VIDEOKAMERY.cz | Jeden by odpustil i daktyl: Sony PC1000!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Jeden by odpustil i daktyl: Sony PC1000!

Jeden by odpustil i daktyl: Sony PC1000!

Velikost prvního 3x C-MOS přístroje (Klikni pro zvětšení)
Těžko odhadnout, jak mnoho čtenářů očekávalo dnešní recenzi experimentu vůdce světového Know-How dříve, než často dotazované Sony DCR-HC90 (tu už zkoumáme taky), ale první dlaňový tříčip světa podle nás stojí za pozornost mimo jakákoli pořadí recenzí. Leskle černá elegance drobounké mašinky dlaňového typu nabízí nevídané: miniaturní rozměry s pohotovostí nošení vždy a všude spolu s docela výkonným osazením čipových sad. Tedy sestavy tří (!) snímacích C-MOS-čipů úhlopříčky 3x1/6" s rozlišením 3 x 790.000 bodů a čipset procesorů videokamery s poměrně solidním vybavením ovládacích nabídek i (ne)použitelných či (ne)potřebných (?) obrazových efektů. A protože jsme zavedli jakési nepsané pravidlo upozornění na podobnou tématiku v obsahu těchto stránek, odkažme fanoušky tříčipového a mini-videa na nedávný souhrn 12leté historie tohoto fenoménu 3CCD, popisy nejlevnější (GS75) i střední (GS150) konkurence anebo třeba světově rekordní mini-kolegyňky ze stejné stáje Sony DCR-PC55, jež tu byly nedávno. Úvod je tedy hotov a my můžeme konečně směle mrknout nádherné černovlásce pod sukénku…

PC1000: krásná technická libůstka s (téměř) všemi 5P!

Tlačítka na okraji LCD-panelu… (Klikni pro zvětšení)
Impozantní vzhled, majestátní objektiv a lesklá černá elegance. To by (možná) mohl být universální první dojem každého zapálenějšího fandy našeho oboru a hned se dá přidat mnoho dalších obdivných formulací: slečinka je totiž krásná zepředu, od pozadí i z obou boků! Má širokoúhlý LCD-panel 16:9 s úhlopříčkou 2,7" (123,2kPx) a - jak je u Sony bohužel zvykem už třetí (!) sezónu - dotykové ovládání prakticky všech funkcí s obvyklou výjimkou zapnutí, nahrávání či focení v automatice anebo manuálního ostření - ale u této mašinky jsou zavedená pravidla přece jen poněkud obměněna. Výklopný displej má obvyklou schopnost natočení o 270° a na jeho okraji je čtveřice tlačítek: video-spouš, obě polohy transfokátoru W/T a volba širokoúhlosti zobrazení WIDE SELECT, po jejíž aktivaci se obrázek na displeji LCD-panelu ořízne z obou stran do formátu (předpokládám) 4:3. Ale to, že na (pravděpodobně) častou kritiku daktyl-panelů zjevně z Japonska borci konečně zareagovali, si naznačíme hned v dalším odstavci…

Detail dvojice ovládátek vlevo vpředu (Klikni pro zvětšení)
Vpředu nad pantem panelu je dvojice hejblátek zajímavých voleb: před tlačítkem manuálních funkcí je rolovací kolečko k jejich ovládání, jež může ovlivňovat ostření, expozici, bodovou expozici a tzv. bodovou balanci bílé barvy. Stlačením čudlíku MANUAL na (odhaduji tak) asi 3 vteřiny se objeví nabídka jmenovaných funkcí a po volbě kterékoli kamera napíše na displej např. AE SHIFT nebo EXPOSURE 1s set a opravdu za vteřinku je volba dokončena a tedy k použití. Podobně se sestava procesorů kamery chová po zvolení páté nabídnuté funkce, jíž je vlastně zrušení kterékoli z předchozích manuál-funkcí RESET a návrat na jakýsi pohotovostní stav. Tento základní mód totiž nechá vždy po stisknutí tlačítka MANUAL zvolit nebo vypnout jen režim ručního ostření s efektním ukazatelem stavu, jiné nabídky jsou indikovány opět po delším stisku zadního z obou prvků. Točítko jinak reguluje zvuk z vestavěného reproduktoru při přehrávání videa. A protože ovládací novinku považuje autor recenze za důležitou, pokusil se ji doprovodit názornými vyobrazeními (všechna ke zvětšení PC-myškou)…

Hledáček DCR-PC1000, MSD-slot a výborná ergonomie

Detail zadní strany ovládání kamery (Klikni pro zvětšení)
Detail: pevný tubus hledáčku + korekce (Klikni pro zvětšení)
Hledáček a zadní strana ovládání Sony PC1000. Přestože mi přijde dosti zvláštní popisování nejmenované zahraniční adresy, jež se rozepisuje o každé straně kamery zvl᚝, tady mě nic více revolučnějšího k pečlivému seznámení nenapadá. Aspoň tedy zde přiložené - vesměs kvalitně připravené, popsané na kurzor PC-myšky a ke zvětšení kliknutím - obrázky by snad mohly čtenáři naznačit, že se o prezentaci pokoušíme poněkud jinak a (možná i) poctivěji. Barevný hledáček modelu DCR-PC1000 (stejně jako panel má 123.200 bodů) nemá ani výklopný, ani výsuvný tubus a při logické snaze o úsporu místa na dlaňovém přístroji to holt vezměme jako bernou minci. Ona i redukce případných dioptrií kameramanova oka je tak titěrnou, že uživatelům s rukama jako lopaty nelze závidět - jenže kdo takový asi bude vyhledávat světový rekord miniaturizace tříčipové technologie, že ano? Nad hledáčkem je pod deklíčkem ukryta (opět!) atypická tzv. inteligentní botička, do níž jen tak něco nepasuje a před níž je dvojice interních stereofonních mikrofonů. Mimochodem: při vracení (ne)pasující krytky botičky jsem si právě málem převrhl kafíčko… :-D)

Detail zadního dílu vč. zdířky nabíjení (Klikni pro zvětšení)
Slot paměové MS-DUO-karty je hned pod hledáčkem a jen několik milimetrů níže je video-spouš a hlavní vypínač (volič režimů). Ten zůstává (nejen?) pro mě neprakticky zdržujícím, protože s ním totiž nelze provést přímou volbu (např.) přehrávacího režimu, anóbrž je nutno nejprve postupně přejet z nahrávacího přes kartový mód a pak teprve umožní požadované. Inu, ještě že tyhle libůstky nevnucuje veliký Sony u dražších strojů typu VX2100 nebo FX1, tam už by takové uspořádání bylo vidět asi i na prodejnosti. Zadní strana stroje obsahuje ještě 4 (čtyři!) tlačítka, jichž jaksi model od modelu s dotykovými LCD-panely na přístrojích Sony přibývá. Je tu volba indikace displeje a stavu akumulátoru DISPLAY/BATT INFO, zařazení funkce tzv. protisvětla BACK LIGHT a nastavení režimů vestavěného mini-blesku. Zbývá tlačítko EASY s efektně modrou indikací takto zvoleného režimu, pravá kontrolka nabíjení AKU a mechanická posuvná páčka OPEN/EJECT pro nakládání kazety do mechaniky. Kontrolky právě zařazených módů přístroje na pravé straně nad řemínkovým úchytem a nulování stavů kamery do tzv. továrního nastavení - ďolíček RESET - jsou posledními prvky zadního dílu…

Detail uchycení zápěstního řemínku (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie a uspořádání zápěstního řemínku. Jakoby veliký Sony chtěl u mini-krásky kopírovat někdejší dlaňové mašinky firmy Canon - jež zase mezitím zavedla u své MVX35i kloubový fórichtuňk po vzoru Sony (?) - provedl jednoduché uchycení fešného řemínku vzadu uprostřed a vpředu dole a držení se tak jeví (nejen mně?) naprosto perfektní. Nejsou tu žádné chyby nebo vady z (mé) představy o vynikající ergonomii: ukazováček sedne přesně k posuvné regulaci transfokátoru i k tlačítku foto-spouště a palec má vcelku pohodlně pod kontrolou video-spouš i hlavní vypínač. Jen jsem musel z obvyklých tří prstů pravičky na přední stěně vsunout malíček až skoro pod zkosené uchycení řemínku, ale jinak hodnotím tuhle stránku praktičnosti na jedničku. Jen kdyby nás tzv. hledáčkáře vývojáři moderních mašinek nenutili k natáčení s vyklopeným LCD-panelem. Když někde vidím takhle pracovat, stále ještě pochybuji o jakémkoli náznaku znalosti či profesionality kameramana, ale kdoví, jestli si nebudeme muset pomalu na tyhle profíky zvykat…

Objektiv PC1000, míry, fotečky, konektory a baterie...?

Velký objektiv s logem Carl-Zeiss (Klikni pro zvětšení)
Objektiv kamery Sony PC1000. Vzhledem k "velikosti" samotného pidi-přístroje je zřejmě největším dílem vůbec. Efektní elektronicky vyklápěná vestavěná krytka vydává hodinkový zvuk při každém předvádění (videoklip: Canon IXUS500, 2 vteřiny, 1,5MB, doporučuji WMP) své funkce, tedy se zapnutím obou záznamových režimů anebo volbě přehrávacího módu, kdy se stejně jako při vypnutí kamery zase elegantně uzavře. Objektiv nese hrdě známé logo Carl Zeiss, o němž má být veřejným tajemstvím, že jeho cenová dostupnost není dána skutečným původem v německé firmě, ale mnohem spíše prý kolegiální výpomocí z továren bratrského Canon-u. Vcelku pochopitelně menší 10násobné optické přiblížení je doplněno 120násobným digitálním zvětšením obrazu a ohniskové vzdálenosti 2,77-27,7mm jsou udávány při přepočtení na kinofilm coby vcelku málo širokoúhlých 48-480mm pro video a o kousek lepších 40-400mm pro režim ukládání snímků na paměovou kartu. Součástí velkého válce těla objektivu je i super-miniaturní vestavěný blesk, jenž má velice omezený dosah…

Pohled na fešandu zleva (Klikni pro zvětšení)
Míry a váhy černé krásky. DCR-PC1000 má tělíčko s rozměry 54x117x102 mm (ŠxVxH) a její hmotnost je jen 400gramů (bez AKU a kazety). Pro srovnání si uveďme znovu tabulku, již jsme přiložili k nedávné recenzi světově nejmenší videokamery systému mini-DV Sony PC55. Je z ní patrno, že typ PC1000 je sice nejmenším tříčipem, ale asi z pochopitelných důvodů nachází mezi miniaturami hned několik rozměrových přemožitelek. Doplňme k nim jednu z možných variant potenciálním kupcům v postupném výběru - mám na mysli Canon MVX30i/35i - již jsme vyfotili pro srovnání vedle PC1000: Canon má 53x107x101mm a 470gramů. Posouzení čím dál důležitější (už ne jen) doplňkové kamero-funkce digitálního fotografování v maximální možné kvalitě ponechejme na shlédnutí a utvoření vlastního názoru čtenáře. Pro lepší a přehlednější hledání přikládám maximální rozlišení snímků z popisované PC1000 (1.920x1.440) versus Sony HC85 a PC330, Canon MVX10i, MVX3i, MVX25i, MVX35i, Canon MVX300 versus Panasonic GS75, JVC Everio MC200 anebo Panasonic GS150; a přidejme rovnou odkaz na MEGARECENZI č. 3. Kdo nemá pomalé připojení a zajímá jej problematika, určitě zví mnohé: všimněme si například jakéhosi zaclonění scény už pouhým zařazením širokoúhlého režimu u PC1000 (4:3
versus 16:9)…

Zasunutý a vysunutý akumulátor (Klikni pro zvětšení)
Akumulátor videokamery a napájení. Chyba, Mr. Sony, chyba! Přestože chápu, že když už někdo vyvinul a do nedávno popisované miniaturky osadil zásuvný model NP-FA50 (a nebude vyvíjet další a další AKU-typy), nesouhlasím s touto drobnůstkou. Psal jsem už minule u PC55, že šuplíkový systém není nikterak výhodný a hlavně neumožní nasadit větší kapacitu oproti (malé!) dodávané. Jenže zatímco u PC55 se možná dala uklohnit verze AKU s jinými rozměry někam pod mechaniku a zeštíhlet celý stroječek až do kapsy oblekového saka, tady si holt musím jen povzdechnout a potenciální kupce - kteří by dokonce mohli krasavici zvažovat coby náhradní (?) stroj točičů u různých příležitostí - upozornit na pořizovací MOC silnější verze náhradní baterie FA70 (2.990,-). Napájení je možné i se současným nabíjením vloženého AKU maličkou zdířkou pod uložením LCD-panelu vlevo dole - viz názorný obrázek. Další zdířky a možnosti připojení této mašinky probereme v následujícím odstavci…

Detail přípojných konektorů PC1000 (Klikni pro zvětšení)
Přípojná místa a zdířky PC1000? Skoro žádné možnosti bez dokovačky! Jasně, že zase můžeme napsat něco o pochopení tohoto uspořádání vlivem nedostatku místa, ale absenci digitálního rozhraní "i-LINK" (konkurenti jej zovou samozřejmě Fire-Wire neboli platformu IEEE1394) na přístroji prostě musím uvést. Je tu pouze čím dál vzácnější LANC a zcela speciální (!) AV-zdířka k propojení do patřičných součástí domácího videořetězce. Osazení zdířkou LANC vcelku chápu - co když se do kamery zamiluje třebas potápěč a bude ji chtít propojit do některého takto osazeného vodokrytu - ale nepraktickou speciálnost AV-zdířek jsem kritizoval už minule. V případě nutnosti náhrady nebo dokoupení dalšího kabelu není řešení stejně jednoduché, jako v případě klasiky 3,5mm JACK. Abych neuvedl čtenáře v omyl: kamera pochopitelně umí propojení se vším, co si může uživatel přát - jen je nutno holt nosit (a vozit) k většině příležitostí i tzv. dokovací staničku, jež se zapojuje do útlého speciálního konektoru
na spodní straně přístroje hned za stativovou dírkou osazenou závitem…

Jak chutná tisícovka v práci, co hodnocení a pultovka?

Přední perspektiva se zavřeným LCD (Klikni pro zvětšení)

Vlastní natáčení se Sony DCR-PC1000. Další stupeň jaksi mimo-daktylových ovládání kvituji velice. Vývojáři v Japonsku (doufejme, že tam - tuhle jsme objevili vespod videorekordéru Sony "Made in Malaysia") zatím sice nedokáží připustit, že drobné tlačítko doplněno (např.) třífunkčním joystickem by přestávalo odrazovat všechny manuálisty, ale budiž, je tu holt Sonyho notorický dotykáč a my se musíme pokusit o jeho používání. Pravda, zejména pro milovníky plně automatických (anebo respektive odpůrce manuálních) režimů bude i tahle mašinka použitelnou úplně běžně, ale ta doplňková manuálka by určitě nestála majlant, že ne klucí japonský…? No nic, jak už tu bylo výše: dobře se to drží, solidně se to ovládá - a co byste řekli na kamerově neklasické C-MOS-čipy: natáčí běžné video? Jasně, záznam videa probíhá úplně normálně a mašinka je dokonce docela citlivá i ve špatném osvětlení (např.) koupelny! Subjektivně bych si dovolil konstatovat, že snímače jsou ve spolupráci s procesory kamery (podle mě...) výrazně citlivější i na šero a s kapku ostřejším obrazem, než nedávno popisované mini-tříčipy konkurenčního giganta Panasonic (viz statické barevné monoskopy na konci článku)…

Lego plně WIDE a 4:3: 1,17MB (Klikni pro zvětšení)
Lego plně WIDE a 16:9: 962kB (Klikni pro zvětšení)
Lego plně TELE a 4:3: 960kB (Klikni pro zvětšení)
Lego plně TELE a 16:9: 729kB (Klikni pro zvětšení)
Nějaké hodnocení krásného experimentu? Jak píšu už i v úvodu: jeden by odpustil i dotykový LCD-panel, jenž (prý hanlivě, tak to fakt NE) nazývám už dlouhou dobu daktylem. Design povedený, ergonomie slušná, k daktyl-displeji požehnaně přibývá ven vyvedených ovládátek (až někdy už nevím, proč ještě ten dotykáč :-D), výbava skvělá a - jak jsem už podobně zmiňoval v recenzi na PC55 - ani černý bolid 3C-MOS nemá druhdy obvyklou vysokohorskou Sony-přirážku. Nesmyslům se ale nevyhnul ani tenhle výjimečný stroječek - možná pochopitelnou absenci běžných přípojek na těle jsem už zmínil - a pokračujícím vyhraňováním (atypický rozměr botičky) vůči zbytku světa možná Sony páše jakési dílčí harakiri na pokračování. Ale tahle PC-tisícovka se nedá v žádném případě jednoduše zhodnotit, alespoň ne po týdenním hraní a relativně malém objemu zkušeností s ní - mně se líbí mooooc. Možná se už brzy (?) přihlásí do naší diskusní rubriky Zkušenosti uživatelů s jejich stroji někdo z fanoušků-majitelů novinky, jenž bude mít za sebou větší "zásobu poznatků" ze zkoumání sympatické mašinky než já, nechme se překvapit…

Otevřený a zavřený mechanismus objektivu (Kliknutí  zvětší)

Maloobchodní cena pro naši zemičku je stanovena na 42.490,- Kč. Protože se chceme do budoucna navždy zbavit poměrně častým nedorozuměním o jen nezištných fandovských stránkách amatérských kameramanů, naznačme něco o možnostech prodeje právě popsaného přístroje v naší kamenné speciálce: nabízíme poctivou cenu (ta je pohyblivá :-D) včetně našeho velevýhodného balíčku. Pro případnou blokaci přístroje anebo okamžité objednání (např.) dobírkou přikládáme náš firemní E-mail a telefonní číslo do naší brněnské prodejny (541218591). Všem, kteří by se v našem městě nevyznali, doplňme informace ještě o mapku
Brna s názorným vyznačením cesty do naší čtvrti a popisem
trasy od dálnice D1 plus detailem vyhledání naší základny v brněnské části Žabovřesky. A proč nakupovat u nás? Jednoduše proto, že svému oboru kapku rozumíme, dokážeme pomoci každému realizovanému uživateli i kdykoli po prodeji a mimochodem máme každý recenzovaný produkt na skladě a nikoli pouze v jakýchsi virtuálních cenících…

Snímek z plného DV-PAL: videokamera Sony DCR-PC1000 (*.bmp a 1,18MB)

Snímek z plného DV-PAL: videokamera Panasonic NV-GS150 (*.bmp1,18MB)

Snímek z plného DV-PAL: videokamera Sony DCR-VX2100 (*.bmp a 1,18MB)

neco
S úpravou přiložené fotodokumentace dost pomohl: Jirka Rakušan
Za text, většinu snímků i fakt komerční závěr může: Petr Jelínek

P.S.: Na lepších podmínkách pro posuzovací monoskopy se pracuje.

Vydáno dne 6. 5. 2005 (46 063 přečtení, naposledy 11. 5. 2025, 14:10), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13837 x,
naposledy 11. 5. 2025, 12:50

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7240 x,
naposledy 11. 5. 2025, 16:42

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5767 x,
naposledy 11. 5. 2025, 16:14

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 5080 x,
naposledy 11. 5. 2025, 15:16

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2233 x,
naposledy 11. 5. 2025, 12:34

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout