VIDEOKAMERY.cz | Sony HDR-PJ10: fešná hračka i s projekcí

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Sony HDR-PJ10: fešná hračka i s projekcí

Sony HDR-PJ10: fešná hračka i s projekcí

Dva z mnoha videowalkmanů Sony… (Kliknutí zvětší)
Tradiční odstavec PJ na souvislosti v tomto webu doplní uznání. I když jsem právě teď bezprostředně za osobní zkušeností, jak dokáže český Sony „vytřít“ zákazníkovi - prostřednictvím servisní sítě (například, dosaďte si, co je libo :-D) - zrak, uznávám mnoho převratných počinů, jež provází celou kariéru firmy. Přestože je Sony relativně mladou firmou - svůj vznik udává letopočtem 1946 (Matsushita-Panasonic např. r. 1918, JVC 1927 a Canon r. 1933) - její zásluhy na vývoji elektroniky jsou nesporné a výjimečné. Jako skoro každý ve smyslu hesla Kdo ni nedělá, nic nepokazí, se ale dopustila i mnoha excesů a vyložených omylů. Z jejich diskutabilních kroků lze jmenovat například mini-Disk, s nímž se zřejmě bez propůjčení licence uzavřela podobně jako s mnoha svými „vynálezy“ za svou vlastní zeď, tedy jako kdysi čínští panovníci v daleké Asii. Jmenujme paměové karty Memory Stick, nikým z dalších výrobců nepodpořený video-formát microMV, tvrdošíjnost v prosazování (jak kým milovaného) daktylu a dalších excesů. Na jedné straně jde o producenta obří velikosti a sebevědomí, který byl vždy v první linii takových libůstek, jako Videowalkman (recenze HD700) - a už kdysi ve V8-provedení v analogové éře nebo od konce 90. let coby SD-rozlišení v digitální formě - a na straně druhé o pachatele desetitisíců vadných CCD-čipů ve videokamerách před-HD éry, které se dodnes musí měnit v rámci tzv. prodloužené záruky; a to klidně i po 8 letech. Dejme nyní slovo autorovi vlastní recenze Honzovi…

Sony HDR-PJ10 v přední perspektivě (Kliknutí zvětší)
Současná nabídka kamer natáčejících v HD rozlišení je již natolik široká, že si vybere opravdu každý. Výrobci se tak musí zamyslet nad tím, čím zákazníka zaujmout právě pro ten svůj produkt. Funkce jako třeba Detekce obličeje nebo Smiling Shutter i tzv. Před-nahrávání (PreRec) se již dnes objevují u většiny kamer a proto je třeba zajít trochu dále. Nejaktivnější v tomto boji je již tradičně Sony. Zabrousíme-li do dávnější historie, narazíme na celou řadu experimentů a libůstek, z nichž jsem dnes vybral třebas muzeální model DCR-TRV820, tj. na svou dobu VELMI dobře vybavenou videokameru formátu Digital 8. Nejzajímavější částí této kamery je vestavěná termosublimační tiskárna přímo v těle přístroje, jíž šlo tisknout na papíry velikosti 91 × 55 mm mini-fotografie, uložené na MS-kartě. Před dvěma roky pro změnu v Sony využili rozmachu systému GPS a do vyšších modelů integrovali přijímače těchto dat pro zaznamenávání polohy nahrávky a následnou možnost spojit si pak nahrané záznamy s konkrétním místem na mapě v klidu domova…

Sony PJ10: reproduktorky na rámu LCD (Kliknutí zvětší)
GPS přijímač ovšem - alespoň podle našeho názoru a reakcí našich zákazníků - příliš velikým lákadlem nebyl. I proto se možná Japonec rozhodl přitvrdit: pro letošní rok připravil i kamery osazené mini-projektorem. Dnes se tedy zkusíme rozepsat o modelu Sony HDR- PJ10, který vychází funkčně i osazením HDR-CX130 (čs. web) bez projekce. Popis těchto dvou kamer se dá prakticky spojit do jedné recenze. Po optické stránce jsou totiž obě kamery stejné, HDR- PJ10 má navíc především zmíněný projektor a kvalitnější vestavěné reproduktorky, aby bylo možno nahraná videa patřičně přehrávat včetně zvuku. Na ostatní odchylky obou uvedených strojků upozorníme v průběhu dalšího textu. Za úvodem ještě doplňme, že model PJ10 má být podle letošního seznamu novinek nejnižším z trojice HD-kamer s vestavěným projektorem, přičemž je vybaven integrovanou fleš-pamětí 16GB a snímačem 3,3MPx, zatímco dva vyšší typy PJ30 a PJ50 (2x čs. web) mají mít čip s rozlišením 7,1MPx a odlišují se především vnitřní pamětí. PJ30 má deklarovánu 32GB-fleš a nejvyšší PJ50 pak nabídne za zhruba dvojnásobek ceny PJ-Desítky 220GB prostoru k ukládání pořízených dat na rotační harddisk (plus slot na karty)…

Kamera Sony PJ10 v detailu zezadu (Kliknutí zvětší)
Nejprve se budeme věnovat vnější stránce videokamery. HDR-PJ10 má míry (Š × V × H) 58,5 × 64,5 × 128 mm a hmotnost 260 g, což ji i přes osazení projektorem řadí spíše do kategorie středních až menších (potažmo nejmenších) videokamer. HDR-CX130 je pak ještě o kapku menší, měří 52,5 × 57 × 123,5 mm a váží 250 g. Oba modely se ale i přes své menší rozměry drží dobře. Ovládacích prvků na přístroji příliš nenalezneme, kamery totiž u Sony již delší dobu mají jako běžný dotykový displej. Změnou oproti loňským typům je jeho velikost, s úhlopříčkou pěkných 3“. Video-spouš je tradičně vzadu; páčka transfokátoru, foto-spouš i změna módu video na foto (a zpět) na horní straně kamery. Pod displejem jsou ještě 3 tlačítka, první pro přepnutí do prohlížení, druhé pro úplné vypnutí kamery a pak i zapnutí projektoru, jenž je na vnější straně výklopného panelu. Trochu překvapeni jsme byli z absence jakékoli krytky objektivu projektoru, což v praxi vede k nutnosti důkladného očištění přední čočky před každým promítáním. Zaostřování obrazu se provádí posuvníčkem na horní hraně displeje. Propojovací konektory jsou na dvou místech: první dvě zdířky na straně řemínku pod posuvnou krytkou - je tu i vstup síového adaptéru a AV výstup - ostatní konektory pak máme pod výklopným panelem. Samozřejmě jsou zde mini USB a mini HDMI, u PJ10 doplněné o mikrofonní zdířku a 3,5 mm jack pro sluchátka…

Kamera Sony PJ10 v detailu shora (Kliknutí zvětší)
Objektiv je u obou popisovaných modelů totožný. Sony v letošním roce nabídne celou řadu videokamer s opravdu širokým úhlem záběru. Ani CX130 a PJ10 nejsou výjimkou a tak si u těchto stroječků "užijeme" minimální ohniskovou vzdálenost (polopatisticky nejširší záběr :-D) v přepočtu na kinofilm 29,8 mm. Pro zajímavost zmiňme z loňského porovnávání mušketýrů (první a druhý díl) širokoúhlý základ TOP-maloobchodu Sony CX550 (shodných 29,8 mm) a "odborníky" oceněný TOP firmy JVC GZ-HM1 se základem 48,3 mm. Pokračujeme dále v prohlídce: oba modely nabízí až 30násobné optické přiblížení se světelností 1,8-3,4. Za objektivem s nápisem Sony Lens G a závitem 37 mm je skryt snímací čip CMOS Exmor R™ o úhlopříčce 1/4 palce, na němž je 4,2 milionu pixel. Oproti loňským nižším "Full HD" modelům se Sony rozhodlo osadit i tuto kategorii optickou stabilizací, takže si u CX130 i PJ10 dopřejeme 3pásmového optického systému stabilizace, jak to udává výrobce. Poznámka editora PJ: Guláš na českém webu je shodný s dezorientací na stránkách německé, ale i slovenské centrály, takže jej asi nemá smysl ani komentovat…

Kamera Sony PJ10: integrovaný USB-kabel (Kliknutí zvětší)
Další zajímavostí nových modelů 2011 je vestavěný USB kabel, který je sice pouze přibližně 5 centimetrů dlouhý a při užívání kamery se schová do popruhu na zápěstí, ovšem v případě potřeby je kdykoli připraven k propojení s počítačem. Pro běžné užití navíc výrobce dodává v základním příslušenství kamery USB prodloužení, takže kamera nemusí být „nalepená“ na počítači, pokud tedy uživatel nemá pro tento kablík praktičtější notebook. Neobvyklou funkcí modelů Sony z posledních dvou sezón je také možnost přímého propojení s externími harddisky přes jednoduchou redukci, již lze dokoupit ke všem modelům firmy. V balení obou videokamer dále nalezneme napájecí adaptér, AV a komponentní kabel, software pro stažení i úpravu záznamu; a u HDR-PJ10 navíc dálkové ovládání. Neopomeňme zmínit ještě důležitý akumulátor, který je u obou modelů totožný, konkrétně NP-FV50 s kapacitou 980 mAh. Zde výrobce udává s touto baterií maximální výdrž krásných 145 minut. Volitelně lze samozřejmě dokoupit i akumulátory s vyšší kapacitou - typy FV70 a FV100 - a dostat se tak s výdrží až na teoreticky možných 600 minut…

Sony PJ10 zepředu s otevřeným LCD (Kliknutí zvětší)
Velkou změnou prošlo ovládací menu. Dostalo zcela novou grafickou podobu, takže působí moderně a svěže. Rozděleno je do šesti záložek, pod kterými se ukrývá rozsáhlá nabídka mnoha funkcí. První dvě záložky Režim snímání a Funkce přehrávání není třeba popisovat. První nabízí volbu natáčení filmu, fotografování a dvě (pro Sony obvyklé) funkce Plynulé pomalé nahrávání a Golfový záběr, druhá pak volbu klasického prohlížení videí a fotek nebo možnost průřezu uloženými snímky. Třetí záložkou je FOTOAPARÁT/MIKROFON. Zde objevíme manuální nastavení jako vyvážení bílé, nastavení expozice či volbu některého z přednastavených režimů. Jak je u Sony zvykem, zcela chybí nastavení clony a závěrky, takže nelze natáčet zcela manuálně, ale je potřeba více méně spoléhat na automatiku. Poslední tři záložky opět spíše proletíme. V EDITACI/KOPÍROVÁNÍ se nalézá mazání anebo naopak ochrana snímků a možnost kopírování z pevné paměti na kartu, dále je tu položka KVALITA OBR./VELIKOST, jež ukrývá volbu kvality videa vč. datového toku i snímkové frekvence a poslední NASTAVENÍ pro všechny zbývající obecné volby. Mezi ty patří např. výběr paměti, formátování, zvuky, nastavení výstupů, displeje a samozřejmě také seřízení času a data…

Sony PJ10 v pravé přední perspektivě (Kliknutí zvětší)
Konečně se dostáváme k praktické stránce. Kamera se spustí ihned po odklopení displeje a už za necelé tři vteřiny je připravena k nahrávání. V režimu tzv. inteligentního automatu se samozřejmě není potřeba s ničím nastavovat, kamera se o vše postará sama. Obraz je velmi kvalitní; a to i při slabším osvětlení. Zvědaví jsme samozřejmě byli na novinku u firmy Sony, kterou je režim 50p. Žádné zázračné zlepšení oproti režimu 50i jsme ovšem neobjevili. Při podrobném zkoumání lze opravdu malinko vyšší ostrost nalézt u 50p, ale to může být dáno logicky vyšším datovým tokem 28 Mbps, ovšem rozdíl je opravdu minimální. Vynikající vlastností je samozřejmě šířka záběru, 29,8 mm v přepočtu na kinofilm nabízí opravdu víc než dostačující úhel pro natáčení rodiny u vánočního stromku či architektonických skvostů nejen naší vlasti. Naopak trochu rozpačitě působí 30násobné přiblížení. S plně najetým zoomem je i přes optickou stabilizaci prakticky nereálné natočit z ruky klidný záznam. Další rozdíl mezi CX130 a PJ10 obdrží uživatel u zvuku. Zatímco levnější CX130 nabízí klasický stereo-mikrofon, PJ10 má prostorový mikrofon pro tzv. pětikanálový zvuk…

Sony PJ10: Videosnímek, max. WIDE, 279kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Videosnímek, max. TELE, 291kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Videosnímek, max. TELE, 264kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Videosnímek, TELE, 50i, 222kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Videosnímek, TELE, 50p, 257kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Fotografie, 2112x1584, 690kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Fotografie, 2112x1584, 968kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Fotografie, 2112x1584, 769kB (Kliknutí zvětší)
Sony PJ10: Fotografie, 2112x1584; 1,41MB (Kliknutí zvětší)

Galerie ukázek (odstavec Správce PJ). Honza je mimo jiných dovedností i slušným aktivním cyklistou. A na svých výletech zkoumal (například) loni outdoorovou kamerku GoPro HERO HD a výletní ukázky z jeho cest se objevily i v recenzi JVC GZ-HM1. Dnešní Galerie neobsahuje žádný videoklip, protože AVHD-ukázek z ne-vrcholových modelů je u nás i v českém éteru k nalezení dost. Zleva doprava je nejprve dvojice Videosnímků (políček z videa), demonstrující rozsah transfokátoru s pohledem na NEJSLAVNěŠÍ výstaviště naší země (Pražáci to spolknou, vždy sem jezdí rádi :-D), následuje plné trafo na o něco méně srovnatelný hrad s pražským (oproti tomu výstavišti) a pro fanoušky ZAJÍMAVÁ dvojice Videosnímků. Pod náhledy zmenšených snímků s pořadím 4 a 5 lze zvětšit srovnání momentek v módech 50i versus 50p. Osobně bych sice neviděl mezi oběma obrázky až takový rozdíl, ale Honza mě ujistil, že 50p je o kapku víc ostrý, tak je to tu. čtveřicí, jež uzavírá dnešní Galerii, jsou Fotografie s maximem 2.112 × 1.584 bodů, na nichž je znovu pavilon Z, pak (kdysi) bombastický velodrom, fotka od Výstaviště a jako poslední i detail Honzova nářadí (bicyklu, vtipálci :-D) - coby fešného silničního pohybovadla za rozumné penízky…

Sony PJ10 v detailu z pravé strany (Kliknutí zvětší)
Co se týče fotorežimu, nejsou na tom CX130 a PJ10 nijak slavně. Fotografie mají maximální rozlišení 3,3 MPix, což by samo o sobě nebylo tak špatné, ovšem absence blesku možnosti foto-užití výrazně snižuje. Ukládat statické snímky lze i ve videorežimu, a to i při natáčení videa, ovšem trochu nepochopitelně tuto funkci nelze využít při dvou nejvyšších režimech (28 Mbps 50p a 24 MBps 50i), které jsou však potenciálně jednoznačně nejvyužívanější. Jedná se sice pouze o drobnost, způsobenou pravděpodobně nedostatečným výkonem, ovšem konkurence takové omezení nemá a vybírající kupec dnes hledí na VŠECHNY stránky přístrojů, tedy pozitiva i negativa požadované versus nabízené sestavy funkcí. Poznámka editora PJ pro výpočty rozlišení: Výše zmíněné weby Sony udávají například počty efektivních pixel foto-režimu 1,67MPx a pro video-režim pak 1,49M. Jak to jde dohromady s o něco níže udanými čísly, těžko říci. Má-li totiž fotografie maximální velikost 2.112 × 1.584 bodů, těžko by vznikla z efektivních celkových 1,67MPx, protože jde o součin 3,345.408 bodů. Podobně musí být v rozporu i součin 1.920 × 1.080 (tj. 2,073.600Px) - tedy tzv. plné Full-H: JAK jej dostat z "jen 1,49MPx efektivních". Ale nechme to koňům, mají větší hlavy (:-D)…

Sony PJ10 promítá obraz na zeď (Kliknutí zvětší)
Rozhodně největším překvapením pro nás byl vestavěný projektor u modelu HDC-PJ10. Již od představení nových modelů jsme k integrovanému projektoru do výklopného panelu byli dosti skeptičtí. Výrobce v technických parametrech udává světelný výstup „až 10 lumenů“ a rozlišení 640×360. Tyto parametry nás opravdu nijak nenadchly, ovšem skutečnost překonala pak všechna naše očekávání. Výkon projektoru samozřejmě není nijak vysoký, takže je nutno mít opravdu tmu v místnosti, kde chceme promítat záznamy z kamery, ovšem kvalita obrazu je při metrové úhlopříčce více než uspokojivá. Rozhodně bychom se takto promítané záběry nebáli ukázat rodině či kamarádům a například večer na horské chatě se u záznamů z celého dne jistě dobře pobavit. Při větších úhlopříčkách již samozřejmě dochází k rozostření obrazu, ale na tak miniaturní projektor - navíc osazený ve výklopném LCD - bychom rozhodně dali Sony PALEC NAHORU. Jedinou drobnou výtku bych si dovolil k posuvnému ovladači ostření, se nímž se nemanipuluje nejlépe a je potřeba trocha trpělivosti pro správné doostření obrazu. Za pomocí dalšího z přiložených obrázků může čtenář (snad) trošku posoudit použitelnost…

Sony PJ10: názorný snímek projektoru (Kliknutí zvětší)
Celkově nás novinky Sony HDR-CX130 a HDR-PJ10 rozhodně nezklamaly. Za poměrně málo peněz nabízí docela hodně muziky. Kvalitním obrazem, dobrou citlivostí na světlo a oproti loňským nižším Full HD modelům optickou stabilizací nasadila letos firma Sony laku hodně vysoko. Uvidíme, jak se s tím popasuje konkurence, například Canon očekávaným optickým modelem HF M406 nebo Panasonic s jeho HDC-SD90, a zda dokážou laku Full HD videokamer okolo deseti tisíc korun (PJ10 je o promítačku dražší) posunout ještě o kousek víc. Rozhodně se máme letos na co těšit. Projektor v kameře nebude jistě lákadlem pro každého, ale své zájemce si jistě najde a my jim jej můžeme s klidným srdcem doporučit. Závěrečná poznámka editora PJ: Asi především efektnost neboli uchvancancující dojem na přihlížející diváky vyváží podle našeho názoru ten malý příplatek vlastníka za praktické zařízení do terénu, které tu - podobně jako druhdy i další výše zmíněné vymoženosti firmy Sony - ještě nebylo. A si fanoušek oboru zkusí představit, jak může posunout náš obor taková náhrada propojování kamery k TV praktičností pro široké použití na dovolené nebo po sportovní akci s přáteli, narozeninách a podobně…

Technická data výraznější z popsaných videokamer HDR-PJ10 - na čs. webu...

neco
Fotodokumentaci k recenzi si připravila naše firma: Videokamery CZ
Jana opět ochotně editoval a doplňoval Správce webu: Petr Jelínek

S novinkami kapku seznámil naše čtenáře fanda oboru: Jan Holub...
Za upozornění na chybičky předem děkujeme (@-klikněte do pošty).

Vydáno dne 9. 6. 2011 (44 577 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 19:12), autor: Jan Holub [holub]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13682 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:49

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7129 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:52

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5643 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:44

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4972 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:12

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout