VIDEOKAMERY.cz | Mini-3čip a něco navíc: Panasonic GS250!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Mini-3čip a něco navíc: Panasonic GS250!

Mini-3čip a něco navíc: Panasonic GS250!

Srovnání tříčipů Panasonic v perspektivě (Kliknutí zvětší)
Pro přehlednost vstupních informací jsme si zavedli už docela dávno neoficiální zvyk odkazů na související problematiku. Z letošního sortimentu videokamer firmy Panasonic 2005 se nám zatím podařilo poskládat souhrn produkce i s tabulkou parametrů, popsat nového světového rekordmana v přiblížení NV-GS35, nejlevnější tříčipový stroj NV-GS75 a vybavenější dvojici kolegyň se třemi snímači NV-GS140/150. Podíváme-li se do nedávné historie těchto stránek, najdeme ze zatím aktuálnějších článků například loňské představení dosud stále nabízeného modelu NV-GS400 nebo nakouknutí do relativně bohaté historie pojmu maloobchodních 3CCD, kde má Panasonic nejvíce (!) želízek v ohni. Celá 12letá éra amatérských a poloprofesionálních přístrojů se třemi CCD (Charged Cupled Device) může dokonce postavit tuto tradiční elektronickou firmu na pomyslný stupeň vítězů v početnosti modelů, což ostatně vypovídá i přehledná tabulka historie tříčipů (aktuální v lednu r. 2005). Pro čtenáře, kteří neradi příliš hledají, nabídněme ještě odkazy na současné konkurenční 3CCD: Sony DCR-HC1000, PC1000 a VX21000, Canon XM2 a XL2 a nakonec i experimentální kartové JVC Everio MC500…

Panasonic GS250 vedle Sony PC1000 (Klikni pro zvětšení)
Vzhůru za poznáním: co to je GS250 (čs. WEB)? Miniaturní a pro fajnšmekry velmi dobře vybavená videokamera se třemi malými snímači, jež mají každý úhlopříčku 1/6" a rozlišení 800.000 bodů. Už při prvním ohledání zde ale zjistíme, že vývojáři udělali jakýsi odskok od pravých kolegyň (ne že by dvěstěpadesátka nebyla taky rozkošně maličká) opravdu výrazný. Začneme-li u celkového dojmu, kamera je kompaktní a velmi elegantní: design tedy na jedničku. Zásadní odlišnosti si postupně probereme v jednotlivých odstavcích, ale v tomto ještě stihněme naznačit, jak si GS250 stojí při velikostním srovnávání s konkurentkami, vezmeme-li si "od krejčího" její míry 81x73x144 mm a hmotnost 500 gramů. Třebas duo kolegyněk v řadě NV-GS140/150 má kousíček menší těla - 71x73x123 mm se 430 gramy - a např. takový Canon MVX45i oplývá parametry 70x82x133 mm a 530 gramů. Doplňme stejné údaje o výkonném modelu konkurenční DCR-HC90 firmy Sony - 66x91x100 mm (plus 440 gramů) a odkažme čtenáře na srovnávací snímky, které by určitě mohly o velikosti přístroje napovědět zvídavým ještě více…

Objektiv GS250 s clonou a bez ní (Klikni pro zvětšení)
Už samotný objektiv má proti o porci levnějším kolegyňkám několik odlišností, které nepřehlédneme! Tou první je určitě masivnější provedení s průměrem závitu příslušenství 43mm (GS150 má 37mm) a také poměrně široký prstenec manuálního ostření za jeho obroučkou. Hlavní finesa je samozřejmě ale uvnitř těla objektivu: optický stabilizátor obrazu má nepochybně původ v kolegově licenci od firmy Canon, ale to nic nemění na faktu, že NV-GS250 se řadí k té menšině přístrojů (v několika letech zpět) výrobce, jež opravdu dokáží pomoci záběr účinně stabilizovat. Samotný objektiv s obvyklým logem zn. LEICA DICOMAR má schopnost "jen" 10násobného optického přiblížení a volitelně nadto 20násobek nebo 500násobek digitálního zvětšení. čísla k těmto údajům jsou 2,85-28,5 mm a pro přepočet na kinofilm platí 43,8-438 mm u videa a 41.3-413 mm u fota (F1,6-2,8). Rozsah závěrky je 1/50-1/8000 vteřiny pro kazetu a 1/2-1/2000s pro kartu. Suchých číselných údajů bude po vyčerpání většiny důležitých konečně méně, postupujme tedy při naší prohlídce do dalších pomyslných místností zkoumaného objektu…

Detail objektivu a blesku GS250 (Klikni pro zvětšení)
Vestavěný blesk vykukuje hned vedle obroučky objektivu a jeho účinnost je podobná, jako u běžných kompaktních fotoaparátů nebo maličkých videokamer: 2-3 metry ještě v pohodě, ale pak se samozřejmě nasvětlení scény zábleskem začne logicky jevit jako nedostatečné. Blesk má v nabídce přístroje tři možnosti nastavování: jednak lze zvolit tzv. direktivní zapnutí a stejně nucené vypnutí nebo automatický záblesk, volbu tzv. předblesku proti červeným očím - RED EYE (ON-OFF) - a jakousi regulaci účinku blesku FLASH LEVEL s polohami + (plus) 0 (nula) a - (minus). K nastavování režimů blesku je záhodno ještě poznamenat, že pro jeho aktivaci není nutno volit foto-režim, ale úpravy lze provádět i v nahrávací video-poloze kruhového voliče, který je mimochodem jako okopírovaný z nižších modelů producenta, podobně jako veškeré uspořádání ovládacích prvků okolo něj. Opět doporučujeme k představě čtenáře kliknout na názorné obrázky, které máme na našich stránkách už třetím rokem připraveny ke zvětšení počítačovou myškou; to jen tak na okraj, nově příchozích čtenářů je tu čím dál více (a to je dobře :-D)…

neco
Výklopný a výsuvný tubus hledáčku: aspoň u tohoto modelu se Panasonic vrací k dlouholeté ověřené praxi pro všechny točiče a fajnšmekry! Hledáčkový okulár tedy uživatel může nejen vysunout (asi 2 cm) dozadu, ale především také vyklopit až o 60° (můj odhad) nahoru: výborně, kluci japonský, je vidět, že do dražší mašinky se taková finesa přece jen vejde. Před kloubem hledáčku je aktivní elektrická botička příslušenství, ale nabídka doplňků do jejích kontaktů je (nejen) u firmy Panasonic velice omezená a dostupnost objednávkami z čs. zastoupení firmy je podle našich zkušeností opravdu zdlouhavá. Samotná mini-obrazovečka barevného hledáčku má rozlišení 113.000 bodů a úhlopříčku 0,33", výklopný LCD-panel je také zcela standardní 2,5palcový s úplně běžným počtem bodů (shodně 113kPx). Gumová očnice na konci hledáčku je poměrně malá, ale docela měkká a (recenzentově) nadočnicovému oblouku dosti pohodlná, korekce případné dioptrické vady oka kameramana je samozřejmě možná a je tu umístěna na spodní části výklopného dílu nad uložením akumulátoru (přiložena větší kapacita DU12)…

Detail hlavního voliče módů GS250 (Klikni pro zvětšení)
Údaj o echt použitelném režimu digitální fotografie. Maximální rozlišení s ukládáním na SD-kartu (kompatibilita s MMC samozřejmostí) je 2.048x1.512 a nejen z počtu obrazových bodů všech tří snímačů přístroje můžeme snadno odvodit, že nás chce Panasonic zase oblafnout. Na svém čs. WEB-u udává reálné rozlišení 3x 710.000 pixel, ale ani tento součin jaksi nemůže dohromady dát udávaných 3,1Megapixel, jimiž se chlubí videokamera nad horní hranou LCD-panelu. Pro jednoduché doložení logiky recenzentových pochyb stačí čtenáři zvětšit svojí PC-myškou některé z přiložených snímků v plné kvalitě a porovnat je mezi sebou. Je sice jasné, že takovýto tříčip si koupí kvůli fotografování pouze malá část fanoušků kvalitního (amatérského) videa, ale znovu je tu onen divný pocit, proč jediný Panasonic v problematice digitálních fotek tak dlouhodobě a v podstatě nesmyslně mlží. Dalšími možnostmi velikostí fotek jsou 1.600x1.200, 1.280x 960 a VGA 640x480. V sériovém snímání pak má umět přístroj až 10 snímků po sobě, při rychlosti 0,7 za vteřinu a rozlišení VGA, komprimované videoklipy neumí na kartu vůbec…

Jedna z echt fines GS250: prstenec ostření (Kliknutí zvětší)
Ergonomie a ovládání přístroje. Horní nakládání kazety do výtahu mechaniky je u GS250 olemováno úchytkami zápěstního řemínku kameramanovy pravičky, ale - na rozdíl od konkurenční Sony HC90 a stejně jako u modelu Canon MVX45i - netahá za panty výtahu. Pravé ruce autora tohoto textu (nejspíše střední běžné) padnou všechny ovládací prvky naprosto bez výhrad, jen vstup do hlavní nabídky (tj. MENU) mohli vývojáři možná umístit kapku přístupněji: bez pomoci levé ruky nebo vykloubení prstů pravičky jej nelze stisknout (ne že by to u kolegů bylo vždy lepší). Abych nevypisoval znovu popisná moudra, jež už byla prakticky shodně vyjmenována u modelů NV-GS75 nebo NV-GS150, dovolím si jen zopakovat drobnou kritiku na otočný volič módů kamery, který se mi zdá přece jen méně praktickým, než jak to měly typové řady producenta relativně dávno. Podobně bych uvítal i uspořádání hlavního vypínače přístroje, jako to měl naposledy třebas diskutovaný typ NV-GS400 (obrázek napoví) - tady je to dosti neprakticky nahoře hned za posuvným ovládáním transfokátoru a tlačítkem spouště fotografování…

Detail zdířek vpravo na GS250… (Klikni pro zvětšení)
Detail se zdířkou S-Video na GS250… (Klikni pro zvětšení)
Tlačítka pro levou ruku v podstatě téměř neexistují, vše je zde na prsty pravé ruky včetně video-spouště a se zmiňovanou výjimkou vstupu do hlavního MENU. Pod LCD-panelem je tady pouze volba intenzity displeje POWER LCD, mazací ďolíček RESET a přepínač manuálního ostření AUTO-MANUAL-FOCUS, kde je malým posunutím do nearetované polohy FOCUS zaostřeno například po najetí na detail automatikou se současným ponecháním v manuálním módu. Nad spouští a tlačítkem MENU je volba QUICK START, která má za úkol aktivovat činnost přístroje z jakéhosi napůl zapnutého stavu velmi rychle (1,7sec.) do úplné pohotovosti k nahrávání. Tento rychlý start mimochodem nefunguje bez vložené videokazety v přístroji. Posuvný volič najetí na záběr W-T (ZOOM) funguje v přehrávacím režimu videokamery jako ovládání hlasitosti vestavěného mini-reproduktorku, který se vývojářům podařilo umístit do malé dutinky vyklápěcích dvířek mechaniky kazety zprava. Přípojné zdířky vpravo vzadu, vedle AKU a pod panelem jsou - ty, u nichž to jde - propustné oběma směry (je tu DV- i AV- vstup)…

Detail prostoru pod výklopným LCD (Klikni pro zvětšení)
Nahrávání videozáznamu s GS250 se koná úplně podle běžných zvyklostí. Testovaný kus se nám i v plně automatickém režimu vyrovnával s proměnnou vzdáleností (ostřil) a hrou světel a stínů zcela bez výhrad, stabilizátor (opravdu!) stabilizoval, světla svítila a stěrače stíraly (:-D). A když k tomu ještě přidáme - bez legrace - subjektivní dojmy recenzenta, citlivost na slabé osvětlení se jevila jakoby kamera neměla ony pravé snímače 1/6". On se ostatně Panasonic jevil jako velmi dobrý i při snímání šera například v naší MEGARECENZI č.3 a popisovaný stroj potvrdil tyto solidní vlastnosti kamer producenta. Ukázky z videa jsou se stejným kalendářem ve skladové prostoře naší prodejny, jako jsme to provedli v recenzi na Canon MVX45i (dole v článku); a přiložili je do dnešního povídání. Neodpustím si přidat ještě zcela soukromý stesk recenzenta po - aspoň o kousek - větším koeficientu přiblížení, ale pocit z přístroje možná dorovnával i ono stýskání. Ono je přece jen stále poněkud výjimečné, když se o nějaké videokameře Panasonic tvrdí, že má fakt účinný stabilizátor obrazu (nepochybně - viz výše - od firmy Canon), takže ZOOM vem ďas…

Srovnání tříčipů Panasonic zepředu (Klikni pro zvětšení)
Srovnání s firemními kolegyněmi a konkurencí. Každý recenzent vždy vstupuje na tenký led subjektivního hodnocení, respektive nezalíbení se odpůrcům nebo skalním fanouškům značky. Podíváme-li se na popisovaný Panasonic GS250 v rámci letošního výběru producenta, je tu vidět zásadní rozdíl výbavy a možností ovládání proti vyobrazené GS75 i dvojici GS140/150. Dokonce i ti - ale nebude jich zřejmě mnoho - kteří hledají na takovémhle fešáckém tříčipu použitelný foto-režim, mohou mít o důvod pro rozhodnutí více: optická stabilizace je totiž jedinou, která může účinně pomoci i při fotografování. Mrkneme-li na dvěstěpadesátku proti všem třem levnějším modelům letošní řady 3CCD, musíme uznat, že rozdíly jsou velké, ale logicky nelze pominout také pořizovací cenu, kdy tzv. MOC je v červenci 2005 bez pětikoruny 46 tisíc, a to je takřka přesně jako za dvě GS75 a o 40% více, než zaplatí kupec za GS150. Oproti konkurenci se ale GS250 může postavit celkem hrdě, protože libůstek pro fajnšmekry nabízí přece jenom dosti solidní seznam a malých tříčipů - jak je známo - na světě přehršle nenajdeme; konkurenti mají na luxusní emblém 3CCD většinou poněkud jiný názor…

Květ s GS250: 2.048x1.512, 757kB (Klikni pro zvětšení)
Květy s GS250: 2.048x1.512, 750kB (Klikni pro zvětšení)
Kostelní věž s GS250: 2.048x1.512, 750kB (Kliknutí zvětší)
Květ s MVX45i 1.632x1.224, 601kB (Klikni pro zvětšení)
Kostelní věž s HC90: 2.016x1.512, 809kB (Kliknutí zvětší)
A protože stále ještě žijeme dobu, kdy není bohužel příliš jednoduché a ani technicky možné - neřkuli levné - nabídnout čtenářům ke stažení natočenou (např.) jednu minutu v DV-PAL (co kus to přes 200MB), dokládáme použitelnost foto-režimu GS250 a srovnání této vymoženosti s nedávno popisovanými konkurentkami. K názornější prezentaci zajel kolega opět na brněnskou Kraví horu (k naší brněnské venkovské hvězdárně :-O), aby s co nejpodobnějšími podmínkami (až na počasí) nafotil podobná témata, jejichž výsledky přikládáme ke zvětšení. Opakujeme, že podržení kurzoru PC-myšky na snímku napoví téma i jeho velikost a kliknutí zvětší na plnou nálož. Za povšimnutí určitě stojí minimální aberace při najetí na detail kostelní věže tamního chrámu nebo vcelku zajímavé vybarvení fotografií květů, a to jak jejich skupiny, tak i jednotlivého. Přece jen je tu znát obrovský odstup oproti třem čipům třebas takové GS75ky, to zase Matsushitovi (a velmi rádi) uznejme…

Z videa GS250: šero+noční mód (Klikni pro zvětšení)
Z videa GS250: šero+automatický režim (Klikni pro zvětšení)
Z videa GS250: běžné světlo+automat (Klikni pro zvětšení)
Zhodnocení GS250 a závěr? Panasonic přispěl do pomyslné kroniky amatérských maloobchodních 3CCD kamer zajímavou kapitolou. GS250 je krásný a výkonný přístroj, jenž může být - na rozdíl od zatím aktuální kolegyňky NV-GS400 - mezi vybíranými přístroji mnohého "jen fajnšmekra" (točič půjde asi výš), který nemusí počítat peníze do výplaty. Finanční hranice za přístroj tzv. střední až vyšší ještě amatérské třídy se za poslední roky snížila natolik, že s uváděnými sumami lze koupit už opravdu spíše vrcholy spotřebních řad s často zajímavým poměrem cena/výkon. V základní sadě je navíc kabelové dálkové Free-Style ovládání s externím mikrofonem a zmíněný větší akumulátor, i když se dá předpokládat, že většina uživatelů bud chtít další AKU. Přestože jsem měl na začátku zkoumání popisované mašinky pocit, že po recenzích GS75 a GS140/150 to musí být na jedno brdo, přiznám se, že dvěstěpadesátka mě přece jen oslovila o dvě facky důrazněji. A protože se v textu vyčerpalo (doufejme) dost informací o nejmenším opticky stabilizovaném tříčipu světa, zopakujme MOC (45.995,- Kč), přidejme naši poctivou cenu (motá se :-D) vč. výhodného balíčku plus firemní E-mail a mapku naší kamenné prodejny, kde jsou všechny recenzované kamery obvykle k dispozici…

Základní technické parametry videokamery Panasonic NV-GS250 (čs. WEB)..

neco
Za všechny fanoušky královen spotřební elektroniky ochutnal pomyslnou třešničku na dortu miniaturních tříčipů: Petr Jelínek..

Za přiložené snímky v tomto textu vesměs děkuji svým výkonným a velmi snaživým kolegům: Marku Skotákovi a J. Rakušanovi...

Vydáno dne 1. 8. 2005 (45 737 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 20:29), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13673 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:05

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7128 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:58

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5642 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:02

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4969 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:40

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2120 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:25

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout