VIDEOKAMERY.cz | Krásný a výkonný mazlík: Canon MVX25i

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Krásný a výkonný mazlík: Canon MVX25i

Krásný a výkonný mazlík: Canon MVX25i

Kam Canon MVX25i zařadit, co nám nabízí jako celek?

Podobná těla MVX25i: a MVX250i (Klikni pro zvětšení)
Videokamery Canon MVX20i/25i jsou malé výkonné přístroje, jejichž tvary i velikosti vycházejí zjevně z kolegyněk MVX200-250i, kdežto označením následuje ne zcela logicky po dlaňové "princezně" MVX10i. Porovnejme míry - 74x78x130mm (MVX2xx) versus 77x82x134mm (MVX2x) - a hmotnosti: 490gramů oproti 585gramům (bez AKU). Jako by tedy vyšší rozlišení čipu znamenalo i mírně větší zátěž do ruky uživatele, tvarově jde (viz přiložené snímky) o velice podobné mašinky: MVX25i je v duchu moderní doby faceliftů na několika místech hranatější. Kamery se spodním držením jsme si zvykli nazývat Handy, zatímco dlaňové přístroje se drží na výšku (obrázky ke kliknutí). Tahle se drží naozaj skvěle. Nepotřebné prsty zapadnou u mé midi-ruky (střední velikosti) do tvarované části dvířek kazetového výtahu a všechno je přesně na svém místě. Dokonce bych možná uvažoval - coby případný uživatel na delší dobu - o přeřazení jednoho svého nepotřebného prstu mezi potřebné: i když netuším, zda by si můj prostředníček zvykl na ovládání transfokátoru, což běžněji dělá ukazováček (u XM2 oba). Jak lze odezírat z obrázků, za posuvným prvkem volby přiblížení je tlačítko PHOTO a taky přepínač ukládání karta-páska…

Výklopný a výsuvný tubus hledáčku (Klikni pro zvětšení)
Výklopný a výsuvný tubus barevného hledáčku znamená zjevně a nesporně větší variabilnost v rámci uživatelského komfortu, než tohle nabízejí některé (spotřební) modely konkurence. Inteligentní botička může pomoci doplnit vysokou vestavěnou výbavu, která se mimochodem skládá jak z přední jedovaté LED-diody (pro noční režim), tak i z vestavěného blesku (k pořizování DF). Otočný prstenec manuálního ostření dovršuje vstupní dojem venkovního ohledání stroje. Výklopný LCD-panel má standardní úhlopříčku 2,5" (123kPx) a dá se vyklopit (dokonce) o kousíček přes pravý úhel vpřed. Akumulátor malé firemní řady NB-2L vydrží poměrně dosti dlouho (viz také dále) a pro jeho výkonnější variantu NB-2L12 nasadilo zastoupení Canon CZ vcelku přijatelnou cenu: takřka dvojnásobek "základu" totiž stojí jen zhruba o 20% více. Zde si neodpustím připomínku o universálních AKU: vedeme produkty firmy GP, jejichž cenová přístupnost je ještě výraznější (reklamací neznaje). I k další specialitě některých současných modelů firmy Canon a řady MVX - průměru závitu 34mm - nabízíme pomoc od značky universálních produktů: Hama nám dodává mezikroužky 34/37mm (a máme jich dostatek)…

Detail slotu paměové SD-karty (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných konektorů MVX25i (Klikni pro zvětšení)
Rozlišení 2,23MPx s údajem o DF 1632x1224 (píšou 2,0MPx), RGB-filtr, úspěšný firemní procesor DiG!C (skutečně se to takto píše) a přímý tisk na tiskárny k tomu uzpůsobené: to jsou další finesy této malé kouzelnosti. Žlutý konektor k analogovému a 4pinový Fire-Wire k digitálnímu propojení - oba samozřejmě IN/OUT - včetně USB (s údajem 2.0FS, tedy 2.0 Full Speed), červená mikrofonní zdířka a na pravém boku ještě S-Video (také IN/OUT): to je výbava výkonného mazlíčka s téměř všemi 5P. Zůstává sice otázka, zda bude někomu chybět speciální ovládací rozhraní LANC, ale jinak je zjevné, že nic zásadního se doplnit nedá. Slot paměové SD-karty je přístupný po odklopení LCD-panelu, nad tímto slotem jsou všechna rozhodující tlačítka ovládání v přehrávacím módu, volby digitálních efektů nebo regulace úrovně audio-kanálů, režimu blesku a podobně. Vstup do hlavní nabídky a orientace v MENU jsou realizovány ovládacími prvky na zadní straně těla videokamery vedle akumulátoru. Případné zařazení funkce tzv. plného automatu umožňuje přepínací volič na pravé straně těla - a to vše by mělo být dobře zřetelné z obrázků. Hlavní vypínač má pod polohou PLAY ještě NETWORK, jež lze zařadit po stisknutí malé mechanické aretace pod polohou vypínače "PLAY(VCR)"…

Ergonomie, ovládání, video a příslušenství MVX25i...

Tlačítka nočního režimu a přímého tisku (Klikni pro zvětšení)
Tlačítko manuálního ostření/data kódu (Klikni pro zvětšení)
SAKRA sakra! A hledám jak hledám, nemůžu tady najít žádnou vývojářskou chybu: všechno tu padne - mé středně (ne)velké ruce - naprosto dokonale! Ale abych si zde „rýpl“ alespoň do něčeho, nabízím svoje subjektivní přání uživatele: kluci japonský, příště frkněte aspoň tlačítka přehrávání (vč. REC SEARCH +/-) a volby efektů a samospouště mimo prostor pod panelem. Z efektů sice používá většina z nás jen "oddělovací" FADER do- a z- černé, ale bez vyklápění LCD bych to považoval nakonec i pro přehrávání (např.) v TV o něco blíže své představě „bez výhrad“. Zopakuji zde subjektivní (?) názor, že "prostřednictvím hledáčku se natáčí s menším rušením okolí a slunce a že kamera má (až o 30%) menší konzumaci energie" a pokračuji. Perfektní ergonomie je tedy konstatována, i když bych samozřejmě nevsázel na tutéž spokojenost uživatele s gigantickou pravičkou, ale ona "ruka jako lopata" by měla určitě větší potíže (např.) u konkurenčních přístrojů - a to nejen mini-řady Panasonic GS22-55. Výkonná mašinka MVX25i má několik výrazných a několik nevýrazných, ale o to v praxi (snad) upotřebitelnějších detailů. Podle obrázků si čtenář může mimochodem všimnout i (např.) odstupňování ovladače přiblížení, obvyklých výstupků na tlačítcích kvůli (ne)popletení nebo logiky jejich umístění…

Detail prstence ručního ostření (Klikni pro zvětšení)
Ha: ÚŽ! Konečně jsem našel něco, co mohu přístroji vytknout: prstenec manuálního ostření je velmi úzký, nachází se až na předním okraji objektivové části a při jeho používání je tedy nutno dbát větší opatrnosti proti nezasahování prstů do záběrů - neclonění do zorného pole. řešení číslo 1? Našroubuji sem mezikroužek 34/37 a na něj sluneční clonu 37mm: ta mi pomůže zabránit zavazení prstů a do brašny ji prostě splácnu, protože je gumová. A řešení číslo 2? Prostě se na tohle vykašlu, protože ruční ostření používám zřídka a pak si holt musím dát pozor. Plynule postupujeme dále do vozu: ovládání bez výhrad, variabilita možností velká, celek není pro zaučení novice za 20 minut. Ruční ostření FOCUS se zapíná vpředu a tedy mimo tlačítek pod panelem, noční režim NIGHT MODE okamžitě rozsvěcuje LED-lampu a zpomaluje expozici. Tady je asi nutná stručná vysvětlivka: expozice je zpomalována tak mnoho, do jak osvětleného prostředí se jdete s kamerou kouknout. V kuchyni mi to dělalo ještě tzv. stroboskop minimálně, ale po vstupu do tmavší předsíně už pak nastal onen známý - při pohybu přístroje (nebo objektu) - až takřka nepoužitelný rozmazaný efekt. Jinými slovy: řešení "noci" je (opět) podmínečné…

Vedle sebe: MVX25i a MVX20i (Klikni pro zvětšení)
Obraz v exteriéru se jeví (TV 72cm) vynikající, digitální fotky v plném rozlišení 1632x1224 sem přikládám (klikněte si úplně dole), a to i ve srovnání se Sony HC85. Nahrávání v šerém interiéru je velice uspokojivé, přinejmenším alespoň na úrovni toho, co jsem od citlivosti 1/3,4" úhlopříčně velkého CCD-čipu firmy Sony a hlavně taky nikoli už úplně miniaturního - v porovnání s dnešním pravým spotřebním a taky dlaňovým sortimentem videokamer - vstupního skla objektivu (se závitem 34mm) očekával. Stabilizátor se mi jeví jako velmi účinný, nakonec: vždy má obrovskou rezervu z počtu bodů na snímači. Proč se ale na stránkách českého
i evropského zastoupení píše o 1,77MPx efektivních pro natáčení videozáznamů, to jsme v podstatě nepochopili. I tady přece musí platit, že pro plný DV-PAL je potřeba 720x576=414.720 bodů a zvídavé čtenáře to vlastně navádí k následným všetečným otázkám "tak jak to tedy je?". Zásadní rozdíly mezi vyšším modelem MVX25i a nižším typem MVX20i by měly být v mírně větším přiblížení objektivu (14x proti 12x), vestavěné lampě pro noční režim a tím i zvýšení počtu programů AE o dva (na 10) a možnosti manuální regulace zvukové úrovně - vše "lepší" platí pro dražší verzi MVX25i. Píšu "měly být", protože v době tohoto zkoušení a popisu kamery jsem měl k dispozici jen vyšší pětadvacítku (vyčetl jsem to)…

Ergonomie a aktivní botička MVX25i (Klikni pro zvětšení)
Volitelné příslušenství vyspělých novinek bych rozdělil na dražší a dostupnější. Oba vyspělé modely mají mít tzv. inteligentní botičku, to znamená možnost přímého připojení (tj. logicky žádné další kabely) v podstatě tří druhů doplňků: jednak malého světla VL-3, jež může pomoci vestavěné lampě, ale se svými 3W a pořizovací MOC skoro 2,5 tisíce to žádný trhák není. A druhým světelným příslušenstvím je záblesková lampa VFL-1, jejíž světlo bude mít účinek asi podobný VL-3 a poněkud výkonnější blesk (?) oproti vestavěnému bude za kousek přes 5 tisíc MOC také k uvážení. Asi vůbec nejméně prodávaným je ale (v naší firmě) externí mikrofon DM-50, jehož MOC ani po výrazném snížení nespadla pod 7 tisíc korun. Chci si těmito řádky alespoň povzdechnout nad cenovou politikou (nejen) českého zastoupení Canon. Z dostupnějších doplňků se sluší uvést už výše naznačený mezikroužek 34/37mm a k němu širokou škálu filtrů a předsádek, z nichž hlavně značky Hama a Kenko předhazují cenovou rukavici prakticky všem: originální Canon WD34 stojí totiž přes 6,5 tisíce. Samozřejmým bude většině uživatelů asi i dokoupení přídavné SD-karty (přiložena je lakomě 8MB). UNI-akumulátor GP jsem už zmínil. No a o brašnách, stativech, nabíječkách, propojení do počítače apod. jsou nejen u nás úplně jiné odkazy…

Jak se s novinkou točí - a jaké zaslouží hodnocení?

Expoziční programy MVX25i (Klikni pro zvětšení)
Prvních 7 položek CAMERA SET UP (Klikni pro zvětšení)
Další položky nabídky SET UP (Klikni pro zvětšení)
A stejně mi to nedalo: zkoušel jsem si zvyknout na ten pohotový ukazováček pravičky k úkonům přepnout na kartu a vyfotit. A světe div se: fakt to jde. V klidu, respektive při nahrávání videa, se nechá ukazovák odpočívat na malé plošce před očkem na řemínek a pokud se ruka zasune do řemenu dostatečně a pevně (podmínka!), prostě jen přeruším nahrávání, přepnu na kartu a vyblejsknu další fotku. No úžasné! Ona je vůbec MVX25ka takový "vymazlený děcko". A přitom má člověk dojem z oné hmoty, jako by držel dvakrát těžší legraci: možná kvůli tomu zpracování a dojmu z opravdu luxusně vyhlížejících detailů. Pracoval jsem s kamerou skoro hodinu a akumulátor se tvářil stále výrazně fit. Odhaduji výdrž základního AKU z pořizovací sady minimálně na hodinu pořádné práce a nejméně o polovinu více při statičtějším zkoušení - mám na mysli bez výrazného používání motorků v objektivu. Uváděl jsem tu druhdy, že každá moderní kamera musí mít v objektivové části nejméně tři motorky: ZOOM (transfokátor), FOCUS (ostření) a IRIS (clona). No a to jsou logicky nejen spotřebiče energie, ale také často diskutovaní rušiči nahrávky v tichu…

Detail tlačítek pod LCD-panelem (Klikni pro zvětšení)
Detail přední části kamery MVX25i (Klikni pro zvětšení)
Nahrávka v (téměř) úplném tichu? Zalezl jsem s kamerou do koupelny a zkusil kousek nahrávky. Byl svátek Jana Husa, venku i v domě klid - ticha až dost. Pak jsem napojil stále připravený analogový kabel - trčí mi vedle videa - a spustil přehrávání. Jestli teď někdo čekal, že si vymyslím nějakou pohádku o nadstandardně tichém Canonu, pak si právě vsadil špatně. Můj TV Panasonic má 72cm a poměrně výkonné vestavěné reproduktory, ze kterých jsem slyšel v podstatě totéž, co dnes předvádí každá malá kamera. Nech si nyní vzpomenou všichni, kdo o tomto „problému“ tak často diskutují, jak moc měli zesílenou TV při přehrávání. Nejlepším srovnáním je asi přechod z běžné části exteriérové nahrávky na jedné kazetě (kontinuálně za sebou) do tiché a zpět. Každý pak rychle pochopí, jak nesmyslně zesílený zvuk TV mu předvádí onu hlučnou kameru. Nakonec: pro tzv. zvukové kameramany jsou tu přece externí mikrofony a možnosti editačních software, že ano. O mikrofonní zdířce už se psalo výše a případné levnější řešení připomínám v tomto článku (dolní polovina) a také tímto obrázkem (obj. číslo Hama 46114)…

Transfokátor MVX25i: W/T u fotorežimu (Klikni pro zvětšení)
Zbývá to už jen sečíst a podtrhnout. Cenovým zařazením jde u MVX20i/25i o konkurentky například Sony DCR-HC85 a pro 3CCD-miniatury od firmy Panasonic jde srovnáváním cen o hranici skoro uprostřed mezi kamerami NV-GS120 a GS200. Svými doporučenými maloobchodkami 37.490,- (za MVX20i) a 40.490,- Kč (za MVX25i) budou oba čerstvě novinkové modely Canon nepochybně volbou hlavně pro zazobané fajnšmekry (ty samozřejmě zbožňuje každý obchodník), kteří s menším finančním omezením hledají dobrou kvalitu za stále ještě nikoli astronomické sumy. Není totiž zatím nijak dávná doba, kdy za vybavené analogy Hi8 dávali kupci (nejen) v naší firmě i výrazně větší částky a podívejme, kde je zůstatková hodnota těchto krasavic dnes, že ano. Získáním některé kamery z dvojice Canon MVX20i/MVX25i se tedy uživateli dostává do rukou elegantní a výkonná mašinka, jejíž výsledky budou (předpokládejme) odpovídající vynaložené sumě. Možností dokoupení potřebného příslušenství (např.) od firem Hama, GP a podobných UNI-značek si může vlastník-kameraman vybavit navíc i svou video-brašnu vším, co by pokládal za užitečné. Ozvěte se, vyhovíme i vám: a naše vstupní ceny taky nejsou z nejhorších: MVX25i za 39.777,- s velkým balíčkem nebo 35.777,- Kč bez něj…

Digifotka stavebnice Lego z kamery Canon MVX25i: 1632x1224 Px. (555kB)

Digifotka stavebnice Lego z kamery Sony DCR-HC85: 1600x1200 b. (857kB)

neco
Dnešní fotografie pořídili (až na některé): Karel Souček a PJ
S novinkou se pomazlil přes červencové svátky: Petr Jelínek

Vydáno dne 9. 7. 2004 (50 617 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 22:53), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13695 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:58

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7132 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5645 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4973 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2124 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:19

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout