě jen pro focení - a to nejspíš právě díky třem snímačům. Ony ostatně nedokážou zásadní zázraky (mají 1/6"), ale přinejmenším výsledkům tohoto prcka velice pomáhají. Jinou libůstkou je elegantní osazení na přední masce, umožňující opřít oba prsty, jež se tam vejdou; dalším mým dojmem je krásný design a pocit z bytelnosti videokamery i přes její nepopiratelnou titěrnost…

S100 z pravé zadní perspektivy… (Klikni pro zvětšení)
S100: detail zadních ovládacích prvků (Klikni pro zvětšení)
Fotografování s S100. Přestože býváme skeptičtí vůči foto-údajům (zejména) firmy Panasonic a v praxi jsme se mnohokrát přesvědčili, že tato značka v deklarovaných foto-číslech často mlží, je nutno uznat, že Geniální mimčo není žádný chudáček. Základní nastavení velikosti fotek je v poměrech stran 2.048x1.512, 1.280x960 a 640x480, ale je tu i jedno zcela nové s názvem HDTV. Abych si ověřil, co to má u fotorežimu znamenat, samozřejmě jsem to vyzkoušel: pořizovaný snímek se roztáhne do plného širokoúhlého rozměru (maličké) LCD-obrazovky a ve vlastnostech fota ukáže OS následně poměr stran fotky 1.920x1.080 bodů. Kvalita fotek se dá solidně posoudit i ze zde přiložených ukázek, ale za sebe musím konstatovat, že oproti diskovým kamerám JVC jsou na tom foto- i video- výsledky S100 přece jen o pořádný kus lépe. Podobně i video z něj sem přikládám mj. z plaveckých závodů v brněnském bazénu ve čtvrti Lesná: ale o tom ještě něco i v dalším textu povídání…

S100: koně v LP-módu - 3,6MB a 9 vteřin (Kliknutí přehraje)
S100: koně v SP-módu - 7,3MB a 10 vteřin (Klik přehraje)
S100: koně v XP-módu - 9,7MB a 8 vteřin (Kliknutí přehraje)
S100: bazén v XP-módu – 11,5MB a 9 vteřin (Klik přehraje)
S100: polička+blesk - 2.048x1.512; 1,4MB (Kliknutí zvětší)
S100: areál, WIDE - 2.048x1.512; 1,3MB  (Kliknutí zvětší)

Galerie obrázků a videí. Abych dostál logiky, jakou jsem použil už v recenzi na diskové JVC, nabízím zde zleva postupně nejekonomičtější, střední a nejvyšší kvalitu videa z jezdeckého prostředí, po němž následuje ukázka z uměle osvětlené haly bazénu. Oproti Everiím jsou tu možnosti kvality (komprese) záznamu jen tři: XP, SP a LP. Fotografie jsem přiložil pouze dvě, ale pro hledače více informací je doplňuji o najetý (4km!) detail (1,3MB) televizní věže nad Maloměřicemi a hlavně tímtéž snímkem (257kB) z MG50 kvůli posouzení (mimochodem) účinku stabilizace (plus WIDE-areál s S100 versus MG50). Je tu nutno obvyklé podržení kurzoru PC-myšky na obrázku (napoví název i velikost) a k uložení nebo přehrávání souboru kliknout myšítkem. Upozorňuji na formát, respektive poměr stran videa a volbu správného přehrávače (WMP, BSP, apod.). Koníčci jsou z jezdeckého areálu u brněnských Soběšic ve stejný víkend jako s JVC MG50, protože chytit v pozdější době letošního jinak teplého podzimu sluníčko by už bylo asi vzácné. Podotýkám, že polička s drobnostmi je z ruky (!) s bleskem asi na 3 metry (takhle byla tma bez blesku)…

S100 a symbolika v jeho LCD-panelu (Klikni pro zvětšení)
Dojmy, finesy, hodnocení? Nejpravější tříčip všech dob je krásně skladný, relativně dobře se drží, nabízí tři stupně - profíky dost opovrhovaného - komprimátu MPEG2, umí jakžtakž fotit, zvládne solidní amatérské video a stabilizuje. Neuvěřitelná pohotovost této mašinky by ji dle mého názoru mohla zajistit i jistou (menší) množinu potenciálních kupců, ale začínajícím amatérům je nutno napsat: ruce pryč! Tohle je vcelku drahá hračka pro dospělé chlapce a jejich dospělé dívky, uvážíme-li vzácnost dědičné šlechty v našich končinách (pak by si hráli i potomci). Fešný příspěvek do rozrůstající se rodiny nepáskových videokamer (jakkoli je tento název asi nepatřičný) má jedno velké mínus oproti konkurenční myšlence s HDD, ale také pár nepřehlédnutelných výhod. Majitel s chutí pořídit si další SD-média se musí připravit na nemalý (!) výdaj, ale zakoupením výše zmiňovaného odkládacího disku získá v mnoha ohledech snáze použitelný, v jisté míře lépe zálohovatelný a hlavně nesrovnatelně méně zranitelný přístroj, jenž pomůže aktuální kronice života rodiny či firmy. Úpravy komprimátu jsou samozřejmě možné, dokoupení dalšího AKU a HDD nebo SD-karty asi žádoucí...

1.P.S.: Dotaz nebo objednávku za naši poctivou startovní cenu - 32.777,- Kč s balíčkem před Vánocemi r. 2005 - lze realizovat na firemní nebo i editorův E-mail…

2.P.S.: Tohle je asi to nelepší, co se zatím vylíhlo z kartovek MPEG2 - možná měli Japonci od Matsushity podumat i nad CF-kartou, ale budiž, u svého názoru zůstanu.

Technická data SDR-S100: na stránkách českého zastoupení firmy Panasonic

neco
Jednoho z nejrozkošnějších mazlíků dneška popsal: Petr Jelínek
Za fotky děkuji vesměs svým kolegům z firmy: Videokamery CZ

Vydáno dne 24. 12. 2005 (63 443 přečtení, naposledy 10. 5. 2025, 00:33), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Zobrazení vláken

WorkShop číslo 3...
658 748x, naposledy 10. 5. 2025, 01:34
Canon XF100 a XF105
486 008x, naposledy 10. 5. 2025, 01:09
WS4: Austerlitz...
481 630x, naposledy 10. 5. 2025, 01:00
WorkShop 21.3.09
476 347x, naposledy 10. 5. 2025, 01:21
Sony Vegas
468 900x, naposledy 10. 5. 2025, 01:34
WS5
423 426x, naposledy 10. 5. 2025, 01:57
Edyho Foákování. :-)
386 194x, naposledy 10. 5. 2025, 01:56
příští WS
377 066x, naposledy 10. 5. 2025, 01:10
Panasonic GH4
326 858x, naposledy 10. 5. 2025, 01:24
Dobruška 6. a 7. června
315 694x, naposledy 10. 5. 2025, 01:13
Sony NEX-EA50
293 761x, naposledy 10. 5. 2025, 01:25
Canon XH A1s?
267 640x, naposledy 10. 5. 2025, 01:29
HV30 a zvuk
254 873x, naposledy 10. 5. 2025, 01:42
Video z firewire na USB a HDMI ?
253 726x, naposledy 10. 5. 2025, 01:27
Slider - pojezd
238 015x, naposledy 10. 5. 2025, 01:39

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13695 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:58

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7133 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:09

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5647 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:38

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4975 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:09

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2126 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:09

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout