VIDEOKAMERY.cz | Znáte „dlaňovky“? Seznamte se prosím!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Znáte „dlaňovky“? Seznamte se prosím!

Znáte „dlaňovky“? Seznamte se prosím!

Sledujte - i přes prázdniny - náš WEB, dopustíme se nyní (konečně) opravdových inovací a určitě nás neodradí ani momentální „okurková“ sezóna - čas dovolených. Posoudíte jistě brzy sami, jak to dopadlo, zda jsme u vás zůstali „na úrovni“ anebo jsme se „propadli“…
Světově nejmenší JVC-DVP7 mezi výkonnými „obry“ - Canon MVX2i (vlevo) a Sony DCR-PC110... (Klikni pro zvětšení)

Co vlastně znamená už běžné označení: „dlaňová kamera“? Tato naše popisná mini-recenze si nechce klást nároky na jakékoli posudky v daném oboru, ale chce ukázat čtenářům našich stránek krásu a dokonalost jedné z nejvyspělejších sort „královny spotřební elektroniky“. Rozeberme si kategorii „dlaňovek“ jako celek a zkusme přiblížit alespoň některé modely trochu blíže: pro lepší orientaci každého, koho to zajímá. A cože to chceme popisovat jako tzv. „dlaňovky“? Obrázky zde (nejdříve mrkněte na úvodní) vám nabízejí (horní skupina - zleva): Sony DCR-IP5, JVC GR-DVP7, Canon MV-5iMC, JVC GR-DX25, Canon MVX2i a Sony DCR-PC110. A kromě prvně jmenovaného modelu (MICRO-MV) jsou všechny předmětné přístroje systému mini-DV.

Který je propracovanější? Posuďte sami: Canon MV6iMC a JVC GR-DVP7 jsou zde v pohledu z boku (Klikni pro zvětšení)

Stanovme si základní znaky videokamer, jež můžeme zařadit do kategorie nazývané dlaňové. Oproti nejprodávanější kategorii „HANDY“, jež se drží rukou kameramana zespodu - tedy pravicí provlečenou pod zápěstní řemínek - má dlaňová videokamera obvykle "zvláštní" ergonomii a ovládání. Obvykle se jedná o přístroj „svislého“ držení - to znamená, že pravice uživatele má (většinou) tři prsty opřeny o přední část těla kamery a palec této ruky má kromě stabilizační úlohy ještě (běžnou) roli spouštění nahrávání a ukazováček provádí (až na výjimky) přibližování anebo i realizaci digitálního focení. Fota, jež jsme zhotovili právě pro příklady držení a ovládání, snad potvrdí mnohá tato vyřčená „moudra“. Pravý snímek zde pod odstavcem naznačuje držení kamery HANDY. Přiložením šipky vaší myšky zobrazíte u každého obrázku popis, kliknutím pak můžete obrázek obvykle výrazně zvětšit…

“Klasické“ držení HANDY-kamery (Klikni pro zvětšení)
Prakticky (téměř) současně s „hlavním průkopníkem (gigantem) KNOW-HOW“ světového kamero-průmyslu, firmou Sony (respektive jejich první dlaňovkou), se začali připojovat hlavní konkurenti oboru! A zde (nebudeme-li považovat za předvoj jakési „takřka dlaňové“ modely Sony řady „SC“ - od roku 1994) máme další hmatatelný důkaz průkopnických činů tohoto vůdčího výrobce v podobě mini-modelu Sony DCR-PC7: už z roku 1997(!). Podrobnosti a data naleznete (mimo jiné) i v naší tabulce - jež je na konci článku o zmapování (klikněte)
href="/view.php?cisloclanku=2002102402" target="_blank">„Novodobé historie Sony: 2. díl“ (ty dva díly a tabulka daly docela práci, podobně jednou určitě nabídneme i další značky výrobců kamer)…

Držení Sony PC110 s malíčkem na výklopné opěrce je velice pevné, ale není z nejpohodlnějších... (Klikni pro zvětšení)
Všechny „značkové firmy“ našeho oboru (ale i ty, jež mnozí z vás „značkovými“ nenazvou) se pokouší odnepaměti vyvinout, vyrobit a prodat co nejmenší videokamery! Kromě vůdčí role zmíněné značky Sony se to se střídavými úspěchy dařilo firmě Canon (mj. UC-10/15/16 z let 1993-96 a pak i digitální MV100 a MV3/4/5) a i firmě Panasonic (mj. NV-EX1/3). Všem obdivovatelům druhého dílu krásné sci-fi „Jurský Park II“ zde vzkazuji, že někdejší krásná miniatura digitální mini-DV JVC s výklopným LCD-panelem má dnes už mnoho následovníků, z nichž vybíráme pro tuto dnešní aktualitu ten, jenž se (právem?) chlubí titulem „nejmenší mini-DV na světě“… No: a nyní to vypadá, že se konečně dostaneme k věci - tedy k opravdovému "pokecu" - tématu tohoto článku: popíšeme blíže několik dostupných dlaňových videokamer současných nahrávacích systémů a současných (úspěšných) výrobců:

Nejmenší na světě - Sony DCR-IP5 - má opravdu titěrné ovládání - viz náš článeček o ní... (Klikni pro zvětšení)
Přestože horní „hlavní srovnávací foto“ nabízí mezi nejmenšími kamerami i model DCR-IP5 experimentálního systému MICRO-MV firmy Sony, zůstávejme stále při „nejklasičtějším“ systému mini-DV, jenž zařadili do výrobního programu (naštěstí) všichni rozhodující výrobci. Firma Panasonic je pro tenhle příspěvek v poněkud zvláštní situaci: vyráběla sice "dlaňové" kamery v několika modifikacích, ale jeho výrobní sortiment nemá (nejméně dva roky zpět) žádný model této kategorie. JVC má zase zcela jinou pozici: přestože není v oboru videokamer nijak velikým hráčem (alespoň co se týče posledních několika let), její dlaňové modely jsou pojmem, jenž se při srovnávání opravdu vymyká vlastnímu sortimentu i pověsti své mateřské značky (k ostražitosti potenciálních zákazníků!)… Tak pojďme mrknout, který model vypadá nejzajímavěji a který se drží „lepším stylem“…

Nejlevnější dlaňovka světa: ukazovák nemá vůbec žádnou práci a palec pak vzadu nestíhá! (Klikni pro zvětšení)
JVC vyrábí (nehodnotíme jak, ale že vůbec vyrábí!) momentálně i nejlevnější „dlaňové“ kamery na světě! Chce-li čtenář dnešní mini-recenze dychtit po získání dalších informací, může se lehce orientovat (mimo jiné) naším uvedením LOW-END modelu této HI-TECH kategorie (odpuste ty anglo-zkratky, někdy jsou nutné) v našem nedávném seznámení s přístrojem v popisné recenzi nazvané
href="/view.php?cisloclanku=2003060501" target="_blank">„Nejlevnější dlaňovka? JVC“. Model JVC GR-DVP7 byl sice pro letošní katalog nahrazen modelem DVP9 (rozdíl je především v CCD: 1,02 vs. 1,33MPx), ale stále můžeme (úspěšně) označit tuto miniaturu jako opravdu nejmenší na světě! Navíc: JVC-CZ zatím vůbec DVP9 nedodává (nevozí)… Má to tedy opravdu mírně menší rozměry proti konkurenci od Canonu (MV5i/MC a MV6iMC) a navíc také ještě menší hmotnost: proti Canonu MV5/6 (0,38kg) má tahle rozkošnost udáváno 350gramů! Pokud zde tedy nebudeme porovnávat zmíněná „mrňata“ mini-DV systému s experimentem MICRO-MV (např. zmiňovaným a vyobrazeným IP5) od Sony, stanovme faktický světový rekord miniaturizace JVC GR-DVP7/9 - a věnujme tomu (níže) i odstavec.

Nejmenší mini-DV: opět čtyři prsty pravičky vepředu jako držák, ale fakticky je to úplně do dlaně! (Klikni pro zvětšení)

Konkurence v popisovaném segmentu videokamer není dnes překypující. Rozhodující síla v této kategorii se „smrskla“ na trojici velkých gigantů: Sony, Canon a JVC… A protože veliký Panasonic zanechal výroby mini-modelů (viz výše) před dvěma lety (vzpomeňme na jejich experimentální kamero-foák NV-EX21) a Hitachi ani Sharp se „do toho nikdy moc nemontovali“, zbývá jediný z „menších“, korejský Samsung. Ale ani jeho sortiment nevyrazí dech nikomu, kdo se o videokamery opravdu zajímá… Nuže: Mrkněme na to nejmenší a naznačme leccos z jeho fines.
Slot paměové karty JVC GR-DVP7 (Klikni pro zvětšení)

JVC GR-DVP7 se dá sehnat ve stříbrné nebo černé barvě a do ruky padne jako ulitá. Jen to ovládání transfokátoru si měli asi vývojáři rozmyslet (palec už to skoro ani nestíhá). Paměová SD-karta zespodu do slotu s miniaturními dvířky umožňuje zaznamenat foto-rozlišení až 1280x960 (taky jste si vypočítali, že s čipem 1,02MPx to nejde?) a nabízí další dva foto-módy a také video v MPEG4. DVP7ka je krásná, výkonná a opravdu rekordně malinká: 43 x 115 x 80 mm a 350 gramů. Pro srovnání můžeme nabídnout snad především Canon MV6iMC (řada MV5 není jiná): 49 x 106 x 89 mm a 380 gramů. Nakonec ten rozdíl není až takový, není-liž pravda. Ale v té ergonomii bych se určitě odvážil hlasovat pro Canon: vyzkoušeli jsme to, měli s sebou na horách, na víkendech, konferencích a podobně a máme jisté zkušenosti! Dodávám ještě, že Sony IP5 má 47 x 103 x 80 mm a 310 gramů.

Srovnání nejmenších mDV: Canon a JVC (Klikni pro zvětšení)
Všimněme si i obrázků, jak se postupně kameře DVP7 zasouvá kovová krytka objektivu (pokud ji zapomene kameraman odsunout, mašinka se připomene) a dalších vyobrazených detailů. Pojměme klidně dnešní popis-recenzi raději jako prázdninovou obrazovou přílohu - novopečený majitel některé z popisovaných drobotin pak nebude špatně usínat, pokud by se dozvěděl, že své peníze mohl utratit lépe (nehodnome). Snad bude z doprovodných fotografií zřejmé, jak se drží ta která dlaňovka se zde popisovaných. Snad se čtenář i sám zorientuje v ergonomii podle kamer v pravičce autora, která má velikost (např. rukavice) mezi L a XL. Příklady držení HANDY-kamer jsou foceny s rukou jiného mého kolegy.
Tři fáze zavření/otevření krytky u DVP7 (Klikni pro zvětšení)

Povšimněme si, že zatímco například Sony PC-110 má vcelku podivný „otáčecí element“ pro opření malíčku, tak srovnatelný (ale vybavenější) Canon MVX2i „uchopí“ pravici jako celek za zápěstí a otočným kloubem zajišuje pevné držení a pohodlné ovládání. Naopak za vysloveně zvláštní si dovoluji označit způsoby držení, kdy u miniatury si musím pomoci levou rukou, abych vůbec přístroj zvládal! Tuhle „podivnost“ nalezneme určitě nejen u JVC, ale překvapivě i u věhlasného Sony - právě u modelu IP5 jsem měl docela problémy s miniaturizací „za každou cenu“. Pokud se nelekne čtenář někdejšího tvaru a obsahu článku (tenkrát jsme se teprve učili dělat WEB), tak v předloňském článečku o
href="/view.php?cisloclanku=2001120901" target="_blank">„Sci-fi bombě od Sony“ naleznete tehdy obdivnou, ale nakonec stejně (vizionářky?) střízlivě zakončenou mini-recenzi…

Držení z nejpovedenějších: řada Canon MV5/6 ponechává palci pouze nahrávání a doplňky (Klikni pro zvětšení)
Nejlepší držení z nejmenších strojů bych si zase dovolil přiřadit firmě Canon: modely MV5/6 mají opravdu navrch naprosto zjevně - alespoň co se mini-rekordů týče. Zápěstní řemínek totiž obepíná opravdu pevně a solidně celý hřbet dlaně a pokud kameraman dodrží i rozhodně jednoduchou zásadu úchytu tří prstů na předním krytu a posunutí ukazováku na ovládání transfokátoru (ZOOM), pak těžko hledat lepší ergonomii kamery-dlaňovky...
Excelentní držení ještě excelentnější jednočipové princezny Canon MVX2i (malík má být ale vepředu) - Kliknutí zvětší

Posuďte zde ještě držení každého z dnes "popisně" vyobrazených dlaňových modelů v autorově pravičce: zatímco větší přístroje (Sony PC-110 a Canon MVX2i) cítíte v ruce velice výrazně coby opravdový „stroj“ (opět si drze přisadím na praktičtější a vyspělejší Canon - mám to fakt vyzkoušeno), maličkou MV6ku nebo DVP7ku do dlaně téměř úplně schováte. A model JVC GR-DX25 bych rozhodně označil (skoro) ze všech pohledů za opravdu přijatelnou variantu každé spořivé kapse. Z větších dlaňovek tedy zde nelze nevychválit u nás na WEB-u už popisovanou (a opticky stabilizovanou) krasavici
href="/view.php?cisloclanku=2002103101" target="_blank">„Canon MVX2i“ , jejíž data naleznete i v přehledu
href="/view.php?cisloclanku=2002041701" target="_blank">„Videokamery Canon 2003“.
Propracovaná a excelentní: Sony PC110 - včetně slotu MS-karty a vestavěného blesku... (Klikni pro zvětšení)

Ale i z bývalé super-strojovny Sony PC-110 jsme měli velice dobrý dojem, což mimo jiné dokládal někdejší
href="/view.php?cisloclanku=2001082001" target="_blank">„článek o této neklasické dlaňové kameře“. Jak krásná (a hned hotová) veledíla se dají s takto (nejen efekty) vybavenou strojovnou "spáchat"! Naopak experimentální IP5ku bych doporučil pouze těm uživatelům, kteří potřebují a musí vyniknout opravdu vždy, opravdu nade všemi a i opravdu nade všechno…

Slot SD-karty – Canon MV5iMC (Klikni pro zvětšení)
A na stále častější připomínky a (vaše) žádosti po informacích o pořizovacích cenách reagujme jejich naznačením (přestože budou tzv. maloobchodky celkem rychle s postupem času "mimo mísu", že ano):

Cenové úrovně jednotlivých dnes popisovaných modelů pak nabízejí opravdu široké rozpětí: v červenci 2003 měl nejdražší JVC GR-DVP7 MOC 69.990,- Kč, nejvýkonnější Canon MVX2i stále 51.990,- Kč, výprodejní Sony DCR-PC110 máme za 33.333,- Kč (v aktuálním ceníku již není), její nástupkyně PC115 má ceníkovou MOC zatím stále 59.990,- Kč. A rekordní miniaturu DCR-IP5 měl Sony donedávna v ceníku za "MOC" nějakých 52 tisíc (naše akční je 37.777,-). Pravda, pro letošní rok uvádí i Sony své novinkové PC103 a PC105 s o dost nižsími cenami (PC103 neumí skoro nic, ale stojí "jen" necelých 35 tisíc),
Mini-mechanika JVC GR-DVP7 (Klikni pro zvětšení) ale i tak je stále nejprodávanější modelovou řadou (nejen co do držení vychválené) Canon MV5/6. "Nastoupí-li" letos JVC, uvidíme... Oblíbený Canon MV6iMC má „doporučenku“ 35.990,- a JVC GR-DX25 pak uzavírá tuto nabídku směrem dolů: 24.990,- Kč… Ale - naše ceny mají (jak známo) za číslicí tisíců obvykle vždy tři sedmičky a při platbě v hotovosti pak (s výjimkou akčních výprodejů) obsahují navíc náš „zákaznický balíček“: tedy brašnu, kazetu, digi-střižnu a SW PINNACLE-VS8…

Tak co? HANDY-kameru nebo dlaňovku? (Klikni pro zvětšení)
Tak co, vybrali byste si? Já (určitě) ano! Jen (bohužel) nejde o nejprodávanější a nejžádanější kategorii našeho oboru…
Ovládání nejmenší JVC GR-DVP7: palec má na starosti hlavní vypínač, nahrávání, fotorežim i ZOOM (Klikni pro zvětšení)
Neznamená to sice žádné snížení „vážnosti“ dlaňových videokamer, ale (mnohem víc) potvrzuje jejich opravdovou výjimečnost. Obdivujte miniaturní krasavice s námi, obrázků máte k výběru dosti, že ano…?! Hledáte-li bližší data světově nejmenší krásky, klikněte si (zde) na domovské stránky její firmy JVC CZECH (hledejte katalog-videokamery-miniDV).

"Náznak závěru" tohoto obrazového průvodce mini-kategorií? Dlaňové miniatury jsou zbožňovány velkým procentem amatérů pro jejich praktičnost a současnou pohotovost mít mašinku všude a kdykoliv k užití: v kapse lyžařské bundy, v boční kapse saka, v kapse bicyklu nebo v malé ledvince spolu s digitálním foáčkem. Nutno přiznat, že vzhledem ke svému (obvykle) mrňavému závitu objektivu nemívají tyto milé nejmenší pomocnice nejlepší vlastnosti ve špatném osvětlení (výjimky tady potvrzují pravidlo a třeba Canon MVX2i jej i zcela vyvrací) a ani k častému trápení mechaniky kazety nejsou předurčeny. Ale právě kvůli vyjmenovaným kladům si zaslouží naši pozornost! Nakonec: Renomovaní výrobci přece nebudou věnovat energii a peníze něčemu, co by se vůbec neprodávalo, že ano…!?

neco
Za firmu se v prvním červencovém týdnu snažil: Petr Jelínek

Vydáno dne 5. 7. 2003 (38 299 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 19:58), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13671 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:18

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7126 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:12

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2117 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:02

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout