VIDEOKAMERY.cz | O fous lepší: Canon HF-M a HF-R, r. 2011

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › O fous lepší: Canon HF-M a HF-R, r. 2011

O fous lepší: Canon HF-M a HF-R, r. 2011

Leporelo z novinek pro rok 2011 (Kliknutí zvětší)

Správce - který zde rediguje vše osobně už 11. rok (!) - si ještě za Honzovým úvodem přidá tradiční odstavec odkazů na souvislosti v útrobách těchto našich-vašich stránek. Rok 2011 je ve znamení žádaného trendu a se nic v kamerách netočí. Stále jsou sice doprodávány (obchodně úspěšné) páskové HDV-videokamery (z nich ještě třeba Canon HV40 či poloprofesionální obr-ručka XH A1s), ale harddiskové i DVD- modely už troubí na ústup, podobně jako se tu už v roce 2006 varovalo před pomyslným virem MPEG2, před třemi roky upozorňovalo na drtivý postup nepáskovek nebo letos ještě v kruté zimě (naštěstí si jí neužijeme tolik jako aktuální mistři světa v hokeji, které zas příští rok vystřídáme na trůnu :-D) se prostě konstatovalo, že kromě kartovek a fenoménu 3D se do blízké budoucnosti nedá očekávat návrat (mimo jiné) pásky, alespoň ne v maloobchodních videokamerách. Dejme slovo už (skoro) nafurt Honzovi - a "zhltněme" s ním sedmero krásek od jednoho z nejtradičnějších producentů značkové elektroniky naší planety…

Canon HF R27 s vyklopeným displejem (Kliknutí zvětší) Věnujme se nejprve nižší z obou řad, tedy té elektronické s označením HF R. Ta obsahuje modely HF R206, R26, R27 a HF R28. Napsal-li jsem slovo „elektronické“, nechci tím konstatovat nic jiného, než že oproti vyšší řadě HF M má tohle kvarteto elektronickou stabilizaci obrazu, stejně jako loňská ERKA. Základním parametrem, kterým se pak od sebe R-kamery odlišují, je vestavěná pamě. Zatímco R206 nemá žádnou, R26 a R27 mají 8 GB a R28 má dokonce 32 GB. Kromě nahrávání na interní fleš-pamě lze samozřejmě videokamery doplnit i o dvě SD karty. Zde narážíme na první vylepšení loňských modelů a to podporu kromě SD a SDHC i SDXC; tedy karet 64 GB a větších. Na první pohled vypadají nové modely velmi podobně jako loňské. Rozměry 60 × 62 × 121 mm a váha 270 g jsou prakticky stejné, liší se pouze rozložením některých ovládacích prvků. Pro srovnání zvídavých fanoušků našeho oboru odkažme znovu do zmiňované kombi-recenze předchůdkyň…

Canon HF R27 v detailu z pravé strany (Kliknutí zvětší) Největší rozdíly tak nalezneme ve snímací části. Snímací čip o úhlopříčce 1/4,85 palce je osazen celkem 3,28 miliony obrazových bodů. Před ním se nachází objektiv s 20násobným optickým přiblížením a rozsahem ohniskových vzdáleností 3 - 60 milimetrů (v přepočtu na 35 mm film 41,2 až 1154 mm), který je vybaven výše zmíněnou elektronickou stabilizací obrazu. Oproti loňsku se u nejnižších modelů ve vysokém rozlišení objevuje (mnohdy praktický a potřebný) závit pro našroubování filtrů či předsádek. Firma Canon zvolila průměr 34 mm, který hojně využívala zhruba ještě před deseti lety u modelů řady MVX (Varování editora: VELMI starý text ještě z dob „pionýrské“ editace webu :-D) , ovšem v poslední době se stal poměrně nezvyklým. K parametrům objektivu doplňme ještě světelnost 1,8 – 3,6 a minimální zaostřovací vzdálenost 1 cm…

Canon HF R27 z levoboku (Kliknutí zvětší) Další z novinek nových „low-end-HD-modelů“ objevíme po otevření výklopného panelu. Nový displej má (oproti loňským 2,7“) větší úhlopříčku 3“ a i u nejlevnějších full HD typů nabízí ovládání dotykem. Díky tomuto faktu byly logicky všechny ostatní ovládací prvky minimalizovány. Nechybí samozřejmě spouš nahrávání na zadní straně kamery, tlačítko fotoaparátu, páčka zoomu a zapnutí/vypnutí přístroje na horní straně. Pod displejem pak nalezneme ještě 4 důležitá tlačítka, která slouží pro přepínání do přehrávacího módu, přepínání automatického a poloautomatického režimu, funkci Video Snap a displej pro zobrazení informací na displeji. Všechny ostatní funkce se nastavují přes onen zmíněný dotykový panel. Druhým zajímavým prvkem coby novinkou u nejnižší řady jsou dva sloty pro paměové karty. V kameře je pak možno mimochodem nastavit, aby přístroj po zaplnění vestavěné paměti nebo karty vložené do slotu A pokračoval v nahrávání dál na druhou vloženou kartu…

Dodávané příslušenství řady R (Kliknutí zvětší) No a ještě jednu novinku lze u řady Canon HF R produkčního roku 2011 objevit. Zatímco loňské modely využívaly pro napájení starší akumulátory NB-2L, u letošních modelů Canon zvolil zcela nový BP-110 s kapacitou 1050 mAh a maximální výdrží 85 minut. Ten je stejně jako loni ukryt pod krytkou na spodní straně kamery, což opět znamená nemožnost využít silnějších baterií. Jednu výhodu oproti předchozímu typu ovšem nová baterie má, dokáže totiž stejně jako například BP-808 - využívaná již více jak dva roky u vyšších modelů - zobrazit (víceméně přesný) stav nabití v minutách nebo procentech zůstatkové kapacity. Balení s pořízenou videokamerou dále samozřejmě obsahuje napájecí adaptér, USB propojení s PC, AV kabel k jakémukoli druhu televize, software pro zpracování videa, český návod, dotykové pero a nově také HDMI kabel pro připojení k moderním LCD a plazma televizorům. Nastal čas přejít k popisu vyšší „optické“ řady HF M4XX…

Canon Legria HF M46 (Kliknutí zvětší) řada HF M se pro letošní rok skládá ze tří výkonných typů, konkrétně HF M406, M46 a M41. Všechny tři modely jsou vybaveny dvěma sloty na SD/SDHC/SDXC karty, M46 má navíc 16 GB a M41 dokonce 32 GB vestavěnou pamě. Dalším a pro potenciální zájemce jistě veledůležitým rozdílem je osazení nejvyššího modelu střední třídy HF M41 hledáčkem. Ten je sice pevný - nelze jej tedy vysunout nebo dokonce vyklopit - ale i přesto je Canon první, který nabídl mnohými poučenými laiky NEPOSTRADATELNÝ hledáček u kartové kamery s počáteční cenou pod 20 tisíc korun (náš Šopík je ještě o dvě facky níže). Z jeho technických parametrů uveďme úhlopříčku 0,24“, což je malinko méně než u loňského modelu HF S21, ale počet bodů vzrost více než dvojnásobně na 260 tisíc pixel, takže obraz v hledáčku u HF M41 je při záznamu i přehrávání velmi kvalitní a ostrý…

Levo-zadní pohled HF M46 (Kliknutí zvětší) Ve srovnání s loňskou řadou dostaly nové modely do výbavy větší objektiv a za ním i ukrytý větší snímací čip. To samozřejmě vede k lepší citlivosti na světlo, tedy kvalitnějšímu obrazu za zhoršených podmínek. CMOS čip má úhlopříčku 1/3 palce a je osazen 2,37 miliony bodů. Inženýři v Canonu se tak rozhodli k velmi zajímavému kroku, u všech vyšších modelů snížit počet pixelů na minimum nutné pro záznam Full HD videa, čímž by chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků za špatného světla. Tím ale samozřejmě dost výrazně omezili možnosti pořizování statických snímků. Jestli byl tento krok správný, si porovnáme v dalších odstavcích. Vrátíme-li se k objektivu, musíme se zmínit o (oproti „elektronické“ čtveřici HF R výrazně menším) 10násobném optickém přiblížení a rozsahu objektivů videokamer - v přepočtu na kinofilm - od 43,6 do 436 mm a světelnosti 1,8 až 3. Stejně jako loni je střední řada HF M vybavena optickou stabilizací obrazu a přídavnou takzvanou „Intenzivní“ stabilizací pro velké přiblížení…

Kamera Canon HF M46 v detailu shora (Kliknutí zvětší) Stejně jako u výše popisované řady HF R, i zde musíme vzpomenout oproti předchozímu roku větší, třípalcový displej. Ovládací prvky jsou rozmístěny prakticky stejně jako u nižšího modelu, takže popisovat je znovu nemá význam. Zmíním pouze přepínač režimů na pravé straně, který kromě přepínání automatického a poloautomatického režimu nabízí ještě volbu CINEMA. Pod tímto „kinem“ najdeme kreativní režim, který nám nabídne devět filtrů pro ozvláštnění vlastních nahrávek. Některé jsou již dobře známé z ostatních kamer, například režim živých barev, sépie či černobílý film, další jsou však zcela nové. Sem se řadí například Sen, Nostalgický režim či Vzpomínka. U každého filtru navíc máme možnost zvolit ze tří úrovní od mírného pozměnění scény až po výrazný efekt. Pokud tedy máte umělecké sklony, můžete si se svými záznamy vyhrát. Nejvyšší model HF M41 má jedno tlačítko navíc oproti svým méně vybavených souputnicím. Již z anglického nápisu Viewfinder jistě poznáte, že se jedná o tlačítko, které zapíná a vypíná obraz v hledáčku…

Canon Legria HF S21 × Legria HF M41 (Kliknutí zvětší) Další rozdíl mezi vyšším HF M41 a dvěma verzemi bez hledáčků je v konektorech. Všechny mají pod displejem USB, HDMI, RGB + analogový výstup a na zadní straně vstup pro síový adaptér; M41 má navíc vpravo vepředu 3,5 mm jack pro připojení externího mikrofonu. Všechny tři kamery jsou vybaveny originální botičkou Canon, takže na ně lze nasadit jeden z dvojice firemních mikrofonů DM 100 SM-V1; nebo originální světlo VL-5. Dva sloty na paměové karty neschází ani zde. Aku je stejný jako předchozí dva roky - tedy BP-808 - změnila se jen maximální výdrž. Letošní modely jsou zřejmě úspornější a vydrží až o 25 minut déle, celkem 130 minut. Základní akumulátor je v kameře zapuštěn, takže ani dvakrát výkonnější BP-819 nevystupuje z těla stroje. Dodávaná sada je totožná s nižší řadou, jediný rozdíl tvoří dálkové ovládání. Ovládací menu je u obou řad velmi podobné: shrňme jej společně. Po stisknutí tlačítka funkce v levém horním rohu se zobrazí nabídka rychlých funkcí. Zde je vyvážení bílé, ruční ostření či expozice, přednastavené režimy (sport, sníh, noční záběry atd.), funkce před-natočit či ruční nastavení úrovně mikrofonu. U vyšší řady lze upravit ještě i automatického zisku, čímž lze eliminovat přílišný šum za slabého osvětlení, ale za cenu tmavějšího obrazu. Nechybí tlačítko MENU, směrující do obsáhlé nabídky se třemi záložkami…

Detail ovládacího menu Canon (Kliknutí zvětší) V první z nich se z nejzajímavějších funkcí nachází nastavení digitálního zoomu, rozpoznávání tváří či větrný filtr. U kamer HF M od letošního roku přibyly rozšířené možnosti týkající se nahrávání zvuku. První z nich je frekvenční odezva integrovaného mikrofonu. Kromě volby Normální, která odpovídá automatickému nastavení, lze volit ze čtyř možností. Každá z nich je vhodná pro jinou situaci: LB pro zdůraznění spodních frekvencí, LC naopak pro odfiltrování spodních frekvencí (šum větru, zvuk motoru apod.), MB pro zvýraznění lidských hlasů a LHB má být ideální pro záznam zvukových vystoupení. Druhá nová funkce slouží pro úpravu směrovosti vestavěného mikrofonu opět od volby Normální přes Široký úhel po zužování rozsahu mikrofonu společně se zoomem. Druhá záložka menu ukrývá především volbu média (jedna z karet nebo vestavěná pamě), na které se záznam ukládá, a nastavení datového toku včetně snímkové frekvence. Již i nižší řada nabízí datový tok až 24 Mbps plus výběr mezi 50 půlsnímky a 25 celými snímky za vteřinu. Třetí záložka doplní menu o nastavení jazyka (samozřejmě nechybí čeština), data a času, automatického vypínání či jasu displeje…

Ukázka dekorační funkce kamer Canon (Kliknutí zvětší) Jednou z novinek letošních modelů je možnost vložení „Dekorace“ do obrazu, takže jí nyní věnujme pár řádků. Tato funkce obsahuje 4 různé efekty, které se dají vzájemně kombinovat. První z nich nabízí psaní na displej nebo vložení razítka. Nápis se vkládá přímo dotykem na displej buďto prstem nebo přiloženým dotykovým perem, přičemž využít lze dvou variant, klasické souvislé čáry nebo spreje, o dvou různých tlouškách. Nechybí zde ani guma pro vymazání části nepovedeného nápisu. Razítka jsou opět dvě, a to hvězda a srdce. U všech nápisů a razítek lze změnit i barvu. Na výběr je černá, bílá a pod symbolem kapátka se dále skrývá celá paleta barev. Všechny vytvořené nápisy a obrazce lze uložit a opět načíst z paměti. Druhým efektem jsou animovaná razítka. Osm uložených animací ozvláštní nahrávky ve stylu „Matrix“, vloží třívteřinový odpočet nebo vytvoří stopu jisker či bublinek za každým dotekem displeje. V praxi asi nejzajímavější bude třetí efekt. Ten slouží pro vložení data a času do záznamu opět s volbou barvy a hlavně možností posouvat odděleně datum a čas po celé ploše záběru. Poslední dekorací je sada 27 rámečků, přičemž některé z nich lze použít samostatně a některé je vhodné kombinovat s předchozími efekty. Představu o dekoracích si můžete udělat z přiložených obrázků...

Přední pohled Canon HF M41 a HF R27 (Kliknutí zvětší) Přímé porovnání obou řad je velmi jednoduché. Videokamery HF R patří mezi nejlevnější modely s Full HD rozlišením na trhu. Mají malý - jen přibližně pětinový - obrazový snímač, elektronickou stabilizaci a ani opticky nepatří mezi nejlepší kamery. Oproti tomu řada HF M udělala oproti předchozím letům výrazný krok dopředu, takže se hodně přiblížila loňské nejvyšší řadě HF S. Třetinový snímač podpořený opravdu vynikající optikou dělají z těchto kamer velmi zajímavé zboží. Rozdíly objevíme již při nahrávání za dobrých světelných podmínek, kde všechny modely HF M nabídnou perfektně ostrý obraz, kdežto HF R přeci jen trochu pokulhává. S ubývajícím světlem se rozdíl výrazně prohlubuje. HF M406/46/41 opravdu patří, co se týče citlivosti, mezi to nejlepší, co se za poslední roky na poli amatérských videokamer objevilo. Další, i když už ne tak výraznou odlišnost nalezneme při porovnávání stabilizátorů. Elektronická stabilizace u nižší řady rozhodně není špatná a při rozumném zacházení se zoomem a při troše snahy o pevný úchop kamery pracuje velmi efektivně. Ovšem optická stabilizace - navíc doplněná přídavnou „Intenzivní“ - opět spadá do kategorie toho nejlepšího, co může amatérská kamera nabídnout…

Dvojice hledáčků Canon: HF M41 × HF S21 (Kliknutí zvětší) Abychom ovšem pouze nechválili, podívejme se i na nedostatky. Ty u Canonu nalezneme minimálně dva. Již loni přinesli na trh výrobci kamery s širším úhlem záběru, než bylo dříve obvyklé. V letošním roce pak Panasonic i Sony nabízí celou hromadu videokamer, které svým ohniskem začínají hluboko pod 40 milimetrů (samozřejmě myšleno v přepočtu na 35 mm film). Canon na tento trend sice zareagoval také, ale pouze u nejvyššího letošního modelu Legria HF G10. Všechny nižší typy tak trochu zůstaly za konkurencí. řešit tuto situaci samozřejmě lze dokoupením širokoúhlé předsádky, originál nabízí rozšíření 0,7, čímž se u obou popisovaných řad dostaneme přibližně na 30 mm. Druhým - dle našeho mínění méně podstatným nedostatkem - je již zmiňované omezení funkce pořizování statických snímků. Obě řady fotografovat umí, ovšem ani jedna z nich není vybavena speciálním foto-režimem, jak tomu bývalo dřív; a ani jedna nemá blesk. Samotné snímky kvalitou nejsou špatné, při zobrazení na televizoru či při jejich proložení s videozáznamy je jejich kvalita dostačující, ale rozhodně nelze brát letošní Canonky jako rovnocennou kombinaci HD-videokamery a fotoaparátu, jako tomu bylo loni u modelů HF S a částečně i HF M306/36/31…

Dvojice nových kartovek Canon (Kliknutí zvětší) Firma Canon tedy na rok 2011 přichystala poměrně dost změn a víceméně se dá určitě říci, že k lepšímu. Modely střední třídy s označením písmeny HF M se rozhodně povedly a osobně bych si dovolil tvrdit, že za dané peníze v současné době nekoupíte lepší kameru. Navíc výjimečný typ M41 je momentálně nejlevnější kamerou s hledáčkem, což z ní v našich očích dělá opravdový skvost celého maloobchodního sortimentu. U řady „R“ si již tak jistí nejsme. Pětice HF R sice patří sice mezi úplně nejlevnější videokamery s Full HD rozlišením, ovšem tomu odpovídá i jejich kvalita, by se může jakékoli porovnání lišit subjektivními pocity včetně ergonomie nebo aktuálními sympatiemi ke značce toho kterého výrobce. Nedávno recenzovaná Sony HDR-PJ10 (s projektorem) nebo její méně vybavená kolegyně CX130 jsou sice o chloupek dražší, ale za vyšší cenu odvedou i vyšší výkon. Doporučení pro rok 2011 je tedy JASNÉ: všechno „vyšší“, co je od firmy Canon, je „IN“, na to nižší hleďte stejně opatrně, jako na ostatní značky…

Technická data popisovaných videokamer: na stránkách českého zastoupení...

neco Svého mladého a výkonného kolegu redigoval: Petr Jelínek

Novinky 2001 z řad Canon HF R a HF M popsal: Jan Holub

 

 

 

Vydáno dne 9. 9. 2011 (41 064 přečtení, naposledy 10. 5. 2025, 00:27), autor: Jan Holub [holub]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Komentáře vláken

Vlákno: Reálné klipy ve 4K...
Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18. 11. 2023, 09:56
Vlákno: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30. 10. 2023, 19:13
Vlákno: Gimbal pro kameru
Re: Gimbal pro kameru
appalacio | 4. 1. 2023, 15:55
Vlákno: Svatební klipy
Re: Svatební klipy
appalacio | 5. 8. 2022, 14:26
Vlákno: WorkShop19 - Fryšava
Re: WorkShop19 - Fryšava
VideokameryCZ | 18. 5. 2022, 12:00
Vlákno: Pinnacle nevidí kameru
Re: Pinnacle nevidí kameru
VideokameryCZ | 6. 5. 2022, 00:28
Vlákno: DaVinci Resolve 17
Re: DaVinci Resolve 17
appalacio | 8. 1. 2022, 10:44
Vlákno: Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
Re: Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
appalacio | 24. 9. 2021, 19:09
Vlákno: Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
Re: Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
appalacio | 11. 8. 2021, 14:02
Vlákno: DaVinci Resolve
Re: DaVinci Resolve
appalacio | 4. 5. 2021, 16:25

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13695 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:58

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7132 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5645 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4974 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:09

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2125 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:17

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout