VIDEOKAMERY.cz | Canon-y HG20/21: a je tu možnost volby

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Canon-y HG20/21: a je tu možnost volby

Canon-y HG20/21: a je tu možnost volby

 

 

 

Z diskovek v odstavci: Sony a Canon(Klikni pro zvětšení)Odstavec s tradičními odkazy na souvislosti v útrobách tohoto webu má dnes celkem logiku. Jednak zmíní počátky harddisků v kamerách a pak i (zatím jedinou) firemní souputnici s rotační plotýnkou na záznam dat. Značka JVC byla, je a bude - a si její odpůrci myslí cokoli - jedním z velkých tahounů světového pokroku elektroniky; a právě pevný disk coby záznamové médium prosazuje jako první už před třemi lety triem MG20-40-50 (někdejší recenze premiérových disků). Kuloárové zvěsti povídají, že tehdejší špionáž se zle nevyplatila jednomu z obr-hráčů Sony, protože blafující Victor měl avizovat mini-DVD-kotoučky, ale vytasil se právě s harddisky. Nepřímým důkazem budiž i ojedinělý typ (rozumějme bez ucelené řady) SR90, který přichází až po několika měsících; a nakonec i dosti opatrnický nástup diskové trojice Sony 2006. Proč se jindy konzervativní a mnohdy zase VELMI progresivní Canon do harddisků "obul" až prvotinou HG10 loni na podzim, to je jen o spekulaci, k níž se ale najde dosti hlav, jsou-li přiměřeně pomazané (:-D). Jistoty jsou dvě: po letošním frontálním útoku kartovek na první (loňskou) pozici disků si dalším vývojem nemůže být na 100% jistý nikdo; a druhá, že harddisky mají zatím lví podíl na (kupodivu vzrůstajícím) trhu videokamer. Odkazy k barevným diskovkám JVC 2008, průšvihům ze stejné stáje GZ-HD7 a HD3, HD-variantám HD5/HD6 a čerňoučké parádnici od Sony SR8 se přeneseme plynule do popisu nových Canonek…

Harddiskovky Canon HG20/21 zezadu (Kliknutí zvětší)Duo videokamer Canon HG20/21 je elegantní, má shodné osazení objektivu (opis z obroučky =>) CANON HD VIDEO LENS, s rozsahem 4,8-57,6 mm, což odpovídá přepočtu na kinofilm ohniskům 42,9-514,8 mm pro Video a 39,3-471,6 mm pro Foto. Ano, komu se chtělo, spočítal 12násobný ZOOM a já k tomu přidám údaj o 200násobném digitálním zvětšení. Stejná jsou i osazení 1/3,2" C-MOS snímači s celkem 3,31MPx a pak ještě 2,7" širokoúhlý displej s 211.000 obrazovými body. Tím ale stejnorodost končí a začíná zdůvodňování vynaložené sumy, kdy mimochodem příplatek za vyšší typ HG21 činí asi 50%: jsou tu dva zásadní a dva podružné rozdíly obou krasavic. Z větších odlišností je to dvojnásobná kapacita disku, tedy 120GB proti 60GB u levnější verze a druhou pak HLEDÁčEK, který má barevný displej 0,27" s 123.000 body. Menší diference pak tvoří hmotnost, která je u HG21 větší o 2,5 deka (465 versus 490 gramů); a rozměry, kde v mírách (Š x V x D) 80 x 77 x 138 mm, resp. 139 mm nabyla vyšší verze právě o (vysouvací!) okulár hledáčku. Z ostatních dat vyjmenuji rozsah clony f1,8-3,0, OPTICKÝ stabilizátor obrazu Canon, průměr závitu doplňků na objektivu je 37 mm, rozsah závěrky 1/2-1/2000 a možnost progresivního videa 25p. Další z divů diskové dvojice čtenář objeví postupně v textu mé recenze…

Módy kvality diskovek Canon HG20/21 (Kliknutí zvětší)Módy čili kvality nahrávání. Jak už jsem naznačil v aktualitě, nové videokamery HG20/21 umí proti loňské prvotině HG10 nahrávat všechny z možných kvalit záznamu i na paměovou kartu, kterou je tu nejpoužívanější SD/HC druh. A jako přelomová se jeví i variabilita možností, když nabízí 5 stupňů; a to jak pro "Full-HD" 1920x1080, tak pro "ne-Full-HD" 1440x1080. Tady si dovolím trošku odbočit: zatím jsem nikde nečetl DůSLEDNÉ osvětlení onoho "rozdílu" mezi pouhými 1440ti a 1920ti linkami svisle (vodorovně jich mají HD-videa buď 1080 nebo 720). Principielně totiž platí, že HD-formáty NEZNAJÍ jiný poměr stran, než je 16:9, přičemž onen "neplnohodnotný" mód má zjevně poměr 4:3 (1440:4 = 360 a 360 x 3 = 1080), což je nesmysl z podstaty. Nejčastějším zdůvodňováním různých mudrců je buď to, že patřičná videokamera má obdélníkové pixely a proto točí "jen 1440 x 1080" nebo to, že kamera nahrává 1440 linek a přehrává 1920 (tím si pak často pomáhají různí produktoví manažeři). členové našeho mužstva nejsou zvyklí dohadovat se s názorově hodněpřesvědčenými, ale zastávají názor, že ROZHODUJÍCÍ číslo je počet vodorovných řádků, v našem případě 1080. Jak si zdůvodňují jednotliví výrobci, co má uživatel k dispozici nebo co uvidí na patřičné obrazovce, to navrhujeme ponechat koni, protože má podstatně větší hlavu a obvykle dokonce i jednu koňskou sílu, což je ve srovnání s člověkem přece jen o pořádnou facku více (:-D). Pokračujme v seanci…

Detail horní strany modelu Canon HG20 (Klikni pro zvětšení)Jejda, teď jsem to zamotal a neuvedl slibované stupně kvalit videa. Takže je jich požehnaně a nejvyšší MXP má dokonce 24Mbps (kdo chce, a to čte jako 24Mb/s)! Nabízí se X-otázek, čím učaroval onen formát AVCHD (opáčko: Advanced Video Codec for High Definition) smělým vývojářům nebo jak mnoho asi lobovali výrobci písíčkových komponentů u kamero-producentů za "něco skutečně počítačově mňamózního", když v původní MPEG-logice jsme měli možnost vidět jakousi snahu o komprimační šetření místem (kartovky a diskovky s SD-rozlišením) a v další éře už se nejenže nešetří prostorem pro data, ale dokonce se (možná) bude ještě více plýtvat. Možná nám všem jednou vysvětlí Japonec (coby borec na konec :-D), že AVCHD-formát je dokonalejší nebo fantastičtější; či dokonce, že vyzkoušený a VELMI funkční i pohledný druh HD-točení se zkratkou HDV je překonán, ale zatím se vše jeví zvláštně, budiž. Druhou volbou kvality je u dvojice HG20/21 mód FXP, který má mít 17Mbps a oba nejvyšší stupně mají udávány poměry stran 1920x1080 bodů. Tři nižší možnosti nesou zkratky XP+, SP a LP a pro ně platí součiny 1440x1080 a postupně se snižující datové toky 12, 7 a 5Mbps. K doplnění se sluší přidat informaci ze stránek čs. zastoupení, že vyšší módy vyžadují rychlé karty, by jsme přesvědčeni, že například 1GB-kartu by asi nikdo do podobné vymoženosti nestrkal a naopak kapacity od 4/8Gigabajtů výše budou mít obvykle patřičnou rychlost zápisu (a tím logicky i čtení) jaksi z principu…

Detail prostoru pod LCD u HG20 (Klikni pro zvětšení)Výbava potřebnostmi + konektory. Oba typy HG20/21 mají shodně vestavěnou nabíječku, mimochodem na nový typ akumulátorů s paticí řady BP8xx, které začaly svou "info-kariéru" u jarní karto-premiéry HF10/100; a jež umí indikovat zbytkovou energii i ve vypnutém stavu a hlavně přesněji, než jak to znají majitelé starších kamer Canon. Oba modely mají vestavěný (překvapivě účinný, viz dále) blesk a přední čelo zdobí čidlo I-AF, toliko vymoženosti, která začala svou dráhu u poloprofesionální brunety XH-A1čky. Obě krásky mají také deklarován dvoukanálový (cituji web) "Dolby-digital AC-3 2 kanály" a obě mají shodně doprzněnou miniaturní botičku pro aktivně připojitelná příslušenství, z nichž jsme už v aktualitách představili třebas externí mikrofon DM100. Pozitivem ale zůstávají přípojné možnosti, kdy například mikrofonní zdířka se bude líbit mnoha vyznavačům kvalitního audia, zvláště může-li doplnit svůj vjem do nechybějící sluchátkové dírky. Z přípojek uvedu i nepostradatelný USB-výstup pod vyklopeným LCD, napájecí/nabíjecí DC-IN vedle AKU-prostoru a moderní HDMI (opáčko: High-Definition-Multimedia-Interface), zde v provedení "mini". Vzhledem k tomu, že zatím stále marně sháníme redukci velký/malý HDMI-konektor, bude si potenciální HD-fanda mnohdy pořizovat ještě patřičný kabel s velkým konektorem na jedné straně a malým na druhém konci…

Koláž z nabídek diskovek Canon HG20/21 (Kliknutí zvětší)Hlavní nabídky se listují po skupinách tak, jak jsme u firmy Canon a jejich videokamer docela zvyklí. Z fines, které stojí za to jmenovat, je tu například možnost volby ukládání videa i fotografií na obě média (samozřejmě pokud máme vloženu i kartu). K dispozici je třeba i samospouš, pomocník ostření FOCUS ASSIST, manuální řízení zvukové stopy, zavedená funkce proměnné rychlosti transfokátoru (anebo jedna ze tří konstantních), automatická pomalá závěrka, filtr proti větru a podobné libůstky. V dalších podnabídkách najde točič třeba praktickou volbu rozměru písma, nastavení komponentního výstupu, komunikační řeči menu, přepnutí AV-výstupu na sluchátkový (to byla první stránka symbolu montážního klíče); a také zapnutí/vypnutí čidla dálkového ovládání, volbu zvukové indikace povelů, úsporného režimu, rychlého startu přístroje atd. Poslední položkou v druhé kartě nabídky (jak to nazývá kolega) je SENZOR DEŠTě, což mě tak zaujalo, že jsem bádal hlouběji. V dalekém Japonsku si jeden vývojář vzpomněl na působivou reklamu o automatických stěračích; a konal. Tak přišly na svět první videokamery s automatickým utíráním objektivu (:-D). Nikoli, drazí čtenáři - to si jen kapku spletli překladatelé senzor pádu s písničkovým " target="_blank">námětem (že by raindrops keep falling on my hat?) - a běžnou antigravitační pojistku (drop-senzor) nazvali tak úsměvně…

Detail pravého boku Canon HG21 (Klikni pro zvětšení)Vlastní práce s kamerami je o "mít/nemít hledáček". Představa, že by se jednou měly i poloprofi-stroje držet "levárukapodpravýmloktemčučkadovyklopenýhodispleje" zřejmě děsí nejen mě a kolegy ve firmě, protože práce s takto nestabilním strojem je (jak se říká) na levačku. Netuším, jak mnoho čítávají profíci PavelPod-ova kalibru podobná povídání o amatérských strojích, ale pokud sem zavítají, asi se shodneme na obřím rozdílu v držení masivní Ájedničky oproti jakékoli hračce bez hledáčku. Jinými slovy: hledáček zvolí sice možná jen ti, kteří vědí, jak je praktickým, ale o prodej vyššího modelu se zřejmě Canon bát nemusí. Mně se právě s HG21kou natáčelo VÝBORNě (tj. rozhodně líp, než chvalitebně nebo dobře, že :-D). Z poznatků v terénu bych si ještě dovolil připomínkovat funkci aktivace výsuvného hledáčku, u něhož bych ostatně snesl i výklopný tubus okuláru. Jeho zapnutí se totiž neděje automaticky povysunutím, ale stříbrným tlačítkem VIEWFINDER, na což se dá zvyknout, ale přinejmenším v začátcích seznamování s kamerkou to kapku komplikuje práci. Citlivost na horší světlo scén se mi jeví VELMI slušná, by deklarovaných 0,2luxu v tzv. nočním režimu bude nepochybně otázkou dosti zpomalené expozice…

Přední perspektiva modelů Canon HG20/21 (Kliknutí zvětší)Ovládání novinek v čele s ergonomií hodnotím pozitivně, ale drobné mouchy lze najít snadno. Už prvním takovým excesem by se asi dalo nazvat ovládání manuálních funkcí, kvůli nimž je nutno bez výjimky si vyklopit displej. Hlavní nabídky doplňují praktické funkce, které řídí jednoduchým systémem joystic na rámečku LCD s nápisem SET: stlačením středového mikrospínače se objeví postupně čtyři možnosti, přičemž hned druhou je řízení expozice, třetí ruční ostření a čtvrtou regulace úrovně zvukové stopy (v první je mj. prohlídka posledního záběru). Žádnou z nich ale nelze použít se zaklopeným LCD, což je trochu škoda - to se asi šikmoocí kamarádi měli podívat do vedlejší dílny na HV30 nebo klidně i k Sony na HDR-HC9, protože fajnšmekrům se manuální finesy často mohou hodit. Zopakuji stokrát vyřčenou logiku, že zejména na sluníčku je na LCD houby vidět a kromě rušení okolí nutím kameru k výrazně vyšší spotřebě energie (to se udává až o 30%). Kompenzace popsaného stavu je pak v možnosti zapnutí obou zobrazovačů současně i bez překlopení LCD dopředu (což nebývalo obvyklé): obraz mohu dále kontrolovat v hledáčku a joystickem přitom řídím patřičné funkce, ale stejně by to mohlo jít udělat lépe a radostněji, jak naznačuji výše. UFF, to jsem zpotil WORD... :-)

Canon HG21 s předsádkou WD-H37II (Klikni pro zvětšení)Možné doplňky pro dvojici HG20/21. Myslíme, že i tento odstavec by se mohl stát pravidelnou součástí našich povídání; a jděme do toho. Kromě individuálně volené brašny (té podle požadavků na kompletnost jejího obsahu) a logických doplňků typu přídavného akumulátoru budou asi mezi poptávanými předsádka (vyfotili jsme ji k odstavci →) WD-H37II i různé druhy filtrů. Vyznavači audio-stopy budou hledat externí mikrofony (tedy nejen z botičky napájený DM100 i s kožešinkou), ke statičtějším použitím některý z lehčích stativů a podle požadavků na světelné (ne)dostatečnosti scén třebas výkonnější světlo, které může vyžadovat pro uchycení (například hojně prodávaného typu DC2000) přikoupit boční lištu do stativového závitu kvůli už výše odkazovanému zúžení aktivní botky. Logickými potřebnostmi budou třebas i čistící utěrka na objektiv, případně chybějící kabely nebo editační softwary, z nichž například vybavený Pinnacle VS12+ pracuje se všemi formáty včetně nejnovějších a za lidovou cenu je celý v češtině. Pojďme mrknout, jak si vedou diskovky in natura: co asi dovedou s Foto- i Video- obrázky…

Už znáte: kurzor napoví název a velikost, kliknutí otevře

HG21: Klip, MXP-mód/24Mbps; 20,6MB, 7sec. (Klik stáhne)HG21: Klip, LP-mód/5Mbps; 8,3MB, 12 sec. (Klik stáhne)HG21: Videosnímek z MXP, TELE, 191kB (Klik zvětší)HG21: Videosnímek z MXP, TELE, 184kB (Klik zvětší)HG21: Videosnímek z MXP, TELE, 186kB (Klik zvětší)HG21: Videosnímek z MXP, TELE, 201kB (Klik zvětší)HG21: Videosnímek z LP, TELE, 225KB (Klik zvětší)HG21: Videosnímek z LP, TELE, 186kB (Klik zvětší)

Galerie Videoklipů a Videosnímků. čtenář laskavě odpustí zdvojení dnešní Galerie. Bylo by mi totiž velmi líto, kdybych množství pořízeného materiálu odbyl jen jedním odstavcem (cítím ostatně masu fanoušků oboru, kteří vezmou víc ukázkami zavděk). Opakování by prý mělo být čísi matkou, takže nově příchozím na vysvětlenou, že pojmem Videosnímky mám na mysli jednotlivá políčka videa, stažená do PC patřičnou funkcí přehrávače. Zleva doprava je tedy opět NOVÝ REKORD našich stránek - totiž Videoklip s datovým tokem 24Mbps, by nás nadlimitní stahování připravuje o penízky (aspoň 7 vteřin). Dalším Klipem je 12vteřinová ukázka LP-módu s oblíbenými zvířátky (to dole je kůň :-D) a pak následují snímky z videa v pořadí Lokomotiva z MXP (stál jsem na náspu asi 2 metry od kolejí a stihl jsem natočit i mizející vlak), Kombajn z MXP (bylo pošmourno a já byl takhle daleko), brněnská Šalina z MXP; a následuje pro srovnání téměř (bez)rozdílové kvality Kůň z MXP, Kůň z LP a Tramvaj designu Porsche taky z LP-módu, přičemž snímečky z "nejnižší" LP-kvality jsem pro pohlednost roztáhl do formátu 16:9, přehrávač je původně ukládal zborcené na 4:3…

HG21: Foto-TELE, 2048x1536, 983kB (Klik zvětší)HG21: Foto-WIDE, 2048x1536, 993kB (Klik zvětší)HG21: Foto-TELE, 1920x1080, 648kB (Klik zvětší)HG21: Foto-WIDE, 1920x1080, 618kB (Klik zvětší)HG21: Foto-WIDE, 1440x1080, 566kB (Klik zvětší)HG21: Foto-TELE, 2048x1536; 1,08MB (Klik zvětší)HG21: Foto-blesk , 2048x1536, 898kB (Klik zvětší)HG21: Foto-blesk , 2048x1536; 1,3MB (Klik zvětší)

Galerie Fotografií. Budiž mi prominuto, že sem dnes cpu osmero fotek, ale kromě ukázek maximální velikosti, demonstrace transfokátoru a srovnání jednotlivých poměrů stran chci ukázat obdivuhodný výsledek vestavěného blesku, s nímž se mi shodou okolností povedly noční lovy na faunu kolem našeho domu. Pravda, díky absenci přisvětlující LED-diody se musí v úplné tmě vypomoci ostřící inteligenci aspoň malou baterkou, ale výsledek stojí za to, snad se čtenář shodne v názoru. Zleva doprava je zde tedy v nejvyšší kvalitě 2048x1536 brněnská ulice Minská, na níž je už 15. rokem naše kamenná speciálka - první a druhý snímek představuje maximální detail a plně širokoúhlý záběr. Druhá dvojice pak představuje tytéž rozsahy objektivu v rozlišení 1920x1080 a pátý záběr pak ukazuje "nejhorší" z větších formátů 1440x1080 (kamery pak umí ještě VGA - tedy 640x480 - ale to nechejme levnějším telefonům). Šesté foto má ukázat (nejen) Pražanům, že park brněnskéch šmirglů MHD je opravdu pestrý (:-D). Sedmým a osmým snímečkem se chlubí zmiňované schopnosti blesku: 7čka ukazuje kobylku na mém cyklo-plášti a 8čka dva slimáky v tandemu. Podotýkám, že všechna videa i fota jsem dělal (jako obvykle) z ruky a tudíž bez stativu, protože tenhle způsob testování přístrojů a jejich stabilizací se mi vždy jevil nejlogičtějším…

Názorný detail nezavazení velkého AKU (Klikni pro zvětšení)Funkčně a cenově nejbližší konkurence. Vynechám-li kvůli "moderně" vše s páskou, vyjmenuji současné konkurentky; a pro pořádek harddiskové, kartové i tzv. hybridní HD-kamery, tj. s možností záznamu na HDD i kartu, jak umí popsané duo HG20/21. První vezmu na paškál dokonce i Samsung - jejich model VP-HMX20 jsme tu měli na čumendu - umí s velkým C MOS čipem i Full-HD a stojí pod 20 tisíc, ale výbavou v čele s daktyl-ovládáním skutečné fajnšmekry nenadchne. Panasonic investuje do know-how našeho oboru čím dál méně a jeho pidi-čipy 1/6" nepodrží (někdejší) glanc ani v uspořádání po třech. Po bezhledáčkové naději s 1/4"-čipy s názvem SD1 je očekáván nástupce dvojice SD9 a HS9 - tedy hybrid HDC-HS100 coby kartovka s hledáčkem (!) - ale je opět o ideologii 1/6", což značku nevytrhne. Ostatně i nabubřelé tvrzení, že jde o první 3-C-MOS, snadno vyvrátí tři roky stará recenze Sony PC1000. JVC jde cestou NO-FINDER a s výjimkou propadáku HD7 jej neosazuje nikde. Nynější stav jeho produkce se sice může záhy změnit, ale po slibných kartovkách MC200/MC500 totálně zaspal: diskovky HD5/6 trhákem rozhodně nejsou a s jakoukoli HD-variantou "SD-novinky" MS100 se taky nijak nezvetí. Sony stále tvrdošíjně prudí se svým dotykáčem a vedle trojice harddisků SR10-11-12 (2x hledáček!) má i kartové trio CX11, CX6 (doprodej) a špionážnickou TG3. ŽÁDNÁ z momentálně dostupných kamer ale NEMÁ sestavu podobných kladů, jakou se může pyšnit z popsaného dua zejména HG21, přičemž tok AVCHD-dat a další atributy jsou ojedinělými, včetně ceny (říjen 08: HG20 cca 20 a HG21 cca 30 tisíc)…

Nižší z obou popisovaných: Canon HG20 (Klikni pro zvětšení)Doporučení a závěr? čtu si to po sobě a bojím se, jestli jsem to nepřehnal. Nechtěl jsem v předchozím odstavci napsat, že nad Canon není, ale chtěl jsem jednoduše vypsat reálné konkurentky dua HG20/21 i s jejich šancemi na úspěch. Množina novátorských čtenářů s přáním "a se tam nic netočí" musí stejně skousnout mini-motorky v objektivu, protože bez nich to holt nepůjde. Ale mají slušný výběr oněch hybridů, v nichž lze kdykoli použít velkokapacitní harddisk nebo jej prostě ignorovat, a už kvůli nemožnosti použití (ony se mimochodem nad 3.000 m. n. m. jaksi nechytají) nebo prostě protože proto (:-D). S dvojicí Canon HG20/21 se VELMI slušně natáčí, až na výtku o svázanosti manuálů s vyklopením LCD se duo VÝBORNě ovládá a mimo všechny vyjmenované klady má obrovskou kapacitu disku, tedy hlavně vyšší z dvojice modelů. Osobně bych nemohl mít kameru bez hledáčku, ale protože mám s kolegy jako denní chleba kompletní servis kolem videokamer, vím dobře, jak velká masa uživatelů natáčí (a budou nadále) bez této vymoženosti. Pokud si tedy ctěný čtenář přečetl můj text pozorně, jistě pochopil mnohé. P.S.: škoda, že nebylo lepší počasí, to byste teprve ještě koukali, HOWG…

Odkaz k technickým parametrům videokamery Canon HG21 - české stránky...

Odkaz k technickým parametrům videokamery Canon HG20 - české stránky...


A jak jsme si už tak skoro zvykli, přidáváme ještě pravidelný vtípek na konec:
Plně obsazený vlak vjede do tunelu; a když za drahnou chvíli vyjíždí, osloví urostlý mladík vedle stojící spoře oděnou děvu se slovy: "Slečno, ten byl ale dlouhej, co říkáte?" načež ona s obdivem odvětí svojí otázkou: "Jejda - a to byl Váš?"

neco
S fotodokumentací zapracovali profiborci firmy: Videokamery CZ

Obchodně nadějné a fanoušky očekávané představil: Petr Jelínek.
Za upozornění na případné chyby předem příznivcům děkuji (PJ)..

 

 

 

Vydáno dne 21. 10. 2008 (71 138 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 20:11), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13694 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:29

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7130 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5644 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:39

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4973 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2122 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout