VIDEOKAMERY.cz | JVC MG135: premiéra Fire-Wire u HDD!!!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › JVC MG135: premiéra Fire-Wire u HDD!!!

JVC MG135: premiéra Fire-Wire u HDD!!!

Srovnání loňské a letošní fazóny JVC (Klikni pro zvětšení)
Odstavec od PJ. Naše tradiční odkazy na související články v útrobách tohoto Webu si dnes doplňme malým ohlédnutím za (zatím) krátkou historií videokamer s vestavěnými pevnými disky, resp. komprimačními stroječky pro domácí videa vůbec. Když se už před 5 lety vystavovala na CeBit-u v německém Hannoveru miniatura Panasonic SV-AV10, málokdo asi odhadoval, že vývoj cen a kapacit paměových karet i vestavěných disků bude až tak razantní, jak se jeví dnes. Po nesmělých úvodních krůčcích s formátem MPEG4 se (brzy) objevují první libůstky s moderní kompresí MPEG2, z nichž asi nejznámější se stávají Stovky z dílen Panasonic a Hitachi (varování editora: některé odkazy k velmi starým textům :-D). Po kartové éře s kamerkami JVC - MC200 a MC500 - a pokračování řad na 8cm DVD-kotoučky s poddruhy DVD-RAM Panasonic a Hitachi i DVD-R/W od Sony a Canon se (před půldruhým rokem) objevuje celá řada Victora s vestavěnými HDD, doplněna vzápětí i tříčipovou verzí a v další sezóně i právě nahrazovanou sestavou pro rok 2006. Výstupní zdířka IEEE1394 je ale v komprimačních hračkárnách premiérová. Mrkněme s Jirkou, jak se bude líbit…

Detail objektivu nové dsikové řady JVC (Klikni pro zvětšení)
Jako první dva vzorky nám došly na prodejnu základní modely MG130 a 135 a tato recenze budiž tedy o nich. Asi bude nejlepší hned ze začátku uvést, jaký je vlastně mezi těmi dvěma typy rozdíl. GZ-MG135 je navíc doplněn hlavně tzv. dokovací stanicí, která je vybavena (kromě stejných zdířek jako jsou i na kameře) portem FireWire a S-video výstupem. Přístroj samotný je osazen USB a analogovým AV-výstupem plus napájecím DC-konektorem. Obdobné základny
známe sice spíš od značky Sony, ale tady mají přece jen kapku výraznější význam. Snímací čip tedy již známe (ničeho nového jsme se nedočkali, ale u základu to není nijak překvapivé) a i objektiv použilo JéVéCéčko téměř shodný s kamerami formátu mini-DV, takže maximální optický ZOOM se zastaví až na 34násobku (minulá HDD-řada měla 32x). Digitální zvětšení je 800násobné s odpovídajícím zhoršením kvality záznamu (tj. opravdu nepoužitelným zvětšením)…

Detail funkce vestavěné krytky (Klikni pro zvětšení)
Bohužel firma JVC si nikde neuvádí tzv. přepočet ohniskové vzdálenosti na kinofilm. Udávaný rozsah ohnisek f 2,3-78,2 mm totiž odpovídá snímacímu čipu s podstatně menší úhlopříčkou. Světelnost je pak F 2,0-4,7 a průměr závitu objektivu pro optické doplňky 30,5 mm. Jako velmi pozitivní inovaci chápu vestavěnou mechanickou krytku v objektivu, kterou si uživatel otevře (anebo uzavře) pomocí posuvníku na boku kamery. Oba typy jsou vybaveny shodným výklopným širokoúhlým LCD panelem 2,7" (rozlišení průměrných 112.000 bodů), hledáčku jsme se ani u jednoho modelu nedočkali (běžný HDD-trend). Nové kousky jsou odlehčeny oproti předcházejícím o 20 gramů na celkových 320 g bez akumulátoru a popruhu, rozměry jsou následující: 66 x 71 x 110 mm (ŠxVxH). Nováčci od Victora pro rok 2007 jsou o kousíček štíhlejší, ale o to však delší a vyšší, než dosavadní řada, pro niž na našich stránkách vyšla zmiňovaná recenze na památný den loni v létě…

Pohled na JVC MG135 z levého boku (Klikni pro zvětšení)
Obě kamery jsou vybaveny shodným pevným diskem s kapacitou 30GB, záznam je ukládán v komprimované podobě MPEG2, zvuk je stereofonní. Podle výrobce je v nejlepší EX-kvalitě možné uložit až 7 hodin 10 minut (režim Extra jemný - 8,5Mbps VBR). U modelů MG 275 a 575 - jež doufejme popíšeme záhy - najde uživatel 40GB disk na téměř 10 hodin videa, opět počítáno k nejlepší kvalitě. V nejúspornějším režimu pak vystačí 30GB pevný disk na 37 hodin a 30 minut (s rozlišením ale už jen 352 x 288 a datovým tokem 1,5Mbps VBR). Aby byl výčet nahrávacích módů kompletní, uvedu i zbývající dva: zvláštně označený mód NEJLEPŠÍ (5,5Mbps, VBR - 10 hodin, 40 minut) - když je nabízen režim s ještě vyšším datovým tokem - a režim NORMÁLNÍ (4,2Mbps, VBR a maximum až 14 hodin a 10 minut). Oproti možnostem konkurenční řady diskových kamer Sony je tedy nejnižší a nejvyšší kvalita nikoli v poměru (zhruba) trojnásobku, ale dokonce cca pětinásobku pro výpočet místa na HDD (7:10 vs. 37:30 hod.)…

Detail slotu na SD-karty zespodu kamery (Kliknutí zvětší)
Nutno připomenout, že videozáznam je také možné ukládat na paměovou kartu SD, jejíž slot je ukryt pod dvířky na spodní straně kamerky vedle stativového závitu. Jinak v základním úsporném režimu kamera snímá 25 celých snímků za vteřinu 25p a v dalších třech režimech je záznam v prokládaném režimu 50i. Data je pak možné přenést do počítače přes port USB 2.0 (hodinový záznam v nejlepším Extra jemném módu pak zabírá zhruba 4 GB a do PC je přenesen za cca 7 minut). U modelu MG135 je přes dokovací stanici možný přenos přes FireWire výstup IEEE1394. Ten se rozhodně vyplatí i pro kopírování do DVD rekordéru, jelikož drtivá většina rekordérů používá pro digitální přenos právě FireWire, nikoli USB. Přístroj je ale samozřejmě vybaven i klasickým analogovým výstupem v provedení 3,5 mm čtyřpólový jack a v dodávce uživatel najde kabel se třemi konektory CINCH pro připojení do TV apod. Typ MG135 pak díky dokovací stanici nabízí i S-video výstup…

Detail hlavního vypínače MG130/MG135 (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie videokamer se oproti předešlé modelové řadě nijak dramaticky nezměnila a hlavní ovladače najde kameraman na místech, kde by je očekával (Start/Stop tlačítko nahrávání, ZOOM atd.). Změnu doznal hlavní vypínač, který se přesunul z horní části až k nahrávacímu tlačítku, stejně jako jsou takto vybaveny kamery Sony a podobně tedy nabízí i 2 polohy vypnuto/zapnuto a na jakési pružince k tomu volbu režimu nahrávání videa či fotografování. Co mě však velmi udivilo, chybí zde volba režimu přehrávání. Ta má svoje vlastní tlačítko ukryté pod LCD panelem a díky tomu není možný přímý přístup do přehrávacího režimu. Kameru je nutné v první chvíli zapnout (nahrávací režim) a následně přepnout zmíněným tlačítkem do režimu PLAY. Páčka transfokátoru (ZOOM) vystupuje nad tělo kamery a funguje jako kolébka doleva/doprava, nikoli jako bývalý posuvníček, což považuji za další drobný klad tohoto stroje. Na Start-Stop tlačítku a tlačítku pro fotorežim se nic nezměnilo…

Detail ovládacích prvků pod LCD (Klikni pro zvětšení)
Detail ovládacích prvků na liště LCD (Klikni pro zvětšení)
Všechna další tlačítka jsou umístěna buď pod displejem nebo na rámu LCD. Pod výklopným panelem je už zmíněný přepínač Nahrávání a přehrávání, volič režimů ruční vs. automatická nastavení AUTO, tlačítko vstupu do MENU a duo tlačítek DIRECT DVD a DIRECT BACK UP (ta jsou určena k vypalování neboli zálohování videí na vypalovačce i bez použití PC). Na vyklopeném LCD, resp. vlevo od obrazovky jsou dvě tlačítka a pěti-směrný ovládací joystick. První horní tlačítko zde slouží pro vyobrazení informace o nabíjeném akumulátoru (stav dobíjení) - při zapnuté kameře kamera zobrazí údaj o volném místě na disku a v přehrávacím režimu potom tlačítko slouží pro vyhledávání souborů/záznamu (Index). Druhé tlačítko FUNCTION otevře nabídku menu, v níž lze nastavit následující parametry: manuální ostření, expozici, rychlost závěrky (1/2s-1/4000s), vyvážení bílé barvy - automatika, plný manuál, slunečno, zataženo a umělé osvětlení/halogen; a pak jsou tu 4 OBRAZOVÉ EFEKTY: sépie, monotón, klasický film a stroboskop. Jako poslední uvádí výrobce TELE MAKRO, což je možnost i zblízka najet na detail, aniž by kamera měla problém s ostřením…

Koláž z nabídek diskových JVC 2007 (Klikni pro zvětšení)
Pěti-směrný ovladač "joystick" zde slouží jak pro pohyb v MENU, tak v přehrávacím režimu pro ovládání Play/Stop a posuvu obrazu. Při nahrávacím režimu aktivuje pohyb dolů vestavěnou LED diodu pro natáčení za špatných světelných podmínek (tři režimy - zapnuto, vypnuto a automat: dioda se rozsvítí při nedostatečném osvětlení), poloha doleva aktivuje noční režim s použitím prodloužení délky závěrky (nežádoucí je pak ale logicky stroboskopický čili trhaný záznam), poloha joysticku doprava nabízí pět přednastavených motivových nahrávacích režimů (Sport, sníh, bodové osvětlení, soumrak...) a poloha nahoru aktivuje funkci protisvětla nebo volbu ze 3 bodů měření expozice. MENU je vyvedeno v nové grafice (osobně se mi velmi líbí) a jak je už u JVC zvykem, nese v sobě i české provedení: rozdělené do čtyř podnabídek - a to VIDEO, STATICKÝ OBRAZ, OBECNÉ a MÉDIA. část VIDEO nabízí volbu jedné ze čtyř kvalit záznamu, které jsem již rozepsal výše, dále pak nastavení ZOOM-u (34x opticky a 68x/800x digitálně), de-/aktivaci stabilizátoru (ten je tu elektronický), formát záznamu 16:9 (lze jej vypnout a pak má záznam formát 4:3), AGC (Auto Gain Control) - zlepšuje záznam v horších světelných podmínkách, ale se zvýšeným obrazovým šumem. Jako další je v nabídce filtr větru, pak volba záznamového média (na pevný disk nebo paměovou kartu: umožňuje tedy oddělit například fotky od videa) a jako poslední je zde aktivace počítadla scén…

Detail lampy a USB-konektoru MG135 (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných konektorů zezadu (Klikni pro zvětšení)
V části STATICKÝ OBRAZ si volíme kvalitu/kompresi fotografií (rozlišení VGA - 640x480), samospouš (10 vteřin) nebo možnost sériového snímání; a je tu rovněž možnost volby ukládání dat na SD kartu nebo pevný disk. Do sekce OBECNÉ sem vložil výrobce standardní nastavování data a času, jasu LCD panelu, vypnutí senzoru dálkového ovladače, nastavení zvuku operací a nastavení jazyka. Jak jsme si u diskových kamer zvykli, jsou vybaveny ochranou proti nárazu, takže v případě, že je kamera zapnutá a došlo by k pádu, přístroj bleskurychle (a automaticky) vypne a tím předejde poškození disku. Optika a další elektronika je však stejně náchylná, jako u běžné kamery, takže se i tak doporučuje s kamerou zacházet s velkou opatrností. Poslední část MÉDIA umožní formátování HDD nebo paměové karty a podobně tak nabízí nulování počítadla pro video a fotografie. Je zde navíc položka označená jako Vyčištění HDD a v návodu je o ní napsáno následující: Po delší době opakovaného používání se u záznamového média projevuje tendence zpomalení rychlosti zápisu. Pro obnovení rychlosti zápisu provádějte čištění periodicky. Snad se to dá chápat coby defragmentace disku jako u pécéčka…

Schéma propojení videokamery MG135 (Klikni pro zvětšení)
Vrame se teď k propojení kamer do PC. Jak jsem uvedl, oba modely nabízí spojení přes USB port a v počítači se pak hlásí jako výměnný disk, resp. dva výměnné disky (HDD a SD-karta). Záznam je pak možné kopírovat na pevný disk počítače přes standardního správce disků nebo použít program dodaný s přístrojem. Každá videosekvence se uloží jako klip s příponou .MOD, statické snímky mají příponu .JPG. Bohužel ani na jedno médium nelze kopírovat zpět soubory z PC - tedy není možné použít běžně disk pro přenos dat coby velký flashdisk, i když tuto vlastnost lze snadno obelstít pomocí čtečky SD-karet a následného zkopírování ze slotu na HDD. Firma JVC dodává ke kamerám CD s programy pro práci s videi (Cyberlink Power Cinema, Power Producer a Power Director) i fotografiemi (Digital Photo Navigator). Program Power Cinema NE nabízí možnost přehrávání videí i fotografií přímo z videokamery, jejich základní výběr a kopírování na pevný disk PC, případně vypálení na DVD. Program Power Director umí editaci záznamu vč. titulků, přechodových efektů či dozvučení zvukové stopy…

Program Power Director - editace videa (Klikni pro zvětšení)
Možnosti programu PowerCinema NE (Klikni pro zvětšení)
SW PowerProducer - prohlížení záznamů (Klikni pro zvětšení)
SW PowerProducer - vypalování (Klikni pro zvětšení)

Při zběžném testování posledně jmenovaného programu jsem objevil i funkci manuálního ladění vyvážování bílé barvy anebo vyčištění zvukové stopy. Program samozřejmě umí i vytvoření finálního videozáznamu, včetně vypálení na DVD - resp. při vytváření disku se spustí jako poslední dodaný program; a to Power Producer. Všechny programy jsou v angličtině (při instalaci lze zvolit i jiné jazyky, ale češtinu bohužel ne) a s prostředím jsem byl velmi spokojen. Vše fungovalo velmi svižně a střih v PowerProduceru byl velmi podobný prostředím editačního programu Pinnacle. Při propojení kamery přes dokovací stanici a FireWire výstup je možné použít klasické editační/střihové SW, ale i zmíněný Power Director Express si se stahováním do PC poradí. Záznam je přenesen dle nastavení buď v MPEG2 formátu anebo jako DV-AVI, čili formátu s rozlišením 720x576 a datovým tokem 25Mbps, Komprimovaný záznam je možné stahovat ve třech kvalitách: HQ (8Mbps), SP (3,4Mbps) a LP (1,75Mbps)…

Detail zadní strany JVC MG135 (Klikni pro zvětšení)
JVC MG135 shora (Kliknutí zvětší vodorovně)
Videokamery fungovaly dle očekávání a žádného velkého překvapení se asi uživatel nedočká. Při prvním zapnutí hlavním vypínačem kamery je tu možné začít nahrávat za cca 10 vteřin. Pokud si ale uživatel pouze zaklopí LCD panel, přístroj se pak přepne do jakéhosi pohotovostního režimu a po vyklopení elcédéčka je možno nahrávat za 2-3 vteřiny. Kamera mj. informuje o zbývajícím místě na pevném disku, graficky o stavu akumulátoru, pak o nastavení formátu záznamu 16:9 či 4:3, zvoleném záznamovém režimu Auto/Manuál a zda nahrává video anebo pořizuje fotky čili statické snímky a samozřejmě přístroj udává, nahrává-li na HDD či kartu. Standardně není zobrazen symbol zapnutého stabilizátoru nebo počítadla již pořízeného záznamu (což lze aktivovat v Menu, avšak při každém ukončení záznamu se vynuluje). Elektronický stabilizátor obrazu funguje stejně jak jsme u JVC zvyklí - pokud se s kamerou přiblíží větší vzdálenosti a jemně pohybuje po obzoru, je obraz nestabilní. Pokud kameru udržíme na statickém záběru, je stabilizátor vcelku použitelný. Ke stabilitě záběru rozhodně nepomáhá nutnost natáčení pouze přes LCD (stroj se drží dál od těla, než s hledáčkem). Se základním akumulátorem, který je v dodávce (BN-VF808U - 730mAh), by měl být uživatel schopen natočit až 1 hodinu 45 minut, doba nabíjení je pak 1,5hodiny. Nabíjení probíhá na přístroji…

Detail kamery MG135 s rozsvícenou lampou (Kliknutí zvětší)
Záznam svojí kvalitou spadá do zadané cenové relace a pro běžné domácí natáčení plus podmínkou dostatku světla rozhodně splní svoji funkci. U modelu GZ-MG135 je navíc pro noční natáčení vestavěna LED-dioda. Bohužel ani jedna kamera nenabízí patici pro uchycení externího světla a mikrofonní zdířku bude uživatel na těle hledat taky marně. Na druhou stranu za dané peníze lze pořídit přístroje s velmi slušnou kapacitou, není nutné shánět kazety nebo DVD disky; a u obou dnes popsaných přístrojů najde potencionální majitel i kompletní softwarové vybavení pro práci v PC. Ovládání kamer je směřováno spíše na užívání v plně automatickém režimu, i když výrobce nabízí i možnost manuálního ostření nebo nastavení dalších parametrů. Pomocí joysticku na výklopném panelu není možné nastavovat parametry nijak pohotově. MENU se u JVC značně zlepšilo, snad bych si jen představoval trochu rychlejší odezvy na ovladač. Jinak mohu všem amatérským potenciálním kupcům novinky jen doporučit. Tádydádydádydá (:-D)...

Odkaz do českých stránek JVC: základní parametry diskových kamer od JVC...

neco
A už jsme prodali hafo MG130 i MG135 za poctivé ON-LINE ceny...

Redigoval svého (doposud nejšikovnějšího!) kolegáčka: Petr Jelínek
Novinkovou dvojici od JVC popsal pro čtenáře webu: Jirka Rakušan
Dotazy nebo upozornění na chyby prosíme na E-mail editora Webu.

Vydáno dne 17. 3. 2007 (52 322 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 17:12), autor: Jiří Rakušan [rakusan]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13683 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:29

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7129 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:52

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5643 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:44

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4972 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:12

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout