VIDEOKAMERY.cz | Speciální a "kutilská" příslušenství: 1. díl

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Speciální a "kutilská" příslušenství: 1. díl

Speciální a "kutilská" příslušenství: 1. díl

A jsou tu znovu: amatérská podvodní pouzdra…

Někdejší výtvor z dózy na mouku (Klikni pro zvětšení)
Kamera v levném krytu (Kliknutí zvětší obrázek podélně)

Přichází sezóna dovolených a s tím i hlavní období, kdy specializovaná - ale početná - „obec amatérských kameramanů-potápěčů“ bude opět moci spojovat své záliby. Zmiňme se tu dnes dvěma odstavci o už publikovaných anebo nově objevených „kouzlech“ šikovných kutilů naší malé zemičky. Jedním z prvních počinů našich stránek z tohoto podvodního oboru byl také článek o zlatých českých ručičkách, který přinesl i jednoduchý návod k výrobě takové levné pomůcky - z velice levné dózy např. na sypké potraviny. Možná by se čtenář divil, kolik se nám od té doby na prodejně chlubilo nadšenců s pouzdrem vyrobeným podle naší „navigace“ a taky s větší či menší dávkou vlastních nápadů navíc. Naše stránky přinesly popisy pevných krytů od firmy Sony i plastových „igelitových značek“ Aquapack nebo Aquacam. Odkazy na další prameny a profesionálnější výtvory italské nebo americké provenience byly součástí článku, podobně jako navedení na teplické nebo pražské zastoupení firmy Nimar. Dnes si přibližme celou problematiku trochu jinak: s výzvou kutilům o případné sdělení jejich zkušeností nebo návodech k čemukoli zajímavému (a třebas i pro digitální fotoaparát)…

Zřetelné uspořádání kutilského výtvoru (Klikni pro zvětšení)
Pohled do kutilského pouzdra z boku (Klikni pro zvětšení)
Nejzdařilejším výrobkem za posledního půl roku se nám zdá pouzdro jednoho čtenáře z čech. Takřka profi-výtvor je (pravděpodobně) z polykarbonátových dílů a vyhlíží opravdu bytelně. Navíc má zjevně opravdu praktický a pohotový uzávěr: proti například kdysi mnou popisovaném obalování spoje izolepou (bylo to okoukáno) se to nedá srovnávat. Jak je doufám patrno ze zvětšeného obrázku (klikněte), vnitřní roura je osazena základovou deskou pro přišroubování videokamery do (předpokládám) stativového šroubu. To je ostatně jednou z prvních podmínek práce s amatérským pouzdrem: musí být buď dobře vybráno (vyrobeno) vzhledem k velikosti vlastní kamery - aby se tato „nemlela“ - anebo musí obsahovat podobné ukotvení přístroje uvnitř krytu. Ovládání přístroje se dá řešit většinou vodotěsným obalem pro dálkový ovladač anebo složitěji vodotěsnou průchodkou pro mechanické tlačítko s pryžovým koncem tlačícím na spouš. Inu, zlaté české ručičky se nezapřou. Znovu tedy tu výzvu: každý, kdo má s čím se podělit, je vítán a určitě bude i drobně honorován. Ke sdělování zkušeností bychom prosili několik řádek textu a alespoň dvě povedenější fota „jpg“, min. 800x600 - po předchozí domluvě…

Stativy, nástavce, držáky a specialitky tohoto užití…

Stolní svěrka-stativ kutila (Kliknutí zvětší smontovaný stativ)

Ukotvení videokamery - při práci - do stabilní polohy je základní podmínkou videozáznamu, respektive jeho použitelnosti pro solidní či vyšší nároky výsledné práce. Jsou sice spousty kameramanů, kteří si jsou při natáčení videa dostatečně jisti stabilitou svých rukou a tím i své kamery - ale X-druhů stativů je mimochodným důkazem o potřebnosti zde dále popisovaného příslušenství. Kromě běžných stativů - nejčastěji trojnožek různé výbavy - existuje i spousta dalších potřebných pomocníků této kategorie, které mají speciální anebo „ještě speciálnější“ použití. Stolní stativy budou sice součástí náplně jednoho z našich dalších recenzních článků, ale dnes ukažme několik pomocníků, které by mohly do této kategorie patřit. Fandovské výtvory všech možných realizací byly na naší firmě viděny také mnohokrát, ale asi jednou z nejčastějších snah všech kutilů bývá jakési strojařské vyjádření stolní úchytky (svěrky) k jejich stroji. Zde přiložené vyobrazení - klikněte si výše na detail po přemontování - budiž jedním z dalších důkazů zlatých českých ručiček. Mosazné nožky se prostě vyjmou a našroubují do kuželovitého úchytu a ze stolní svěrky pak vznikne malý stolní stativ. Kulová hlava s vlastním šroubem do stativového závitu kamery je na celé věcičce jediným průmyslovým produktem…

Držák Unomat AS2: 2 botky (Kliknutí: zvětší samostatný)
Ramenní opěrka firmy Unomat (Klikni pro zvětšení)
Nástavce a speciální stativy jsou zastoupeny i jinými vymoženostmi: vedle úchytů světel nebo mikrofonů ke „kamerám bez botky příslušenství“ - třebas držáku UNOMAT AS2 do závitu stativového šroubení (viz obrázek zde) - to mohou být i takové specialitky, jakými jsou např. ramenní opěrky (druhý obrázek). Jde tu tedy o nikterak nákladný - ale velice praktický - držák s rozdvojkou na dvě další botičky uchycení: k tomuto AS2 je možno připojit současně např. světlo i externí mikrofon - oboje samozřejmě bez možnosti tzv. aktivního připojení a tedy logicky s nutností samostatného napájení. V případě světla to znamená pořídit zcela nezávislé zařízení na akumulátoru videokamery s vysokou kapacitou v záloze; a v případě mikrofonu se jedná o podobný - ale obvykle pak mnohem méně nákladný - problém napájení miniaturními články, jež bývají např. označeny LR44 (Hama 46414 - obrázek s tímto odkazem). K výše jmenované ramenní opěrce snad jen dodejme, že umožní nejen odlehčit pravičce při dlouhém natáčení, ale může výrazně pomoci i stabilitě videokamery. Takže zopakujme naši výzvu: napište nám o svých výtvorech, podělte se s kameramanskou veřejností…

Z kuchyně profesionálů: STEADICAM (Klikni pro zvětšení)
A máme tu - zcela mimo amatérský sektor - náznak profesionálního příslušenství, jež se bude snažit popsat několik následujících řádků. Zde je nutno se omluvit všem případným čtenářům z řad profíků: chci ukázat něco, co je opravdu už asi mimo určení našich stránek. Známý pojem STEADICAM je nejspíš vyjádřením opravdové „nejvyšší dívčí“, ale přesto si tu dnes dovoluji uveřejnit snímek jednoho pomyslného noblesního vrcholu kameramanství: speciální soustava profilů a závaží je uzpůsobena k jakési podobné funkci - tedy já se to tak (nevlastním modrou knížku) pokouším tvrdit - jako gyroskop tankové věže. Anebo raději jinými slovy: kameraman s touto na těle navlečenou záležitostí může libovolně chodit a (prý) i běžet a kamera na konci tohoto „gyroskopického řetězce“ se přesto chová velice umírněně, respektive stabilně. Celé zařízení váží údajně (přiznávám svůj „tenký led“) nějakých 20-30kg a nejen kluci od pana Stevena Spielberga by nám asi potvrdili, že není žádná sranda se s tím tahat. I když údajně existuje i těchto Steadicamů více druhů podle stupně výbavy a s tím pak souvisejícími (rozdílnými) hmotnostmi. I v našich českých - celostátních i významnějších soukromých - TV-studiích je (v zákulisích) tento zajímavý, funkční a pro všechny amatérské kameramany mimořádný „úkaz“ občas k vidění. Vyobrazené zařízení jsem „vyblejskl“ na loňském veletrhu CeBit v německém Hannoveru a podobné už jsem taky viděl i v brněnském TV-studiu…

Specialitky příslušenství, jež se nevidí každý den…

Světlo IRH2: vypínač a kontakty (Klikni pro zvětšení)
Rozsvícené světlo na kameře TRV22 (Klikni pro zvětšení)

Takto jsou světla HVL-IRH2 dodávána (Klikni pro zvětšení)

Nedávno jsme měli tu čest dodat našemu nejmenovanému odběrateli několik speciálních světel firmy Sony, totiž modelu HVL-IRH2. Snad bude ze zdejších doprovodných obrázků dostatečně patrné, jak takové dvoj-funkční zařízení funguje: jednak může svítit jako „standardní“ přisvětlující reflektor (to je ta středová bílá lampa) a pak také jako infračervený doplněk nočního natáčení. Kombinované světlo je zespodu osazeno tzv. inteligentní (tj. aktivní) botičkou a tedy logicky pasuje pouze k videokamerám Sony. Nasadili jsme jej pro ilustraci na doprodávaný loňský model DCR-TRV22 a pak uvedli postupně do provozu obě varianty svícení a samozřejmě je i vyfotili. Jak by mělo být snad zřetelné i z obrázků, kruhovým bočním vypínačem může být zapnuto buď infračervené světlo fialové barvy nebo středový reflektor, jenž má coby možnost volby trvalé svícení a také automatické rozsvícení podle úrovně okolního osvětlení snímané scény. A praktickou připomínkou by mohlo být také uvedení pořizovací ceny - maloobchodní doporučenka je 3.990,- Kč. To není sice ve srovnání s jinými libůstkami např. konkurence nijak závratná částka, ale vzhledem ke speciálnosti a v neposlední řadě i vcelku nepatřičné velikosti v poměru k malým kamerám (viz snímek) jde o vysloveně okrajovou záležitost. Tím myslím zcela výjimečnou prodejnost tohoto nepochybně zajímavého doplňku videokamer…

Předsádka a clona vedle kamery XM2 (Klikni pro zvětšení)
Chybné nasazení clony omezuje záběr (Klikni pro zvětšení)
Ze zcela jiného soudku by mohly být specialitky optického příslušenství, o jejichž variantách amatérského segmentu jsme psali také zcela nedávno v článku o "Příslušenství z diskuse...". Dnes nabízím všem majitelům vyspělého stroje z pomezí neamatérské třídy - Canon XM2 - náhled na zajímavou předsádku tohoto impozantního průměru - 58mm - a nezanedbatelné pořizovací ceny: MOC je pro sadu předsádky se sluneční clonou a koženým obalem téměř 10,5 tisíce. Dodejme, že kvůli zvláštnímu tvaru je sluneční clonu nutno správně nasadit - nápisem Canon nahoru. Pokud se clona nasadí právě tak, jak je to vyobrazeno na obrázku kompletu, nastává známý efekt nežádoucího přivírání záběru - tedy tzv. vinětace. Širokoúhlou předsádku Canon WD58 si musí zájemce objednat pod označením WD58H (tak je dána zmíněná sada s clonou). Hlavním parametrem tohoto pomocníka pro zvětšení úhlu záběrů je konverze 0,7krát, což se dá laicky vysvětlit jako zvětšení zabíraného úhlu záběru asi o 30 procent…

Vypínač, zásuvka a auto-přívod 12V (Klikni pro zvětšení)
Mini-měnič: zapalovačový konektor (Klikni pro zvětšení)
Opět z úplně jiného šuplíku našeho oboru budiž následující popis zajímavé praktické pomůcky cestovatelů: miniaturního měniče napětí. Přiznávám bez mučení, že se na chvilku zpronevěřím plánované nekomerčnosti dnešní aktuality, ale snad to čtenář pochopí. Poměrně častými potřebnostmi spotřebitelů-cestovatelů jsou totiž auto-nabíječky pro rozmanitá použití: nabíječka k videokameře, digitálnímu foáku, mobilnímu telefonu a pod. Opravdu zapálený cestovatel s sebou tak často vozí několik různých nabíječek a přitom je řešení docela jednoduché: palubní sí automobilu o napětí 12V stejnosměrných nějak převést na nejběžnější síové napětí - tedy 220V střídavých. Nabídka je v tomto oboru poměrně úzká a vždy jde o relativně drahá a výkonově dosti omezená zařízení. Zmínka o ceně patří k měničům s maximálním příkonem 300W, jež je možno pořídit za ceny okolo 4-5 tisíc korun a zmínkou o omezeném výkonu mám na mysli nemožnost napájení jakýchkoli náročnějších spotřebičů. Logicky se nedá připojit k takovému měniči např. mikrovlnná trouba nebo žehlička - ale přenosný televizor (může být s vestavěným videem), holící strojek a takřka jakoukoli běžnou nabíječku „malého příslušenství“ tím určitě napájet moci budeme. Ušetření spousty peněz za rozličné auto-nabíječky i starostí s jejich sháněním je nabíledni. A teď tu drobnou komerci: máme skladem 10 ks měničů s maximálním příkonem 175W s krásnou cenou 1.490,- Kč za každý (vč. DPH)…

Pomocníci video-řetězce: čím výsledek prezentovat…

Celkový pohled na projektor LV-X2 (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných konektorů LV-X2 (Klikni pro zvětšení)

Tuto část dnešního článku vnímejme opět jako ukázku něčeho, co běžný spotřebitel-uživatel videokamery nevidí každý den. Povězme si tu o zajímavém doplňku z pomyslné druhé strany záznamového řetězce: každý doma určitě nemá video-projektor. Zpracovaný záznam musí mít možnost prezentace na přehrávacích zařízeních neboli vizuálních dílcech zmíněného řetězce: psali jsme tu o dobře dimenzované mechanice video-walkmanu Sony, dvoudílných mechanikách JVC ve videu anebo například DVD-přehrávači stejné značky. Vedle těchto přístrojů, jež umožňují přehrávat videozáznam bez opotřebovávání kamery a také v některém archivačním tvaru, je nutno vlastnit nějaký obrazový díl: mimo běžné domácí TV to může být samozřejmě něco extra s plazmovou či LCD obrazovkou. Jinou zajímavou variantou bude například zde vyobrazený projektor, jenž nabídne velkou úhlopříčku obrazu s relativně minimálními požadavky na prostor či finance. Porovnáme-li totiž pořizovací cenu takové velké plazmové TV s tímto modelem projektoru Canon LV-X2 (cca 65 tisíc maloobchodně), máme námět k zamyšlení. Nechci se pochopitelně pouštět do debaty o účinnosti projektoru v "denním" světle, ale efekt domácího kina je tu asi souslovím přiléhavějším, než tomu je u soustavy reproduktorů - do kina přece chodíme koukat hlavně na velkou plochu…

Horní detail ovládání LV-X2 (Kliknutí zvětší detail naležato)
Detail objektivu videoprojektoru Canon (Klikni pro zvětšení)
Nuže - co umí Canon LV-X2. Výkonově i cenově jde o přístroj nižšího až středního spektra firemní nabídky projektorů. V rozpětí vzdálenosti 2,8 - 4 metry umí obraz o úhlopříčce 2,5m, a to s rozlišením XGA, udávaným jasem 1.100lumenů a kontrastním poměrem 300:1. Mezi údaji najdeme například i rozsah velikosti plochy: 74 až 508 cm. Při promítání s nakloněním (v úhlu) je možno upravovat zkreslení funkcí digitální korekce až o +/-20stupňů. Nádherně přenosné zařízení je dodáváno i s transportním kufříkem a váží jen 2,95kg. I přes nízkou hladinu hluku samotného stroje - údaj je 38dB - se tento typ dá doporučit spíše do větší haly (když do domu) nebo výukové místnosti. V malém obýváku by přece jen i nízká hlučnost mohla být rušivou. V sortimentu firmy jsou i tišší projektory: nejlevnější z řady LV-S3 má například jen 32dB, nejdražší LV7555 za 300 tisíc pak 35dB. Popisovaná mašinka funguje jednoduše tak, že do přípojných konektorů (viz obrázek) lze zapojit jakýkoli patřičný zdroj videosignálu včetně možnosti propojení do počítače, a to s mnoha automatickými nastaveními. V nabídce funkcí nechybí třeba takové elektronické přiblížení, a to s obdivuhodným rozsahem 0,5x až 16x. A ještě k představě každého potenciálního zájemce: rozměry kouzelné krabičky jsou 260x244,5x76mm (délka-šířka-výška). Uveďme tu ještě přímou linku do technických dat LV-X2 a rozlučme se…

Krása profi-stroje: například JVC (Klikni pro zvětšení)
Závěrem dnešního povídání chci s opravdovým uznáním - nebo lépe vyznáním ? - vyzvednout krásu našeho oboru. A že nejen videokamery umí být krásné a zajímavé, pokusil jsem se dnes naznačit ukázkami neobvyklých - neboli ne každodenních - příslušenství a doplňků, jež si někteří kameramani mohou nebo dokonce možná i musí pořizovat a další kolegové se stejným postižením (tedy svým CAM-koníčkem) o nich mohou alespoň vědět anebo nad těmito informacemi podiskutovat. Chci ještě dodat, že o „obvyklých“ příslušenstvích - brašny, kazety, stativy, filtry, světla atd. - tu píšeme a budeme psát i nadále (s oživením témat). Jen jsem holt považoval za dobré založit další info-seriál, jenž by občasnou (ne-)pravidelností vhodně doplňoval už existující epizody na téma Naše drobnosti č. X, Videokamera a…, Úsměvy z naší praxe, Nevšední libůstky… či Speciality z historie…. A mi prosím nikdo netvrdí, že všechno z dnešního článku už viděl a všechno věděl. Pak bych musel doporučit jiný WEB, ale fakt nevím, kolik podobných www-adres o problematice videokamer v čR vlastně existuje…

neco

Příště vyzveme i ke čtenářským recenzím a zkušenostem z praxe, ale mezitím se určitě zase dočkají "hledači recenzí a zajímavostí" ze světa videokamer. Tohle vše tady dnes opět slibují naše-vaše Videokamery CZ… A taky hlavní pachatel redigování a administrace těchto stránek: Petr Jelínek

Vydáno dne 6. 4. 2004 (50 174 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 21:05), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední vlákna

Fotka Sony DSR-35
krosna2 | 7. 3. 2024, 23:37
počet komentářů: 0
Prostě točte
tomas_1 | 30. 12. 2023, 03:25
počet komentářů: 0
Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 14. 12. 2022, 11:04
počet komentářů: 21
Svatební klipy
appalacio | 1. 8. 2022, 15:32
počet komentářů: 3
WorkShop19 - Fryšava
VideokameryCZ | 18. 5. 2022, 12:06
počet komentářů: 1
Pinnacle nevidí kameru
yaris.k@quick.cz | 1. 4. 2022, 18:31
počet komentářů: 8
Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
appalacio | 12. 8. 2021, 12:34
počet komentářů: 2
Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
appalacio | 10. 8. 2021, 20:18
počet komentářů: 3
DaVinci Resolve 17
VideokameryCZ | 25. 4. 2021, 22:55
počet komentářů: 30
SW na střih videa
yaris.k@quick.cz | 28. 2. 2021, 12:58
počet komentářů: 36

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13694 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:29

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7129 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:52

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5644 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:39

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4972 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2122 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout